$
ספורט ופוליטיקה

האם קבוצות הולנדיות נהנו מהטבות לא ראויות?

הנציבות האירופית פצחה בחקירה מעמיקה בנוגע לחשדות כי חמישה מועדוני כדורגל הולנדים השתמשו באופן לא ראוי בכספי הציבור. אחת הקבוצות החשודות היא מובילת ליגה העל ההולנדיות פ.ס.וו. איינדהובן

סוכנויות הידיעות 13:0510.03.13

הנציבות האירופית פצחה בחקירה מעמיקה בנוגע לחשדות כי חמישה מועדוני כדורגל הולנדים השתמשו באופן לא ראוי בכספי הציבור. אחת הקבוצות החשודות היא מובילת ליגה העל ההולנדית (Eredivisie), פ.ס.וו. איינדהובן .

איינדהובן, ביחד עם חברותיה לליגת העל, NEC ניימכן ו- ווילם 2 טיברוג, עומדות במרכז ההאשמות של הנציבות, עם MVV מאסטריכט ודן בוש. החקירה נועדה לקבוע האם האמצעים שבהן נקטו חמש הרשויות העירוניות ההולנדיות לטובת הקבוצות עומדים בכללי הסיוע של האיחוד האירופי.

 

שחקני פ.ס.וו. יש לנהל היטב קבוצות כדורגל, ולא לבקש עזרה ממשלמי המיסים לסיוע בפתירת קשיים פיננסיים שחקני פ.ס.וו. יש לנהל היטב קבוצות כדורגל, ולא לבקש עזרה ממשלמי המיסים לסיוע בפתירת קשיים פיננסיים צילום: אימג'בנק, gettyimages

 

המקרה של פ.ס.וו עוסק במקרה מ-2011, שבו רכשה העיר איינדהובן קרקע מהקבוצה תמורת 48.385 מיליון יורו. אותה הקרקע הוחכרה בסופו של דבר מחדש לקבוצה. בהצהרה שפרסמה הקבוצה בשבוע שעבר, היא טענה כי העסקה היוותה חלק מתכנית לארגון מחדש פיננסי, והוסיפה כי היא בטוחה שצייתה לכללי האיחוד האירופי, ובכוונתה לשתף פעולה עם החקירה.

 

"הקבוצות המדוברות עמדו בפני קשיים פיננסיים בתקופה שבה ננקטו האמצעים, והרשויות פעלו כדי לסייע בקשיים האלה, כך שיש לבחון את אותו הסיוע על פי הנחיות האיחוד האירופי הנוגעות לסיוע ולארגון מחדש לחברות שנקלעו לקשיים", נמסר בהצהרה שפרסמה הנציבות. "בשלב זה בתהליך, לנציבות יש ספקות האם האמצעים שננקטו עומדים בהנחיות".

 

הנציבות הוסיפה כי היא בוחנת גם אמצעים שננקטו במדינות חברות אחרות, שהובאו לתשומת ליבה. לפיכך היא העבירה באוקטובר 2012 לכל המדינות בקשה לקבלת מידע בנוגע לכדורגל המקצועי. סגן נשיא הנציבות שאחראי על מדיניות התחרות, חואקין אלמוניה הוסיף: "אני מאמין בכל ליבי כי יש לנהל היטב קבוצות כדורגל, ולא לבקש עזרה ממשלמי המיסים לסיוע בפתירת קשיים פיננסיים. במידה וכן מוענק סיוע פיננסי, עליו להתקבל בהתאם לכללי הסיוע של האיחוד האירופי לחברות במצוקה. בנוגע לחמש הקבוצות הללו, התעוררו ספקות לגבי האופן בו צייתו לכללים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x