$
אירועי ספורט

מחירי הכרטיסים יבריחו את האוהדים הצעירים מהיציעים

כך הזהירו קבוצות אוהדים את הפרמיירליג, בעקבות סקר שחשף כי הכרטיסים הזולים ביותר בליגה, הם למעשה היקרים ביותר מקרב 4 הליגות הבכירות באירופה

סוכנויות הידיעות 18:2720.01.13

קבוצות אוהדים הזהירו את הפרמיירליג כי ישנה סכנה "לאיבוד דורות עתידיים". זאת בעקבות סקר שערך העיתון הבריטי הגרדיאן שחשף כי הכרטיסים הזולים ביותר בפרמיירליג, הם למעשה היקרים ביותר מקרב ארבע הליגות הבכירות באירופה, ומחירם אף כפול מאשר בגרמניה ובאיטליה.

 

אודי אברטון. "ישנה סכנה שדורות עתידיים יאבדו. אם הוא לא יצליח לשמור על המשיכה שלו בקרב כל חלקי הקהילה, המשחק הלאומי יעמוד בסכנה" אודי אברטון. "ישנה סכנה שדורות עתידיים יאבדו. אם הוא לא יצליח לשמור על המשיכה שלו בקרב כל חלקי הקהילה, המשחק הלאומי יעמוד בסכנה" צילום: איי אף פי

 

תוצאות הסקר, המתפרסמות לאחר היוודע החלטתו של פפ גווארדיולה שבחר לאמן את באיירן מינכן על פני מועמדות אנגליות, מחזקות את הטענות של המבקרים שגורסים כי הבונדסליגה עושה עבודה טובה בשילוב של התחרותיות עם נגישות, בעוד שהפרמיירליג בסכנה שהמחירים יבריחו חלק מהאוהדים.

 

המחיר הממוצע לכרטיס הזול ביותר בבונדסליגה עומד על 10.33 ליש"ט, בעוד שהמחיר הממוצע של המנויים העונתיים למבוגרים הנמוכים ביותר עומד על 207.22 ליש"ט, בהשוואה ל-28.30 ליש"ט ו-467.95 ליש"ט בהתאמה בפרמיירליג האנגלית.

 

"כאשר בוחנים את הבונדסליגה, רואים ליגה מצליחה ותחרותית ביותר עם שיעורי צפייה גבוהים יותר מאשר הפרמיירליג. הקבוצות שלנו מצליחות לא רע בתקופה האחרונה, וכך גם הנבחרת הלאומית. בכל זאת היא נותרה נגישה לטווח רחב של האוכלוסייה", טוען יו"ר פדרציית אוהדי הכדורגל (FSF) מלקולם קלארק. "אפשר לקנות שתייה אם רוצים. אפשר לעמוד אם רוצים. לעיתים קרובות כלול במחיר גם כרטיס חינם לרכבת. הליגה הגרמנית מציעה מודל שבמובנים רבים הוא מוצלח יותר משלנו. אין זה צירוף מקרים שמרבית הקבוצות שלהם הן בבעלות החברים".

 

עם זאת, המחירים הנמוכים ביותר בבונדסליגה מוצעים באופן קבוע ביציעי העמידה, שכלל אינם קיימים באצטדיונים בפרמיירליג, ובאופן כללי המתקנים באנגליה הם ברמה גבוהה יותר בהשוואה לשאר היבשת.

 

בסריה A האיטלקית, המחיר הממוצע של הכרטיס הזול ביותר עומד על 14.15 ליש"ט ואילו המנוי העונתי הממוצע הנמוך ביותר הוא 167.98 ליש"ט. בלה ליגה המחירים עומדים על 24.68 ליש"ט ו-232.81 ליש"ט. אולם מכיוון שהקבוצות האיטלקיות והספרדיות כוללות את מחירי מושבי האח"מ והחברות במבנה המחירים הכללי שלהן, בניגוד לקבוצות האנגליות והגרמניות, לא ניתן להשוות את המחיר הממוצע של הכרטיסים היקרים ביותר על בסיס שווה.

