$
ספורט עולמי

סדרת הגמר של ה-NHL גדולה יותר מסדרת הגמר של ה-NBA?

אוהדי הוקי משלמים 46% יותר עבור כרטיסים לסטנלי קאפ לעומת מה שמשלמים האוהדים עבור הכרטיסים לסדרת הגמר של ה-NBA

סוכנויות הידיעות 18:0623.06.13

 

אובמה עם הסטנלי קאפ. האמריקנים משלמים יותר על ההוקי אובמה עם הסטנלי קאפ. האמריקנים משלמים יותר על ההוקי צילום: אי פי אי

 

בכל הקשור לרייטינג, ה-NBA, ליגת הכדורסל של צפון אמריקה, מביסה את ה-NHL, ליגת ההוקי של צפון אמריקה. בעוד שהמשחק ה-6 וה-7 של סדרת הגמר של ה-NBA בין מיאמי היט לסן אנטוניו השיגו 14.7% ו-17.7% בהתאמה - משחקי סדרת גמר ההוקי בין בוסטון ברוינס לשיקגו בלקהוקס לא מגיעים ל-5% רייטינג למרות שהם כמעט מכפילים את הרייטינג של השנה שעברה.

 

מנגד, מחירי הכרטיסים מספרים סיפור שונה לגמרי. מחירי הכרטיסים לגמר ה-NBA, טיפסו לשיא של שלוש שנים. עבור סדרת הגמר של מיאמי היט נגד הספרס, המחיר הממוצע הסתכם ב-941 דולר. המחיר הגבוה ביותר לכרטיסי גמר נרשם בסדרת הגמר של 2010 אז התחרו הסלטיקס בלייקרס, והמחיר הממוצע עמד על 1,805 דולר.

 

עם זאת, בשלוש השנים האחרונות, רק בגמר סטנלי קאפ אחד – הגמר של 2012 שבו שיחקו ניו ג'רזי דווילס נגד לוס אנג'לס קינגס - מחיר הכרטיס הממוצע היה נמוך מסדרת הגמר של ה-NBA העונה. ב-2011, המחיר הממוצע לסדרת המשחקים של הברוינס נגד קאנוקס עמד על 1,437 דולר, כמעט כפול מ-758 דולר שעלה כרטיס לסדרת הגמר בה שיחקו ההיט נגד דאלאס מאבריקס. .

 

כדורסל מייצר את המספר הרב ביותר של כוכבים באמריקה, ובהתאם רמת הזיהוי של השחקנים היא הגבוהה ביותר. האמריקאי הממוצע יכול למנות יותר שמות פרטיים של כוכבי כדורסל מאשר של שחקני הוקי. רוסי, שאק, לברון, מג'יק וגרנט, הם כולם שמות מוכרים בכל בית. ואילו שחקני ה-NHL, חובשים קסדות וציוד מגן וזזים מהר מכדי שאנשים יוכלו לזהות אותם כשהם יורדים מהקרח. סידני קרוסבי ואלכס אובצ'קין, הם הקרובים ביותר להיות כוכבים בעלי שם אחד ב-NHL, אך אף אחד מהם לא משחק בגמר השנה. במקום, שמות כמו צ'ארה, קיין וטונקה ראסק נלחמים על הגביע.

 

עם זאת, לא נראה שהעדר הכוכבים מפריע לאוהדי ההוקי. למעשה, הם משלמים 46% יותר עבור כרטיסים לסטנלי קאפ לעומת מה שמשלמים האוהדים עבור הכרטיסים לסדרת הגמר של ה-NBA.

 

המחיר הממוצע של הכרטיסים למשחק השביעי (שכלל לא בטוח שיקרה) בשיקגו עומד על 2,097 דולר. לעומת זאת, המחיר של הכרטיסים למשחק השביעי בגמר הכדורסל, עומד על 1,512 דולר, עלייה של 20% מאז סיום המשחק השישי. "קבוצות ההוקי נהנות מביקוש עקבי יחסית כל השנה, בעוד שהביקוש ל-NBA תלוי יותר בשחקנים", אומר נימה מואידי, מנכ"ל Razorgator, חברה מובילה למכירה כרטיסים בשוק המשני.

 

בעוד שהכוכבים בולטים יותר לעין במשחקי הכדורסל, הן על המגרש והן ביציעים, הביקוש היומיומי ל-NHL הוא גבוה במידה ניכרת מאשר ל-NBA. המחיר הממוצע של כרטיסים למשחקי ההוקי ב-2013, היה גבוה ב-18.6% מאשר ב-אן.בי.אי: 147 דולר מול 123 דולר. בליגת ההוקי 16 מתוך 32 הקבוצות מילאו את האולמות שלהן העונה. ואילו ב-NBA, רק שש קבוצות השיגו יעד דומה.

 

האמריקאים מסתבר מעריכים מהירות וכוח מעל לכל. עם דיסקיות שנעות במהירות של 160 קמ"ש וגברים במשקל של 100 ק"ג המחליקים במהירות של למעלה מ-30 קמ"ש לשעה, נראה שהוקי, ולא הכדורסל הוא ספורט החורף המועדף על האמריקאים. המדד האולטימטיבי של ביקוש, כלומר על מה אנשים מוכנים לשלם כדי לראות, מחזק אף יותר את הטענה הזו.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x