$
חסויות וזכויות שידור

ליגת העל הבולגרית נגד גזפרום

13 קבוצות הכדורגל בליגה הבכירה בבולגריה חברו כדי למחות בפני הממשלה נגד הסכם הספונסרשיפ שעומד להיחתם בין קבוצת לבסקי סופיה, וענקית האנרגיה הרוסית גזפורם. לטענתן: "גזפרום צריכה להיות הספונסרית של כל הליגה"

סוכנויות הידיעות 15:3011.08.13

קבוצות הכדורגל בליגה הבכירה בבולגריה חברו יחד כדי למחות בפני הממשלה נגד הסכם הספונסרשיפ שעומד להיחתם בין הקבוצה היריבה לבסקי סופיה וענקית האנרגיה הרוסית גזפורם. מדובר בצעד יוצא דופן מצד הקבוצות, שמוכרות בעצמן את חוזי הספונסרשיפ שלהן, אך חשות שמנעו מהן כספי ספונסרשיפ שמגיעים להן.

 

עסקת גזפורם עם לבסקי תספק את מרבית ההון הנחוץ לבנייה מחדש של אצטדיון לבסקי. אף שהעסקה עדיין לא נחתמה, העבודה על האצטדיון החלה.

 

 

גזפרום. הרבה אינטרסים בכדורגל האירופי גזפרום. הרבה אינטרסים בכדורגל האירופי צילום: בלומברג

 

13 קבוצות מגרופ A (הליגה הבכירה של בולגריה) התאחדו כדי לשלוח מכתב פתוח לראש ממשלת בולגריה פלמן אורשרסקי, שבו ביקשו שכספי ההשקעה של גזפורם בבולגריה יחולקו לכל הקבוצות, לא רק ללבסקי.

 

הטענה היא שההסכם עם לבסקי סוכם בשיתוף עם פרויקט סאות' סטרים – צינור גז שעובר בשטחי בולגריה ומחבר את סרביה ויוון עם רוסיה, כך שהוא מעניק לגזפורם גישה ישירה לשווקים האירופיים. הקבוצות גורסות שמסיבה זו יש לחלק בצורה שווה את הכספים בין הקבוצות ולא להעביר אותן לקבוצה אחת בלבד.

 

"אנחנו פונים אלייך שהתפתחות הספורט בבולגריה, הכדורגל המקצועי במדינה והנבחרת הלאומית קרובה לליבך. כפי שאתה יודע, ביחד עם פרויקט סאות' סטרים, שהוא פרויקט בעל חשיבות לאומית, הוחלט על ידי הממשלה בראשותו של ראש הממשלה לשעבר בויקו בוריסוב, לאשר את תמיכת חברת הגז הרוסית גזפורם, רק עבור קבוצת הכדורגל לבסקי", נכתב במכתב."אנחנו מאמינים שהמדינה השתמשה בהטבות שלה לטובתה של קבוצה אחת, לבסקי". על המכתב חתומות כל הקבוצות בגרופ A מלבד לבסקי.

 

הקבוצות מציעות לחלק את הכספים בצורה שווה ביניהן, ושגזפורם תהפוך לספונסרית של הליגה. כצפוי, הנהלת לבסקי הגיבה במהירות למכתב. "מדוע אף קבוצה סרבית לא העלתה הצעה דומה כשגזפורם פנתה לכוכב האדום בלגרד?" הגיב מנהל הקבוצה נסקו סירקוב. "טיפוסי לבולגרים...כמו שאומרת הבדיחה, כשמשהו מרים את ראשו, 20 אנשים ממהרים להוריד אותו. המכתב שנשלח הוא שקרי ומכוער. הוא מוכיח שלבסקי נותרה לבדה מול כולם. אנחנו מאחלים לכל קבוצה בולגרית למצוא ספונסר כמו גזפורם. אך כדי שזה יקרה, עליהם לטפל קודם בעניינים שלהם, לגזום את הדשא כדי שיהיו אטרקטיביים לספונסר מסוג זה, ולא להסתכל על הדשא של השכן".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x