 

בשבועות האחרונים הדיון סביב מחירי הכרטיסים צבר תאוצה, כאשר מחירי הכרטיסים של משחקי חוץ ספגו ביקורת קשה בייחוד לאחר שבמנצ'סטר סיטי השיבו שליש מהכרטיסים שהקצו להם עבור המשחק באמירייטס שהתקיים בסוף שבוע שעבר, לאחר שלא הצליחו למכור אותם במחיר של 62 ליש"ט לכרטיס. בפרמיירליג טוענים כי בעשור האחרון הקבוצות הפכו להיות מתוחכמות למדי במדיניות התמחור והשיווק שלהן, והקבוצות שמתקשות למלא את המושבים שבוע אחר שבוע מציעות מגוון של מבצעים והנחות בניסיון למכור את הכרטיסים.

 

"תמחור הכרטיסים תלוי בכל קבוצה לגופה, רבות מהן עובדות קשה כדי למלא את האצטדיונים עם שלל הצעות בנקודות שונות במהלך העונה, אך אנחנו מעודדים מחירים גמישים כדי לעזור בנגישות, וזה בניגוד לחוקי הליגה לגבות מאוהדי הקבוצה המתארחת יותר מאשר אוהדי קבוצת הבית עבור אותם מושבים", מסר דובר מטעם הפרמיירליג.

 

"שיעורי התפוסה עבור המשחקים שהתקיימו עד כה בליגה, עומדים על 95% והנוכחות במשחקי חוץ שומרת על אותו שיעור בריא שאפיין את שלוש השנים האחרונות. תוסיפו זאת לעובדה שב-15 העונות האחרונות, שיעורי התפוסה עמדו על למעלה מ-90% , ועולה מכך כי האוהדים נהנים מהאווירה שבה הם צופים במשחקי הפרמיירליג והמשחקים".

 

אולם קלארק מזהיר כי קיימת סכנה שצעירים בגילאי 18 עד 30 לא יעמדו במחירים של המשחקים בליגה הבכירה, ובמקום יעדיפו לצפות בהם בפאב או בסטרימינג לא חוקי באינטרנט. "חשוב ביותר לשמור את הכדורגל נגיש. הראיות מצביעות על כך שהנוכחות של קבוצת הגיל 18-30, כשאנשים מפסיקים לרכוש כרטיסים משפחתיים ונאלצים לשלם בעצמם, היא בירידה", הוא מדגיש.

 

"ישנה סכנה שדורות עתידיים יאבדו. אם הוא לא יצליח לשמור על המשיכה שלו בקרב כל חלקי הקהילה, המשחק הלאומי יעמוד בסכנה".

 

בשבוע שעבר השיקה פדרציית האוהדים את Score Campaign, שקורא להורדת מחירי כרטיסי משחקי החוץ, ולמועדונים ברחבי אנגליה וויילס להגביל את מחיר כרטיסי משחקי החוץ על 20 ליש"ט או 15 ליש"ט. "אין ספק שישנה ירידה בנוכחות במשחקי חוץ. ייתכן גם שהמגמה הזו תתפשט בקרוב למשחקי בית. במקרה כזה, האוהד שהולך למשחק הוא חלק מהותי מהמוצר הטלוויזיוני. עם העלייה העצומה בהכנסות מהמדיה, הם יכולים להוריד את המחירים", מוסיף קלארק.

 

"אם הם מפגינים שאננות בטענה שרמות הנוכחות נותרו גבוהות, זה בסופו של דבר עשוי לפעול נגדם. בין אם מדובר ב-Jessops או ב-HMV, בכלכלה עולמית משתנה אסור להיות שאננים".

 

בפרמיירליג מתעקשים שהקהל "מגוון יותר מאי פעם". הטענה היא שהגיל הממוצע של האוהדים הבוגרים נפל מאז 2005 מ-44 ל-41, כאשר נשים מהוות 23% מהקהל ו-11% שייכים לקהילה השחורה ולמיעוטים אתניים. אותו סקר אף מצא כי 39% מהאוהדים הם בגילאי 18-34 ו-13% מכלל מחזיקי המנויים העונתיים הם מתחת לגיל 16.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x