$
ספורט עולמי

סקר: יותר ממחצית מאוהדי הכדורגל חושבים על כדורגל יותר משהם חושבים על אוכל

אוהדי הכדורגל מודים כי כדורגל הוא נושא השיחה העיקרי שלהם. תשעה מתוך עשרה נשאלים (94%) הודו שהם מתכננים את התוכניות שלהם בהתאם לעונת הכדורגל

סוכנויות הידיעות 14:0107.08.13

למעלה ממחצית אוהדי הכדורגל חושבים על כדורגל לפחות פעם בדקה, כך עולה מסקר חדש שפורסם השבוע. הסקר נערך ביוזמת התאחדות הכדורגל האנגלית לציון יום הכדורגל הלאומי על שם בובי רובסון, שיתקיים ביום שבת הקרוב (העשרה באוגוסט), ומצא כי 63% מאוהדי הכדורגל מודים כי כדורגל הוא נושא השיחה העיקרי שלהם.

 

תשעה מתוך עשרה נשאלים (94%) הודו שהם מתכננים את התוכניות שלהם בהתאם לעונת הכדורגל, כש-89% מזמינים חופשות לפי הכדורגל, כך שלא יפסידו משחק. יתרה מכך, 91% אמרו כי ביטלו תוכניות כמו השתתפות בחתונה או במסיבת יום הולדת בגלל כדורגל.

 

יותר ממחצית מאוהדי הכדורגל (52%) הודו שהם חושבים על כדורגל יותר משהם חושבים על אוכל, ו-50% חושבים על כדורגל יותר מאשר על העבודה. קרוב לאחד מכל חמישה נשאלים (19%) סיפרו כי הם מתעדכנים בחדשות הכדורגל בכל דקה.

 

 

 

אוהדי פורטסמות'. רכשו את המועדון שלהם אוהדי פורטסמות'. רכשו את המועדון שלהם צילום: אימג'בנק, Gettyimages

 

59% מקבלים התרעות ישירות למכשירי הטלפון או למייל, ו-65% מתקשרים מיד לחברים כדי לדון בהתפתחויות. שני שלישים (66%) חשפו שכדורגל הוא הנושא הראשון שהם מדברים עליו כשהם מגיעים לעבודה לאחר סוף השבוע, וכן 66% חושבים שרכילות על כדורגל היא "שיחת החולין" (small talk) האולטימטיבית.

 

למעלה ממחצית האוהדים שהשתתפו בסקר (57) סיפרו שהם חווים תסמיני גמילה בחודשי הקיץ בפגרה, ו-53% מכתירים את פתיחת העונה כאירוע המצופה ביותר של השנה.

 

במקביל 52% מגדירים את חלון ההעברות של הקיץ כמקור האושר היחיד בתקופה, 41% מהאוהדים משחקים יותר כדורגל בחודשי הקיץ כדי לפצות על המחסור בשעות הצפייה. 50% חשפו שתחילת עונת הכדורגל היא הנקודה בשנה שבה הם חשים המאושרים ביותר, ואילו 53% חשים בתקופה זו האופטימיים ביותר.

 

קרוב לשליש (60%) ציינו שכדורגל מעניק להם רשת חברתית חזקה, ו-58% מאמינים כי החברים שהכירו דרך הכדורגל הם החברים הקרובים ביותר שלהם, בעוד ש-61% מגדירים אותם כמתמידים ביותר. בהתאם, 68% טוענים שכדורגל מהווה מכנה משותף לאנשים ששונים במהותם, ו-65% מאמינים שכדורגל מחדיר תחושה של שייכות וקהילתיות באנשים.

 

תוצאות הסקר פורסמו לקראת יום הכדורגל הלאומי על שם סר בובי רובסון שייערך בעשרה באוגוסט. בהתאחדות קוראים לאנשים לצאת החוצה ולשחק ביום שבת הקרוב. במסגרת חגיגות 150 השנה להיווסדותה של התאחדות הכדורגל, יתקיימו בשבת 150 אירועים ברחבי המדינה ממועדון חובבני במורסייד, מנצ'סטר ועד למתחם הספורט החדש בלווישם, לונדון.

 

"הסקר שלנו הוכיח עד כמה הכדורגל חדר לחיי היום יום שלנו, וכיצד בשלב זה בשנה, המדינה חולה בקדחת הכדורגל. יום הכדורגל הלאומי על שם בובי רובסון הוא ההזדמנות המושלמת עבור כולם, בלי קשר לגיל או ליכולות, לקחת חלק במשחק, בין אם באחד מ-150 האירועים שארגנו במהלך היום או פשוט ללכת לבעוט בכדור בפארק מקומי"" מסר דובר מטעם ההתאחדות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x