$
חסויות וזכויות שידור

האם ספונסרים יחזירו את כריסטיאנו רונלדו למנצ'סטר יונייטד?

מנצ'סטר יונייטד פנתה לשותפים מסחריים כדי שיעזרו לממן חבילה פיננסית להבאת כוכב ריאל מדריד

סוכנויות הידיעות 15:5601.05.13

במנצ'סטר יונייטד חושבים שהשיגו את החבילה הפיננסית הנחוצה כדי לכופף לריאל מדריד את היד בנוגע למעבר של כריסטיאנו רונלדו בקיץ.

 

השבוע התגברו באנגליה הספקולציות סביב חזרתו של הכוכב לאולד טראפורד, לאחר שהצהובון הסאן פרסם פרטים לגבי ההצעה המתגבשת. עם זאת, בינואר טענו ב-ESPN כי כל מעבר עתידי תלוי בשילוב של כמה גורמים, בעוד שבכירים ביונייטד הודו בפרטיות כי הנושא נבדק.

 

אולם המכשול הגדול ביותר עד כה היה הנושא הפיננסי, במיוחד בהתחשב בגילו של רונאלדו והניסיונות הקודמים של הקבוצה מאולד טראפורד לאזן את החובות בעזרת מדיניות פיננסית זהירה.

 

 

 

 

 

כריסטיאנו רונלדו. הכל תלוי בפריז סן ז'רמן? כריסטיאנו רונלדו. הכל תלוי בפריז סן ז'רמן? צילום: איי אף פי

 

השיפור במצבה של יוניייטד נובע מהשיווק האגרסיבי של משפחת גלייזר, חוזה השידור החדש והגבוה יותר שהשיגה הפרמיירליג ושורה של חוזי ספונסרשיפ יקרים. אולם, ביונייטד גם מעריכים כי תקציב ההעברות הקיץ יהיה גבוה במיוחד, ככל הנראה גבוה ב-20 מיליון ליש"ט מכל סגירת עונה מאז 2007. במקביל הם פנו גם לשותפים המסחריים המרכזיים שלהם בבקשה שיעזרו לממן את ההצעה. נייקי אמנם סירבה, אך שברולט ממשיכה להביע עניין.

 

על פי ההערכות, העסקה לרכישת רונלדו תכלול שכר שינוע בין 50 ל-70 מיליון ליש"ט, אולם מנצ'סטר עשויה לנסות להפחית את הסכום על ידי העברת שחקן נוסף. עם זאת, בריאל כבר דחו את הרעיון לקבל את ווין רוני בברנבאו.

 

עובדה מרכזית נוספת שנלווית לכל עסקה אפשרית היא נכונותו האישית של רונלדו (28) להגשים אותה. השחקן ציין כבר הן בשיחות פרטיות והן בפומבי כי הוא אינו מתכוון לחתום על חוזה חדש עם ריאל לאחר סיום החוזה הנוכחי שלו ב-2015, ובכך הוא מעניק תנופה נוספת לעמדתה של יונייטד. לפי הדיווחים, רונלדו אינו מוכן להמתין לסיום תקופת מעבר נוספת בברנבאו לאחר עזיבתו המצופה בקיץ של ז'וזה מורינו את תפקיד המאמן.

 

מאז ינואר נפוצו לא מעט דיווחים על עזיבתו של המאמן הפורטוגלי, שכמעט ואושרה כבר רשמית, כך שכל עוד צ'לסי תצליח להעפיל לצ'מפיונס ליג, הוא ככל הנראה ישוב לסטמפורד ברידג'.

 

מבחינתו של רונלדו, שנכנס כעת לשלב השיא בקריירה שלו, יש רצון רב לשוב ולעבוד עם אלכס פרגוסון ויונייטד. אם האפשרות תעלה, הוא צפוי להעדיף מעבר לאולד טראפורד על פני פריז סן ז'רמן, ללא קשר לשכר שיוצע לו. על פי הדיווחים, הקבוצה הצרפתית עובדת על הצעה משל עצמה עבור השחקן. רצוי לא לזלזל בעומק הרגשות של רונאלדו למאמן ולקבוצתו לשעבר.

 

אולם ביונייטד מעדיפים לשמור את האפשרויות שלהם פתוחות.

 

"אנחנו מקווים שהשחקנים שנביא למועדון בשנה הבאה יהיו באיכות שאנחנו זקוקים לה. אנחנו תחרותיים בשוק –איננו צ'לסי או מנצ'סטר סיטי במונחים של כסף, אבל אנחנו תחרותיים", אמר פרגוסון בראיון ליונייטד ריוויו. "עבדנו על הנושא בחודשים האחרונים, ומחפשים שחקנים שאנחנו חושבים שיכולים לחזק אותנו, לשפר אותנו או לסייע לנו לשמור על הרמה הנוכחית".

 

הקבוצה אמנם התעניינה גם באפשרות להגיש הצעת רכישה עבור גארת' בייל, אך כל מהלך בכיוון מתקשה להמריא. מלבד העובדה שבטוטנהאם לא ששים לעשות עסקים עם יונייטד, השחקן עצמו מעדיף לעבור לריאל מדריד אם יעזוב את וויט הארט ליין.

 

במועדון שומרים על אופטימיות שעסקת רוברט לבנדובסקי עדיין עשויה לצאת לדרך, זאת בשל הערותיו של פרגוסון. אף שלפי הדיווחים נציגיו של החלוץ הפולני סיכמו עקרונית עם באיירן מינכן, לא נסגר דבר עם בורוסיה דורטמונד, שאינם מעוניינים לאפשר ליריבים שלהם לרכוש שחקן מרכזי נוסף שלהם, אחרי מריו גצה. בדומה, הסכמי עקרונות מסוג זה שכיחים למדי בקרב הסוכנים של שחקנים מבוקשים, שמנסים למקסם את האפשרויות שעומדות בפני הלקוחות שלהם. ידוע כי מספר נציגים מטעמו של לבנדובסקי בוחנים אפשרויות עבורו מחוץ לגרמניה, בין השאר ביונייטד.

 

יש לזכור כי ההתפתחויות הללו תלויות במידה ניכרת בעתידו של רוני, שעשוי עוד לעזוב לטובת פריס סן ז'רמן. נראה שצפוי קיץ מסעיר באולד טראפורד.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x