$
רכישות

המעבר של דמפסי: העסקה המשמעותית ביותר ל-MLS מאז בקהאם

קלינט דמפסי יקבל סכום התחלתי של 24 מיליון דולר, גבוה יותר מזה שקיבל בקהאם בלוס אנג'לס גאלקסי

סוכנויות הידיעות 18:5306.08.13

השבוע נחשף כי דמפסי יעבור לסיאטל סאונדרס לאחר שחתם על חוזה לשלוש וחצי שנים, כלומר עד סוף עונת 2016.

 

עוד נחשף כי בניגוד לפרסומים קודמים שדיברו על חוזה בגובה 41 מיליון דולר, מדובר בחוזה צנוע יותר של 24 מיליון דולר "בלבד". הסכום הנמוך יותר נובע מכך שמדובר בחוזה קצר יותר ומכך שה-MLS מכסה את תשלומי ההעברה.

 

במהלך תקופה של שבועיים, קלינט דמפסי עזר להנדס את המעבר שלו לסיאטל. עמדו בפניו שתי אפשרויות נוספות, אבל הסאונדרס הפכו ליעד המועדף עליו. ליגת הכדורגל האמריקאית (MLS) עזרה לתכנן את העסקה, עזרה שכללה תשלום של דמי העברה בגובה 9 מיליון דולר לטוטנהאם מהפרמיירליג. החוזה לשלוש וחצי שנים מעניק לו שכר בסיס הגבוה משל דיוויד בקהאם.

 

דמפסי. יקבל 8 מיליון דולר בעונה דמפסי. יקבל 8 מיליון דולר בעונה צילום: איי אף פי

 

יש לציין, כי הנתונים הללו שפורסמו בספורטס אילוסטרייטד, מייצגים את שכר הבסיס של דמפסי, השכר השנתי הכולל שלו יסתכם ב-8 מיליון דולר בעונה.

 

העסקה התגבשה לאחר שקומישינר הליגה דון גארבר שלח מייל לבעלים המרכזי של סיאטל, יו"ר אולפני הוליווד ג'ו רות'. "תתקשר אליי", נכתב במייל. "זה דחוף".

 

רות' כמובן התקשר לגרבר. "קלינט דמפסי מעוניין בסיאטל", גארבר עדכן אותו. "האם אתה מעוניין בו?". בהתחלה רות' הניח שגארבר מנסה לעבוד עליו. אבל גארבר היה רציני. זה לא היה נושא לבדיחה. "אנחנו בהחלט מעוניינים", ענה לו רות'. "אני אשכנע את השותפים שלי, ואתם תנהלו את המשא ומתן".

 

לפי SI.com , רות' היה מעוניין כבר זמן מה בדמפסי, אך לא חשב שזה אפשרי. כעת שהחלוץ של הספרס היה במרחק נגיעה, הוא לא התכוון לפספס את ההזדמנות. בסופו של דבר הוא הסכים להעביר 35% מהכסף, הבעלים השותף והמנג'ר הכללי, אדריאן הנאוטר העביר 32.5% נוספים, ושאר הבעלים של הקבוצה השלימו את החסר.

 

העסקה, שמאפשרת לדמפסי להיות מושאל בחורף, התגבשה בחופשת האול-סטאר, והסתכמה באירועים הנרגשים של השבוע שעבר. דמפסי טס ביום חמישי מלונדון לסיאטל (דרך סן פרנסיסקו). העסקה דווחה כסגורה ביום שישי, ובשבת הוא הוצג בשבת בפני האוהדים.

 

המהלך מייצג את הרכישה המשמעותית ביותר בהיסטוריית הליגה: "החתימה מדורגת בפסגה, עברנו תהליך שהחל לפני עשר שנים שהחל למעשה עם לנדון דונובן ואז הוא עבר הילוך עם דיוויד בקהאם. אחריו הגיעו תיירי הנרי ואחרים  שעזרו לנו להתקדם", אמר גארבר. "עם קלינט כל התהליך הזה עובר לשלב גבוה יותר. לראשונה החתמנו שחקן בעל שם עולמי עם ניסיון בינלאומי שאומר שהוא מעוניין לעבור לארצות הברית בשיא הכושר שלו".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x