$
חסויות וזכויות שידור

לברון ג'יימס - הספורטאי המוכר ביותר בארה"ב

על פי מדד DBI שחקן כדורסל הדיח את טייגר וודס מראש רשימת הספורטאים המוכרים ביותר בארה"ב

סוכנויות הידיעות 09:2223.06.13

רפוקום ודה מרקטינג ארם, סוכנות קידום המכירות המתקדמת, שנחשבת לרוכשת הגדולה ביותר של כישרונות מפורסמים, פרסמו לאחרונה את מדד DBI האחרון של המפורסמים. מדובר במדד עצמאי שמכמת ומסמיך את תפיסות הצרכנים לגבי מפורסמים. המדד למעשה מייצג את התפיסות של קרוב ל-1.5 מיליארד צרכנים. המדד פותח לראשונה ב-2006.

 

 

לברון ג'יימס. מוביל על טייגר כמעט בכל קטגוריה לברון ג'יימס. מוביל על טייגר כמעט בכל קטגוריה צילום: איי אף פי

 

מהמדד הנוכחי עולה כי שחקן כדורסל לברון ג'יימס הדיח את טייגר וודס מראש הרשימה. אמנם ניקוד המודעות של טייגר עמד על 98.8 לעומת 57.27 נקודות לג'יימס המשחק במיאמי היט, אך הוא גבר עליו בכל שאר שבע הקטגוריות מהן מורכב המדד: משיכה, שאיפות, פריצת דרך, חסויות, השפעה, קביעת טרנדים ואמון. בקטגוריית האמון זכה טייגר לניקוד הנמוך ביותר, בעוד שקטגוריית פריצת הדרך היא החלשה ביותר עבור לברון. מבחינת שניהם קטגוריית ההשפעה היא המוצלחת ביותר, והם זוכים לפופולאריות הגבוהה ביותר בקרב קבוצת הגיל 13-17.

 

"DBI נועד למדוד את מידת הפרסום, ובייחוד את ההשפעה של המפורסמים, זאת כדי לסייע למפרסמים לבחור כיצד להוציא את הכסף שלהם. הוא דומה למדד Q, אך הוא מודד עוד דברים מלבד מודעות", הסביר גאי פורט, סגן נשיא ברפוקום בחטיבת המכירות בצפון אמריקה.

 

בתחילת החודש, הורכבה רשימת 40 שחקני ה-NBA המובילים. קובי בריאנט גבר על ג'יימס בהפרש ניכר ודורג ראשון. אחריהם, בהפרש ניכר דורג דווין וויד וג'רמי לין וקווין דורנט סגרו את החמישייה הראשונה.

 

החמישה הבאים ברשימה הם: דוויט הווארד, טוני פרקר וטים דנקן מהספרס, דריק רוז וקריס המפריס.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x