$
חסויות וזכויות שידור

נייקי הפסיקה את חוזה החסות עם אוסקר פיסטוריוס

יצרנית הנעליים הודיעה כי אין בכוונתה להשתמש באצן האולימפי הנכה בקמפיינים פרסומיים עתידיים, זאת לאחר שהואשם ברצח חברתו

סוכנויות הידיעות 16:1519.02.13

נייקי הודיעה השבוע כי אין לה כל כוונה להשתמש באצן האולימפי הנכה אוסקר פיסטוריוס בקמפיינים פרסומיים עתידיים, זאת לאחר שהכוכב הדרום אפריקאי מואשם ברצח חברתו ביריית אקדח.

פיסטוריוס. עדיין לא ידוע מה יעשו נותני חסות אחרים פיסטוריוס. עדיין לא ידוע מה יעשו נותני חסות אחרים צילם: MCT

 

דובר נייקי, קיז'ואן וילקינס אישר את התוכניות של יצרנית הנעליים בפני הסוכנות החדשות AP. עם זאת הוא סירב לומר האם בכלל היו לנייקי תוכניות קודמות עבור פיסטוריוס, או האם היא תבטל מודעות שבהן הוא מככב.

 

פיסטוריוס קטוע הרגליים מתחרה בעזרת להבי סיבי פחמן, ואף השתתף באולימפיאדת לונדון בקיץ האחרון. הוא מואשם כי ירה ורצח את חברתו בביתו בדרום אפריקה. בינתיים הוסרה מהאינטרנט פרסומת של נייקי שכוללת את פיסטוריוס מתחיל בריצה ומתחת הכיתוב: "אני הקליע בקנה".

 

לדבריו של וילקינס, הכיתוב מהמודעה משנת 2007 "התייחס למהירות ולביצועים של אוסקר על המסלול. אולם בנייקי הרגישו כי בשל רגישות הנושא, היה זה הולם להסיר את המודעה מהאתר של אוסקר".

 

החברה, שהוציאה בשנה הפיסקאלית האחרונה 800 מיליון דולר על חוזי חסות, מצאה עצמה כבר בעבר בעמדות לא נוחות בשל התנהגות הספורטאים המייצגים אותה.

 

באוקטובר 2012, היא ביטלה את החוזה עם לאנס ארמסטרונג, בעקבות ההאשמות מצד חבריו לקבוצת הרכיבה כי נטל סמים. ארמסטרונג הודה מאז בהאשמות, ואף נשללו ממנו 7 הזכיות שלו בטור דה פרנס. ספונסרים נוספים ביטלו אף הם את החוזה איתו. לעומת זאת, בנייקי בחרו כן לעמוד לצידו של שחקן הגולף טייגר וודס, גם לאחר שהודה כי בגד באשתו ופנה לקבלת טיפול בהתמכרות למין. כמו כן, החברה חידשה את מערכת היחסים עם שחקן הפוטבול מייקל ויק לאחר שהוא סיים לרצות את עונשו בגין ארגון מלחמות כלבים לא חוקיות.

 

האתר של פיסטוריוס, שמפרסם בימים אלה הצהרות מטעם בני משפחתו ומנהלו, ממשיך להציג מודעות פרסומת אחרות של נייקי, וכן את הסמלים של ספונסריות אחרות שלו, ביניהם יצרנית משקפי השמש אוקלי. אם כי החברה עצמה לא הסכימה להגיב לידיעה.

 

פיט ון זייל מחברת הניהול של פיסטוריוס אמר ביום שני, כי "בשלב זה, כל הספונסרים נותרו, והם הדגישו את המחויבות שלהם כלפי אוסקר, שמבוססת על הקשרים שייסדו איתו בשנים האחרונות". עוד הוא הוסיף, כי הספונסרים "מסכימים לאפשר להליך המשפטי להתנהל, לפני שיקבלו החלטות נוספות בנושא".

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x