$
חסויות וזכויות שידור

מסי ורונלדו: על תדמית ומציאות

ליאו מסי מברצלונה מתגלה כדיווה בעוד שכריסטיאנו רונלדו מפורטוגל הוא אח אמיתי. האם התדמית של מסי נסדקת?

אוריאל דסקל 18:2822.09.13

תחילה, היה את סיפור העלמת המסים. ליאו מסי לא שילם את המסים שהיה צריך לשלם. לאחר מכן, צצו סיפורים על סיור הרסני בארה"ב. כוכב ברצלונה ונבחרת ארגנטינה קיים סדרת משחקים בארה"ב במטרה לגייס כסף אבל למשחק אחד בלוס אנג'לס הוא פשוט לא הופיע ולמשחק בשיקגו הגיעו אנשים ששילמו 2,500 דולר כדי לפגוש אותו והוא פשוט הבריז להם.

 

ואז באו סיפורים על ההתנהגות של מסי. על פי דיווח בעיתון הספרדי El Confidencial, מסי הוא ביריון שמעליב את חבריו לקבוצה על בסיס קבוע.

 

התדמית של מסי היא של שחקן צנוע ומנומס, אבל הארגנטינאי, על פי הדיווח, גרם לכריסטיאן טיאו, חברו לקבוצה, לבכות במהלך אימון. "אתה אף אחד, תמסור לי את הכדור - אתה כאן כדי לשחק עבורי", צעק עליו לכאורה. "אתה כל כך גרוע, אני לא יודע למה שילמו עלייך כל כך הרבה", אמר מסי, על פי הדיווחים, לאלכסיס סנאצ'ז, חברו הצ'ילאני לקבוצה. מסי העליב גם שחקנים אחרים. בעיקר את הצעירים יותר.

 

"אנו לא שותים קולה שלוש שעות לפני משחק"

 

מסי רחוק מלהיות תמים. זה בטוח. עוד לפני שהפך למכונת השערים שהוא, מסי היה מאוד דומיננטי בדעיכתו של זלאטן איברהימוביץ' בברצלונה. אחרי משחק אחד שבו שיחק זלאטן כחלוץ המרכזי ומסי בכנף, הארגנטינאי ישב באחורי אוטובוס ושלח הודעה לפפ שבה היה כתוב, ככל הנראה, "אז אני מבין שאתה מוותר עליי". לכך נוסף, ככל הנראה, לחץ של מסי על אנדרס אינייסטה וצ'אבי למסור לו ולא לזלאטן. מסי גם לא ממש הסתדר עם סמואל אטו ודויד ויאה - שני חלוצים דומיננטיים שנהפכו לעוזרים של מסי במדי ברצלונה.

 

ליאו מסי ליאו מסי צילום: איי אף פי

 

ואז, בשבוע שעבר, האנס באקה, מאמן שבדי שכיום עובד בניו יורק רד בולס, סיפר איך מסי "השפיל את פפ גווארדיולה". לפי באקה, שטוען כי יש מאחוריו 'סוללה של עורכי דין': "זה היה שלוש שעות לפני משחק וכל השחקנים ישבו ואכלו. אז מסי קם ואמר שהוא רוצה קולה. 'לא, לא - אנחנו לא שותים קולה שלוש שעות לפני משחק' אמר פפ. אז מסי קם מכיסאו וחזר מספר דקות אחרי עם פחית קולה בידיו, אותה הוא פתח ושתה לפני פפ וכל הקבוצה".

 

באקה הוסיף: "דמיינו מה קורה כששחקן עם המעמד של מסי יוצא ככה נגד המאמן. זו מלחמה שגווארדיולה לא יכול לנצח".

 

כריסטיאנו רונלדו כריסטיאנו רונלדו צילום: איי אף פי

 

לפי הדיווחים, מנהלי ברצלונה מתעלמים לחלוטין מההתנהלות של מסי. השחקן הפופולארי בעולם בעל תדמית של מלאך הוא פרת מזומנים עבור המועדון ובברצלונה מטפחים את התדמית הזאת כדי להמשיך לחלוב מזומנים. אבל ייתכן מאוד שההתנהגות של מסי רחוקה מהתדמית שלו כמו שפלוטו רחוק מהשמש. אין עשן בלי אש. לא ייתכן שכל כך הרבה דיווחים על ההתנהגותו של מסי הם רק תקשורת שמתנכלת לשחקן או לברצלונה.

 

עכשיו, מעניין להשוות את התדמית של מסי לזו של כריסטיאנו רונלדו. לפורטוגלי נוצרה תדמית של שחצן ובכיין. אבל אף אחד לא טען  שהוא דיווה, ושהוא פוגע בחבריו לקבוצה או משפיל את מאמניו. ההפך הוא הנכון. מאמנים לשעבר טוענים שרונלדו הוא השחקן שעובד הכי קשה. נכון, יש לו אגו מכאן ועד הודעה חדשה - אבל הוא מקצוען אמיתי.

 

ייתכן שהדיווחים על מסי טיפה מוגזמים. וייתכן גם שיחסי הציבור של ריאל מדריד כל כך טוב שהוא מצליח להסתיר את כל הבעיות בחדר ההלבשה בין רונלדו לחבריו. אבל מבחינת תדמיתית, אין ספק שמסי "מנצח" את רונלדו. הרי הוא נתפס כ"ילד הטוב" בעוד שרונלדו כ"דיווה".

 

אני נוטה להאמין שדווקא רונלדו הוא אח אמיתי. מסי טופח ופונק על ידי ארגון, שאוהב לראות את עצמו כ"יותר ממועדון" ומדבר גבוה גבוה על ערכים בעוד שהחטא הגדול ביותר שלו הוא צביעות. רונלדו, לעומת זאת, קיבל חינוך מאלכס פרגוסון.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x