$
ספורט ופוליטיקה

האיחוד האירופי חוקר עסקאות של ריאל מדריד עם מועצת העיר

החשד הוא שקבוצת הצמרת ועיריית מדריד הגיעו לסיכומים "לא הוגנים". ריאל מכרה את השטחים מסביב לסנטיאגו ברנבאו במחירים גבוהים ממחירי השוק

סוכנויות הידיעות 14:0203.04.13

האיחוד האירופי חוקר את ריאל מדריד בחשד לקבלת סיוע לא חוקי מהממשלה. על פי הדיווח של "האינדיפנדנט", המשרד האחראי לתחרות באיחוד האירופאי, המנוהל על ידי הספרדי חוואקין אלמוניה, דחה את ההחלטה בנושא אבל יצטרך לקבל החלטה לגבי המשך החקירה.

 

 

סנטיאגו ברנבאו. השטחים מסביב נמכרו סנטיאגו ברנבאו. השטחים מסביב נמכרו צילום: איי פי

 

החשד הוא שריאל מדריד ועיריית מדריד הגיעו לסיכומים "לא הוגנים". ריאל מדריד מכרה את השטחים מסביב לסנטיאגו ברנבאו במחירים גבוהים ממחירי השוק לעירייה של מדריד.

 

ההסכם יאפשר לריאל מדריד לפתח את הסנטיאגו ברנבאו ולהכניס יותר כסף מימי משחק. פלורנטינו פרס, נשיא ריאל, הגיע לסיכום עם מועצת העיר מדריד (כפי שעשה בקדנציה הראשונה שלו בתחילת שנות ה-2000 לגבי מכירת שטח מגרש האימונים של מדריד לעירייה) – ואמור לקבל את רוב הקולות בבחירות לנשיאות המועדון במאי. הוא מעוניין לרכוש מספר שחקנים מובילים – ביניהם גארת' בייל מטוטנהאם.

 

על פי האשמות, ההסכמים של ריאל עם מועצת העיר מדריד מתחילים ב-1996 ונוגדים את החוקים של האיחוד האירופאי. ב-2011 מכרה ריאל למועצת העיר מדריד שטח ב-22.7 מיליון יורו. השטח היה שווה רק 421 אלף יורו ב-1998 – כך שמדובר בעלייה של 5,400%.

 

בחודש שעבר אלמוניה הודיע כי חמישה מועדונים הולנדים תחת חקירה. קיים חשד שגם ולנסיה קיבלה תנאים מועדפים למחיקת חוב לבנק הספרדי Bankia, אשר בבעלות הממשלה הספרדית.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x