$
ספורט עולמי

כמה כסף הפסיד פאקיאו כשסירב להילחם נגד פלויד מייוות'ר?

המתאגרף הפליפיני הפסיד כ-100 מיליון דולר בגלל שלא הסכים לבדיקות סמים בהתאם לתקנות האולימפיות לפני מספר שנים

סוכנויות הידיעות 18:4223.09.13

לפני מספר שנים פלויד מייוות'ר ג'וניור ומני פאקיאו ניהלו מגעים לקביעת התנאים למה שאמור היה להיות קרב האגרוף הרווחי ביותר בכל הזמנים. הקרב מעולם לא יצא לדרך מכיוון שפאקיאו לא הסכים לבדיקות סמים בהתאם לתקנות האולימפיות. כעת מתברר כי החלטתו של פאקיאו עלתה לו לא מעט. 

פלויד מייוות'ר. לא נוצח פלויד מייוות'ר. לא נוצח צילום: רויטרס

 

רשת שואוטיים הודיעה בשבוע שעבר כי הקרב בין מייוות'ר וסאול "קאנלו" אלווארס רשם סכום שיא של 150 מיליון דולר בהכנסות מערוצי הטלוויזיה בתשלום, ובכך שבר את השיא הקודם של 136 מיליון דולר שהתקבל מהקרב של מייוות'ר ב-2007 נגד אוסקר דה לה הויה. הקרב בין מייוות'ר וקאנלו, שנערך ב-MGM גרנד ארנה, קבע שיא גם מבחינת ההכנסות הגבוהות ביותר לקרב אגרוף ממכירת כרטיסים (20 מיליון דולר), וריצ'רד שאפר, מנכ"ל גולדן בוי פרומושיונס, מעריך כי לאחר ספירת כל תזרימי ההכנסות, יתברר כי כלל ההכנסות מהקרב יעקפו את ה-200 מיליון דולר. 

 

לפני שלוש שנים, מייוות'ר ופאקיאו היו מתחלקים קרוב לוודאי חצי – חצי בהכנסות מקרב, שלפי ההערכות היה מכניס בין 200 ל-250 מיליון דולר. כך לפי חישובים של מגזין פורבס.

 

אולם מאז מייוות'ר נותר לא מנוצח לאחר שגבר על שיין מוזלי, ויקטור אורטיז (בנוקאאוט שנוי במחלוקת), מיגל קוטו, רוברט גררו ואלווארס. לעומת זאת, פקיאו ניצח את חואן מנואל מארקס, אך הפסיד לאחר מכן לטימותי בראדלי בהחלטה שנויה במחלוקת, והפסיד בנוקאאוט בקרב חוזר נגד מארקס.

 

פאקיאו לא הצליח להתקרב לרמת ההכנסות שהיה מרוויח לו היה מתמודד מול מייוות'ר. השכר הגבוה ביותר שלו עומד על 25 מיליון דולר, שהרוויח על הקרב האחרון שלו מול מארקס. במקביל, המותג של פקיאו נפגע בשל ההפסדים האחרונים שלו. הוא צפוי להרוויח 18 מיליון דולר בלבד עבור הקרב הבא שלו, שייערך בנובמבר נגד ברנדון ריוס.

 

לאחרונה נפוצו שוב שמועות, כפי שקרה ב-2012 על קרב בין מייוות'ר ופקיאו. בראיון לוול סטריט ג'ורנל טען מייוות'ר כי הוא מוכן לשקול להתמודד מול פאקיאו,

בטל שלח
    לכל התגובות
    x