$
אירועי ספורט

בולטימור וסן פרנסיסקו יפסידו כסף משבוע הסופרבול. בעיקר בגלל מסיבות

בשבוע לקראת הסופרבול קבוצות בולטימור רייבנס וסן פרנסיסקו 49', יוציאו ככל הנראה יותר משהן יכניסו, כך לפי מנהלים של הקבוצות שיתחרו על אליפות ה-NFL. המרוויחה הגדולה: העיר ניו אורלינס

בלומברג 10:2431.01.13

קבוצות בולטימור רייבנס וסן פרנסיסקו פורטיניינרס, יוציאו ככל הנראה יותר משהן יכניסו במהלך שבוע הסופרבול בניו אורלינ. כך לפי מנהלים של הקבוצות שיתחרו על אליפות ה-NFL, במשחק שיתקיים ב-3 בפברואר.

 

"זהו חשבון משמעותי ביותר", אמר נשיא הרייבנס דיק קאס. "מפסידים כסף, אך ישנן הטבות ארוכות טווח שמשתלמות בהמשך. אנחנו עובדים קשה במשך כל השנה כדי להעפיל לסופרבול. אני לא חושב שיש מישהו שלא יסכים לספוג הפסד קצר טווח בשביל לזכות בסופרבול".

 

אולם, לא הרייבנס, בבעלותו של סטיבן ביסקיוטי, ולא סן פרנסיסקו בשליטת דניס וג'ון יורק, הסכימו לחשוף את גובה הסכום המדויק שבכוונתם להוציא ומה יהיה הנזק קצר הטווח. לפי משתתפים קודמים בסופרבול ההפסד יכול לטפס לכמה מיליוני דולרים. בכל מקרה, נראה כי מי שתהנה מההוצאות הללו תהיה העיר המארחת. השבוע העריכו בפרייס ווטרהאוס קופר שהמשחק יכניס לניו אורלינס 185 מיליון דולר בהוצאות ישירות.

 

 

 

 

קולין קפרניק עם ג'ים הארבו מסן פרנסיסקו. קבוצות לא מעפילות לסופרבול לעיתים קרובות מדי, ולכן הן לרוב לוקחות איתן את כל העובדים המקצועיים והעסקיים כולל המשפחות שלהם. הן גם מארחות לקוחות ושותפים עסקיים פוטנציאליים קולין קפרניק עם ג'ים הארבו מסן פרנסיסקו. קבוצות לא מעפילות לסופרבול לעיתים קרובות מדי, ולכן הן לרוב לוקחות איתן את כל העובדים המקצועיים והעסקיים כולל המשפחות שלהם. הן גם מארחות לקוחות ושותפים עסקיים פוטנציאליים צילום: אם סי טי

 

במהלך שני הסבבים הראשונים של הפלייאוף, ב-NFL משלמים לקבוצה המארחת 681 אלף דולר, ואילו הקבוצה האורחת מקבלת את השווי במזומן של 80 כרטיסים הלוך ושוב במחלקה ראשונה למשחק, ועוד 619 אלף דולר. התשלום לקבוצה האורחת גדל ל-681 אלף דולר בסבב האזורי.

 

באליפות האזורית, הקבוצה המארחת זוכה לאותו פיצוי ועוד 1.05 מיליון דולר, ואילו הקבוצה האורחת מקבלת את השווי במזומן של 85 כרטיסים במחלקה ראשונה, בעוד שהסכום הנוסף לא משתנה.עבור הסופרבול, כל קבוצה מקבלת פיצוי עבור הוצאות הנסיעה, בשווי של 200 כרטיסי טיסה במחלקה הראשונה, בעוד שהזוכה מקבלת 4.3 מיליון דולר, והמפסידה 3.2 מיליון דולר.

 

קבוצות לא מעפילות לסופרבול לעיתים קרובות מדי, ולכן הן לרוב לוקחות איתן את כל העובדים המקצועיים והעסקיים כולל המשפחות שלהם. הן גם מארחות לקוחות ושותפים עסקיים פוטנציאליים. כתוצאה מכך, הקבוצה משלמת עבור כרטיסי טיסות, בתי מלון, כרטיסים למשחק, מסיבות שונות לקראת האירוע, מארזי מתנות לאורחים, שלא לדבר על המסיבות לאחר המשחק, שבהן משתתפים גם הזוכים וגם המפסידים וכוללות הופעות בידור.

 

"זה הכל קשור למעמד: רוצים לעשות את זה כמו שצריך", אומר נשיא סן פרנסיסקו פורטיניינרס גדעון יו, סמנכ"ל כספים בכיר לשעבר בפייסבוק וביוטיוב. "זו הזדמנות עבור הארגון להראות את הערכתו לעובדים על כל העבודה הקשה שהם עושים, ובמקביל מעבירים מסר לשותפים עסקיים פוטנציאליים לגבי מי אנחנו כארגון".

