$
ספורט ופוליטיקה

מלזיה חוקרת את החסות עם קארדיף סיטי

הפרלמנט במלזיה העלה שאלות לגבי חוזה הספונסרשיפ בגובה 7.35 מיליון ליש"ט בין משרד התרבות והתיירות המלזי וקבוצת הפרמייר ליג

סוכנויות הידיעות 18:1901.10.13

הפרלמנט במלזיה העלה שאלות לגבי חוזה הספונסרשיפ בגובה 7.35 מיליון ליש"ט בין משרד התרבות והתיירות המלזי וקבוצת הכדורגל קרדיף סיטי. חבר הפרלמנט מהאופוזיציה הי לאי סיאן, חשף כי משלם המסים המלזי יספק 3 מיליון ליש"ט עבור הספונסרשיפ בעונת 2013-14 של הקבוצה הוולשית, שבבעלות איש העסקים המלזי וינסנט טאן.

 

 

טאן. בזכות חוזה הספונסרשיפ, נצליח להפוך את מלזיה ליעד ראשי שימשוך 28 מיליון ביקורים של תיירים טאן. בזכות חוזה הספונסרשיפ, נצליח להפוך את מלזיה ליעד ראשי שימשוך 28 מיליון ביקורים של תיירים צילום: אימג'בנק, Gettyimages

 

"השאלה היא מדוע קרדיף ולא אף קבוצה אחרת בפרמיירליג?", תהה הי לאי סיאן ממפלגת צדק לעם הנלחמת בשחיתות במדינה. "המשרד חייב למצוא דרכים יצירתיות לקדם את התיירות במלזיה ב-2014, מלבד מימון חולצות ופרסומות באצטדיון של קארדיף". להערכתו, חוזה הספונסרשיפ לא יצליח למשוך תיירים מבריטניה ומערב אירופה".

 

שר התיירות דאטוק סרי נזרי עזיז הגן על החוזה וטען ש-720 מיליון אנשים מרחבי העולם יראו את החולצות הממומנות בטלוויזיה, בזכות 217 אלף שעות של כיסוי טלוויזיוני ב-80 ערוצי שידור. "בזכות חוזה הספונסרשיפ, נצליח להפוך את מלזיה ליעד ראשי שימשוך 28 מיליון ביקורים של תיירים", הוסיף. אולם הי מתעקש כי עדיף יהיה להוציא את כספי משרד התיירות על סיוע לקבוצות כדורגל מקומיות, כדי להעלות אותן לרמה בינלאומית.

 

קארדיף סיטי היא בבעלות איש העסקים והנדבן המיליארדר וינסנט טאן, שהזרים מיליוני דולרים לתוך הקבוצה הוולשית. אולם האוהדים של הקבוצה שעלתה לאחרונה לפרמיירליג נקרעים בין הרצון שלהם לראות את הקבוצה משתתפת בפרמיירליג ובין הקשר שלהם למסורת של הקבוצה, בייחוד הצבע של הקבוצה ששונה על ידי טאן מכחול לאדום, לצרכים שיווקיים במזרח אסיה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x