$
אירועי ספורט

הפרסים ברולאן גארוס יגדלו ל-22 מיליון יורו

המנצחים באליפות צרפת הפתוחה יזכו בסכום שיא של 1.5 מיליון יורו כל אחד. אבל דווקא הטניסאים שיודחו בסיבובים המוקדמים ייהנו מעלייה משמעותית יותר בפרסים

סוכנויות הידיעות 15:1317.04.13

הרולאן גארוס, אליפות צרפת הפתוחה בטניס, שיוצאת השנה לדרך ב-26 במאי, תעניק פרס כספי כולל בגובה 22 מיליון יורו. זוהי עלייה של 3 מיליון יורו משנה שעברה. המנצחים ברולאן גארוס יזכו בסכום שיא לטורניר של 1.5 מיליון יורו כל אחד, דווקא המודחים בסיבובים המוקדמים ייהנו מהעלייה המשמעותית ביותר בפרסים.

 

 

המפסידים בסיבוב הראשון ייהנו מעלייה של 17% בכסף ל-21 אלף יורו, ואילו הסכומים עבור מפסידי הסיבוב השני, השלישי והרביעי יטפסו ב-25%, והשחקנים שיודחו בשלב הרביעי יגרפו 100 אלף יורו כל אחד.

 

התוכנית, התקפה לארבע שנים, כוללת עלייה נוספת של 10 מיליון יורו בכספי הפרס ב-2016. "חלוקה טובה יותר של הפרסים היא שמנחה את החשיבה שלנו בנוגע לפרסים", הסביר גילברט יסרן, מנהל הטורניר ומזכ"ל התאחדות הטניס הצרפתית (FFT). "במקרה זה, ההתאחדות מקווה להמשיך במאמצים שלה בכל הקשור לשחקנים שמודחים כבר בשבוע הראשון".

 

המגרש ברולאן גארוס. הזוכים יקבלו 1.5 מיליון יורו כל אחד המגרש ברולאן גארוס. הזוכים יקבלו 1.5 מיליון יורו כל אחד צילום: אם סי טי

 

בשנה שעברה סללה תחרות צרפת הפתוחה את הדרך בקרב ארבע תחרויות הגרנד סלאם, לאחר שהפכה לתחרות הראשונה שביצעה ארגון מחדש באופן חלוקת כספי הפרסים, כך שיוענק סכום גבוה יותר למפסידי הסיבובים המוקדמים, וכן לטורנירי ההעפלה. שאר התחרויות הלכו בדרכה, ובוצעו שינויים נוספים שייכנסו לתוקף באירועים השנה.

 

אליפות אוסטרליה הפתוחה, שנערכה בינואר השנה העניקה לזוכים בתחרויות הגברים והנשים 2.43 מיליון דולר אוסטרלי (2.54 מיליון דולר), סכום הזכייה הגבוה ביותר בהיסטוריה של הספורט.

 

החלוקה של קרן הזכייה הכולל, שעמד על 30 מיליון דולר אוסטרלי, כלל את העלייה הגדולה ביותר באחוזים עבור שלושת הסיבובים הראשונים. בסיבוב הראשון העלו את הסכום ב-32.7% ל-27,600 דולר אוסטרלי, בסיבוב השני ב-36.6% ל-45,500 דולר אוסטרלי, ובסיבוב השלישי ב-30% ל-71 אלף דולר אוסטרלי.

 

גם ביו.אס.אופן הפרסים יגדלו

 

התאחדות הטניס של ארצות הברית (USTA) חתמה בחודש שעבר על חוזה לחמש שנים עם התאחדות הטניס (ATP) והתאחדות טניס הנשים (WTA), במסגרתו עד 2017 יעלו כספי הזכייה ל-50 מיליון דולר. במונחים פיננסיים, תחרות היו.אס.אופן תעניק 4.1 מיליון דולר נוספים לכספי הזכייה, עליהם כבר הוכרז עבור השנה, כך שהסכום הכולל עבור 2013 יעמוד על 33.6 מיליון דולר. מדובר בתוספת שיא של 8.1 מיליון דולר משנה שעברה. בווימבלדון צפויים לפרסם בשבוע הבא את מבנה חלוקת הכספים.

 

בתגובה לתוכניות עבור אליפות צרפת הפתוחה, אמר יו"ר ונשיא ATP אלכס דרווט לסוכנות בלומברג: "העלייה בכספי הזכייה שמחולקים ברולאן גארוס מהווה צעד חיובי נוסף קדימה עבור השחקנים שלנו ואנחנו מברכים על ההתחייבות ארוכת הטווח שההתאחדות הצרפתית ביצעה עד 2016. ההתקדמות שבוצעה בעקבות הדיונים שערכנו עם מארגני תחרויות הגרנד סלאם ב-15 החודשים האחרונים הייתה משמעותית ביותר עבור הספורט שלנו כמכלול".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x