$
ספורט ופוליטיקה

פיפ"א תשקיע 3.5 מיליון יורו בפרויקטים ברשות הפלסטינית

בין השאר תושלם בניית המטה של התאחדות הכדורגל הפלסטינית באל ראם, ותיפתח אקדמיה לכדורגל באל בירה

סוכנויות הידיעות 16:0803.04.13

פיפ"א הודיעה כי בכוונתה להשקיע 3.5 מיליון יורו (4.5 מיליון דולר) בארבעה פרויקטים ברשות הפלסטינית. הפרויקטים הללו כוללים את השלמת בניית המטה של התאחדות הכדורגל הפלסטינית (PFA) באל ראם, וכן התקנת דשא מלאכותי בטול כארם וראם, ופתיחת אקדמיית כדורגל חדשה באל בירה.

 

 

משרדי פיפ"א בשווייץ. ישפצו את האצטדיון בעזה משרדי פיפ"א בשווייץ. ישפצו את האצטדיון בעזה צילום: אי אף פי

 

הכדורגל הפלסטיני ירוויח גם מבנייתו מחדש של אצטדיון הכדורגל בעזה, שנהרס בהפצצות בשנה שעברה במבצע עמוד-ענן. העבודה תתחדש בקיץ הקרוב, לאחר שהפרויקט זכה באישור ועדת המימון של פיפ"א, שהתכנסה בדצמבר האחרון.

 

"התאחדות הכדורגל הפלסטינית פוצחת בעידן חדש עם המעבר למטה החדש שלנו", מסר נשיא הארגון ג'יבריל רג'וב. "אנחנו בטוחים שבזכות התמיכה מתכנית הביצועים של פיפ"א נוכל ליישם בהצלחה את האסטרטגיה הכללית שלנו ולהכשיר את עובדי ההתאחדות בהתאם".

 

תכנית הביצועים של פיפ"א (Performance programme) הייתה בעלת השפעה חיובית על הכדורגל ברשות, במסגרתה התקיימו מאז 2010, 20 קורסים חינוכיים. "המטרה שלנו היא לשנות את הרושם שנוצר בעולם על הציבור הפלסטיני, תוך שימת דגש על התשוקה שלנו לכדורגל בפרט ולספורט בכלל", הוסיף המנהל הטכני של ההתאחדות מאזן חטיב.

 

מנהל ועדת החברות והפיתוח של פיפ"א (Member Associations and Development), תיירי רגנאס התייחס לחשיבות של הספורט ברשות הפלסטינית: "המידה שבה הכדורגל הפך להיות כלי מרכזי בקידום חברתי ברשות הוא מדהים", אמר. "הכוונה שלנו בפיפ"א היא לתרום להקמת תשתית כדורגל יעילה, ובמקביל לחזק את המבנים הכללים של ההתאחדות המקומית ולאפשר לפלסטינים לשחק במשחק האהוב עליהם".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x