 

הקבוצות אמנם יפסידו כסף בטווח הקצר, אך הופעה בסופרבול מציבה אותן בעמדה שתאפשר להן בחודשים לאחר מכן לעלות את מחירי הכרטיסים, המנויים, מושבי האח"מ וחוזי הספונסרשייפ. ניו יורק ג'איינטס, הזוכים של הסופרבול הקודם, לא העלו את מחירי הכרטיסים מאז עברו לפני שלוש שנים לאצטדיון מטלייף והחלו למכור לראשונה רישיונות לרכישת מנויים. הרישיונות הללו הן הוצאות חד פעמיות שמשלמים האוהדים שרוכשים מנויים עונתיים, כדי לשמור על המושב שלהם. המבנה של חוזי הספונסרשייפ מתוכנן מראש כך שלא כולם מסתיימים באותו הזמן, כך שהשפעת הסופרבול עליה מוגבלת.

 

ה-NFL הם אלה שמשלמים לשחקנים על ההעפלה לסופרבול. הקבוצות יכולות לשלם בונוסים אחרים התלויים בביצועים בהתאם לחוזים האישיים. שחקני רייבנס, ששיחקו סיבוב פלייאוף אחד יותר מאשר שחקני סן פרנסיסקו, הרוויחו עד כה 84 אלף דולר, ואילו בסן פרנסיסקו הרוויחו השחקנים 62 אלף דולר.

 

האלופים ירוויחו 88 אלף דולר נוספים לשחקן, בעוד שהמפסידים יסתפקו ב-44 אלף דולר.

 

אף ששתי הקבוצות אינן חושפות בשלב זה את החגיגות המתוכננות לאחרי המשחק, הבעלים והמנהלים הבכירים של קבוצות שהעפילו לגמר בשנים קודמות מספרים שהמסיבות והמתנות נוטות להיות מפוארות.

 

כאשר הרייבנס גברו בסופרבול של 2001, שנערך בטמפה פלורידה על הניו יורק ג'יאנטס הבעלים, ארט מודל, שהלך לעולמו מאז, חכר שלושה מטוסים פרטיים עבור השחקנים ובני המשפחה שלהם, הזמין להקה והגיש לובסטר ושרימפס ליותר מ-800 האורחים שהשתתפו במסיבה. בכל יום חולקו לשחקנים, למאמנים למעודדות ולעובדים אחרים מתנות, ביניהן מצלמות וידיאו, מצלמות דיגיטליות ואימוניות רקומות, ישירות לחדרי המלון שלהם.

 

במקביל, בג'איינטס מספרים כי הקבוצה הוציאה 2.5 מיליון דולר על בונוסים למאמנים ולעובדים.

 

לאחר סיום סופרבול של 1990, שהתקיים אף הוא בניו אורלינס, אדי דה ברטולו ג'וניור, הבעלים של הזוכה סן פרנסיסקו, ארגן מסיבה, שבה השפים המובילים בעיר הכינו סעודה מהמטעמים המקומיים לאלף אורחים. "זו הייתה מסיבה בסגנון טראמפ", סיפר הנשיא הקבוצה באותה תקופה קרמן פוליסי, על שם המיליארדר דונלד טראמפ.

 

בסן פרנסיסקו לא התקמצנו בשנות ה-80' וה-90', אז הקבוצה זכתה חמש פעמים בסופרבול, תחת כהונתו של דה ברטולו. פוליסי מספר כי לאחר הניצחון של הקבוצה על סן דייגו צ'רג'רס ב-1995, בסופרבול שהתקיים במיאמי, הוציאה הקבוצה 1.8 מיליון דולר נוספים בהוצאות ישירות מעבר לכספים שהליגה סיפקה, כמו כן היא חילקה 2 מיליון דולר בבונוסים למאמנים ועובדים אחרים.

 

דיוויד מודל, נשיא הרייבנס ב-2011 ובנו של ארט מודל, מספר שבסופרבול של אותה שנה הקבוצה התייחסה למשפחה המורחבת כמו ל"בני מלוכה". הרייבנס גברו באותה שנה על ניו יורק ג'איינס 34-7.

 

"זה לא בדיוק היה נשף של דניס קוזלובסקי, אך זו עדיין הייתה מסיבה לא רעה בכלל", מספר מודל, שהתייחס למנכ"ל טיקו אינטרנשיונל לשעבר, שהוציא 2 מיליון דולר על מסיבת יום הולדת שערך לאשתו סרדיניה. "זו הייתה הגישה: אנחנו כאן כדי להיות אלופים", מודל מסכם.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x