$
אירועי ספורט

סופרבול 2013: עניין משפחתי

הסופרובל ה-47 יקבע מי מאמן בכיר יותר מבין האחים הארבו: ג'ים (סן פרנסיסקו) או ג'ון (בולטימור)

סוכנויות הידיעות 14:1629.01.13

הסופרבול ה-47 יפגיש את בולטימור רייבנס וסן פרנסיסקו פורטיניינרס לעימות היסטורי ואת שני מאמני הקבוצות לעימות משפחתי: ג'ים הארבו, מאמן הניינרס ומאמן הרייבנס ג'ון הארבו.

 

 

 

ג'ון הארבו וריי לואיס. ג'ון בילה 14 שנה כעוזר מאמן באוניברסיטת ווסטרן מישיגן, אוניברסיטת פיטסבורג, אוניברסיטת מורהד סטייט ואוניברסיטת סינסנטי בטרם הצליח לקבל משרה כעוזר מאמן בפילדלפיה איגלז ב-1998 ג'ון הארבו וריי לואיס. ג'ון בילה 14 שנה כעוזר מאמן באוניברסיטת ווסטרן מישיגן, אוניברסיטת פיטסבורג, אוניברסיטת מורהד סטייט ואוניברסיטת סינסנטי בטרם הצליח לקבל משרה כעוזר מאמן בפילדלפיה איגלז ב-1998 צילום: אם סי טי

 

הסופרבול השנה יהיה הפעם השנייה שבה נפגשים שני האחים על מגרש הפוטבול כיריבים. פגישתם הקודמת בנסיבות אלו הייתה כאשר בולטימור רייבנס הביסו את פורטיניינרס  16-6 בערב חג ההודיה ב-2011.

 

אימון הפוטבול זורם בדמה של משפחת הארבו. אביהם, ג'ק, צבר רשימת הישגים כמאמן ראשי באוניברסיטת ווסטרן מישיגן ובאוניברסיטת ווסטרן קנטאקי, עם 117 ניצחונות מול 94 הפסדים במשך 19 עונות. ב-2002, נבחרת ווסטרן קנטאקי לקחה תחת ניצוחו את גביע אליפות המכללות, (NCAA Division 1-AA).

 

ג'ים הארבו שיחק ב-140 משחקים כקוורטרבק במהלך קריירה בת 14 שנים ב-NFL, שכללה עצירות בשיקגו, אינדיאנאפוליס, בולטימור וסאן דייגו. הוא השתתף בפרו-בול אחד. ב-1995, נוסף שמו ל"טבעת הכבוד" (Ring of Honor) - חזית היציע המקיף את אצטדיון הבית של אינדיאנאפוליס קולטס, שממנו מתנוססים שמות השחקנים והמאמנים המצטיינים.

 

שני האחים החלו את הקריירה שלהם כמאמנים בזכות אביהם. ג'ים שימש כעוזר מאמן ללא תשלום לאביו בעת שאימן את ווסטרן קנטאקי במהלך שמונה השנים האחרונות שלו כשחקן קוורטרבק ב-NFL. הוא שימש בעיקר כיועץ "התקפה". עבודתו הראשונה בתשלום הייתה ב-2002 אז שימש כעוזר מאמן התקפה באוקלנד ריידרס. עבודתו הראשונה של אחיו ג'ון כמאמן הייתה כעוזר מאמן לאביהם בווסטרן מישיגן מ-1984 ועד 1987. 

 

ג'ון בילה 14 שנה כעוזר מאמן באוניברסיטת ווסטרן מישיגן, אוניברסיטת פיטסבורג, אוניברסיטת מורהד סטייט ואוניברסיטת סינסנטי בטרם הצליח לקבל משרה כעוזר מאמן בפילדלפיה איגלז ב-1998. לאחר מכן הוא מונה למאמן הראשי של הרייבנס – השלישי בתולדות המועדון. זו הייתה משרת המאמן הראשי הראשונה שלו.

 

אחיו ג'ים מונה למאמן הראשי של אניברסיטת סן דייגו לאחר שנתיים שבהן שימש כעוזר מאמן בריידרס. הוא שימש כמאמן אוניברסיטת סטנפורד במשך ארבע שנים, שבהם הוביל את הקבוצה למאזן 12 ניצחונות מול הפסד אחד ב-2010 וכן הוביל את הקבוצה לניצחון באורנג' בול.

 

מי מרוויח יותר?

 

תנאי החוזה המקורי של ג'ון כללו משכורת של 8 מיליון דולר לתקופה בת ארבע שנים. הוא חתם על הארכה לשלוש שנים נוספות ב-2011 תמורת 12 מיליון דולר.

 

ב-2011, חתם ג'ים בסן פרנסיסקו על חוזה לחמש שנים בשווי של 25 מיליון דולר בעיקר בזכות הקבוצות דנבר ברונקוס ומיאמי דולפינס שגם כן הביעו עניין להחתימו בעקבות ההצלחה בסטנפורד.  

 

ג'ון הוא המאמן הראשון מאז המיזוג בין ליגת הפוטבול האמריקאי (AFL) לבין ליגת הפוטבול הלאומית (NFL) בשנות השבעים, שהוביל את קבוצתו לניצחון אחד לפחות במשחקי הפלייאוף בארבעת העונות שבהם אימן. 62 הניצחונות של הרייבנס (כולל משחקי פלייאוף) במהלך חמש השנים האחרונות עולים על הישגיה של כל קבוצת פוטבול אחרת למעט ניו אינגלנד פטריוטס. ג'ים במאזן 27 ניצחונות, 8 הפסדים ותיקו אחד בשתי העונות הראשונות שלו עם הפורטיניינרס. הוא נבחר למאמן השנה של ה-NFL לאחר עונת 2011.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x