$
ספורט ישראלי

205 כדורגלנים פנו לארגון השחקנים לקבלת סיוע בהחזר משכורות

ארגון הכדורגלנים הישראלים הצליח להחזיר כמיליון וחצי שקל לשחקנים שפנו לארגון בנושאי משכורות, חובות עבר ועיכובים שונים בקבלת תשלומים וכספים

כתב כלכליסט 22:5023.05.13

קרוב ל-300 שחקני כדורגל פנו לארגון השחקנים לקבלת סיוע מתחילת השנה - 2013. 205 מהם פנו לארגון בנושאי משכורות, חובות עבר ועיכובים שונים בקבלת תשלומים וכספים, זאת מהנתונים המתפרסמים היום באתר האינטרנט של הארגון - www.ifpa.org.il. על פי הנתונים, כמיליון וחצי הוחזרו לשחקני הכדורגל באמצעות פעילותו של הארגון מתחילת 2013.

 

 

 

אריה אלטר עם חיים רביבו. שחקנים לא יכולים להחזיר משכנתא או לשלם על הגן של הילד אריה אלטר עם חיים רביבו. שחקנים לא יכולים להחזיר משכנתא או לשלם על הגן של הילד

 

לדברי מנכ"ל הארגון, אריה אלטר: "לצערי לא הגענו עדיין לנורמליזציה בנושא שכר שחקני הכדורגל בישראל למרות השיפור הדרמטי במצב, כמות השחקנים שפנו לעזרת הארגון בנושא הינה מדאיגה, בימים האחרונים כחלק מהמעקב בטיפול פניות השחקנים לארגון , הסתכמו הנתונים הבאים. הנתונים אמורים להדליק נורה אדומה אצל קברניטי הכדורגל בישראל. מדובר בתביעות שכר שחקנים מענקים ונלוות ע"פ החוק, ייצוג משפטי, וכן פעולות גבייה מול הקבוצות, ההתאחדות והבקרה".

 

בהמשך לדברים, מציין אלטר: 'שיתוף הפעולה הפורה עם יו"ר ההתאחדות, אבי לוזון ויו"ר הרשות לבקרת התקציבים עופר אורליצקי הוא זה שתרם להפעיל סנקציות על הקבוצות הבעייתיות בכדי שישלמו משכורות".

 

בארגון השחקנים מציינים כי נושא אי-תשלום המשכורות, תשלומי מענקים, הפרשות לקרן הפנסיה, תשלומי מס הכנסה וביטוח לאומי - נוגע גם לשחקני ליגת העל וגם בשחקני הליגה הלאומית, עיקר הבעיות אינן של קבוצת השחקנים בעלי השכר הגבוה , אלא של שחקנים אשר משתכרים משכורות ממוצעות והכדורגל הינו מקור הפרנסה שלהם. הארגון משרת את שחקני הליגות המקצועניות בלבד, דהיינו ליגת העל והליגה הלאומית, אך במקביל ישנם שחקנים רבים אשר שומרים על זכויותיהם כחברים בארגון, ובמהלך הזמן עוברים לשחק בליגות הנמוכות, במצב שכזה ממשיך הארגון לטפל ולסייע לאותם שחקנים מול הקבוצות בכל ליגה.

 

"נגמרו הימים בהם שחקנים הרוויחו 300 אלף דולר לעונה", אומר אלטר, "יש היום שחקנים שמרוויחים 8,000-7,000 שקל לחודש, וכשהם לא מקבלים משכורות, זה בפשטות: מזון, גני ילדים ובתי ספר, שכ"ד, משכנתאות - כמו כל עובד במשק הישראלי". 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x