$
ספורט ופוליטיקה

כמה סוונסי מכניסה לכלכלה המקומית?

על פי מחקר שנערך בנושא, העונה הראשונה של סוונסי סיטי בפרמיירליג הכניסה לכלכלה המקומית 58 מיליון ליש"ט

סוכנויות הידיעות 13:3507.01.13

העונה הראשונה של סוונסי סיטי בפרמיירליג הכניסה לכלכלה המקומית 58 מיליון ליש"ט, כך עולה ממחקר מעמיק שנערך בנושא.

 

 

 

הקבוצה העפילה לפרמיירליג ב-2011, ובכך הפכה לקבוצה הוולשית הראשונה שזוכה במעמד. על פי מחקר, שנועד לבחון את ההשפעה הכלכלית של ההשתתפות בפרמיירליג על העיר בפרט ועל ויילס בכלל, 400 מקומות עבודה מעורכים – 340 מתוכם בסוונסי, נוצרו או נשמרו בעקבות ההעפלה לליגה הבכירה.

 

"ההרפתקה של סוונסי בפרמיירליג היא סיפור הצלחה יוצא דופן עבור המועדון, עבור ויילס ועבור סוונסי", הגיב ניק בראדלי, חבר במועצת העיר של סוונסי. "הערך של ההצלחה של סוונסי לכלכלה המקומית גדול אף יותר מכספי הזכייה המדווחים של צ'לסי עבור הזכייה בצ'מפיונס ליג השנה.

 

"מדובר בהישג יוצא מהכלל. ברצוני לשבח את המאמץ המשותף של הממשלה הוולשית, מועצת העיר סוונסי, השותפים שלהם, וכמובן הקבוצה, על כך שווידאו כי ההטבות הכלכליות הורגשו לצד גורם ההרגשה הטובה העצום, שהורגש בכל רחבי העיר".

 

מהדו"ח עולה כי בעוד שעיקר השווי הכלכלי נוצר ישירות על ידי קבוצת הכדורגל, מרבית מקומות העבודה שנוצרו או נשמרו נבעו דווקא מפעילות שאינה קשורה ישירות לכדורגל. האלמנט העיקרי היה כוח הרכישה של אוהדים מחוץ לעיר, שבילו בפאבים, במועדונים, במסעדות ושהו בבתי מלון עת ביקורם כדי לצפות במשחקים באצטדיון ליברטי.

 

"הערכת ההשפעה הכלכלית הוכיחה שההשקעה של הממשלה הוולשית ומועצת העיר סוונסי שיועדה לאוהדים של הקבוצות היריבות, ומטרתה הייתה לעודד אותם לבקר וליהנות מוויילס ומסוונסי השתלמה. אנחנו אף מאמינים שההשקעה הזו תשתלם גם בעונה הנוכחית, שכן אלפי אוהדים ממשיכים ליהנות מחמימות קבלת האורחים הוולשית בסוונסי".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x