$
ספורט ופוליטיקה

הפרמיירליג החליטה לאמץ את חוקי הפייר פליי הפיננסי

על פי ההחלטות, מעונת 2013/14, קבוצות יוכלו להפסיד רק 105 מיליון ליש"ט בשלוש עונות. קבוצות בעלות תקציב שכר של יותר מ-52 מיליון ליש"ט לא יוכלו להגדיל את תקציבן ביותר מ-4 מיליון ליש"ט

סוכנויות הידיעות 22:4007.02.13

הפרמיירליג תוריד נקודות לקבוצות שלא יעמדו בתנאים הפיננסים, כך החליטו היום (ה') במשרדי הפרמיירליג. רוב גדול של הקבוצות הצביעו בעד חוקים בסגנון הפייר פליי הפיננסי, שיעזרו לשמור על מצב פיננסי יציב יותר וגם על ה-5.5 מיליארד ליש"ט שהליגה תכניס מהסכמי הטלוויזיה החדשים.

 

 

 

ריצ'רד סקודמור, מנכ"ל הפרמיירליג, טוען כי ההחלטות החדשות, יאפשרו לצנן עליות מאסיביות בשכר השחקנים בעקבות כניסתו לקבוצה של משקיע חדש ויאפשרו בנייה לטווח הארוך.

 

על פי ההחלטות, מעונת 2013/14, קבוצות יוכלו להפסיד רק 105 מיליון ליש"ט בשלוש עונות. כמו בחוקי אופ"א, כסף שיושקע בתשתיות ומחלקות נוער - לא ייחשב כהוצאה.

 

החוקים החדשים די מסובכים אבל העיקרון שלהם הוא קיום "כדורגל בר קיימא". מועדונים עם תקציב שכר של 52 מיליון ליש"ט לא יוכלו להעלות את תקציב השכר שלהם ביותר מ-4 מיליון ליש"ט מעונת 2013/14. זה אומר שאי אפשר יהיה לרכוש יותר משחקן אחד ברמה גבוהה ביותר מבלי לשחרר כמה שחקנים או למכור שחקן בעל שכר גדול. רק 7 קבוצות בפרמיירליג הן בעלות תקציב שכר הנמוך מ-52 מיליון ליש"ט. הנפגעות העיקריות מהחוקים הללו הן מנצ'סטר סיטי וצ'לסי - שגם צריכות לצמצם הוצאות וגם לצמצמם הוצאות בשוק העברות השחקנים. עם זאת, קבוצות שיגדילו את ההכנסות המסחריות וההכנסות מימי המשחק שלהן - יוכלו להשתמש בכסף הזה כדי לגייס שחקנים. המטרה היא למנוע מהקבוצות להוציא את רוב הכסף שמגיע מהסכמי הטלוויזיה החדשים שיכנסו לתוקף בשנה הבאה.

 

"בעלים יכולים עדיין להשקיע כסף שלהם בקבוצות שלהם אבל הם צריכים להשקיע בצורה יותר פורפורציונלית", אמר סקודומור, "הם לא יוציאו מאות מיליונים בתקופה מאוד קצרה. הכל הולך להיות הרבה יותר עם חשיבה לטווח הארוך. מבלי הפסדי ענק".

 

שישה מועדונים - מנצ'סטר סיטי, פולהאם, ווסט ברומיץ' אלביון, סאות'המפטון, סוונסי ואסטון וילה - הצביעו נגד ההחלטה. רדינג נמנעה.

 

בעונה שעברה הפסידו הקבוצות 361 מיליון ליש"ט למרות הכנסות שיא של 2.3 מיליארד ליש"ט. 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x