$
רכישות

שווי החוזה של מסי: 20 מיליון יורו בעונה

החוזה החדש יעלה לקבוצה הרבה יותר - אף שהכוכב עצמו לא ייהנה מעלייה חדה בשורת הנטו עקב חוקי המסים החדשים בספרד

סוכנויות הידיעות 14:1319.12.12

ליאו מסי חתם אתמול על הארכת החוזה שלו בברצלונה עד 2018, בשווי מוערך של 20 מיליון יורו ברוטו בשנה למשך חמש שנים. לכך יש להוסיף סעיף יציאה בגובה 250 מיליון יורו.

 

 

 

הנתונים הללו מורידים את הסיכויים שמסי (25) יעבור אי פעם לקבוצה לרמת האפס. 

 

תחת החוזה הקודם שלו הרוויח מסי בסביבות 9.5 מיליון יורו בשנה ועוד 30% נוספים שהיו תלויים ביכולת.

 

על פי הדיווחים, ירוויח מסי כעת 11 מיליון יורו נטו שיכולים לעלות ב-4 או 5 מיליון יורו כבונוסים ותוספות אחרות. כאמור, מסי לא צפוי לעלות לברצלונה יותר מ-20 מיליון יורו בשנה.  

 

החוזה החדש יעלה לברצלונה הרבה יותר למרות שמסי עצמו לא יהנה מעלייה אדירה בנטו. וזאת בשל חוקי המס החדשים שנכנסו לתוקף בספרד. במקום שיעור מס של 24%, הקבוצה הקטלונית תשלם 52% על משכורתו של מסי – פירוש הדבר שהיו צריכים להוציא הרבה יותר כדי להעניק לו אפילו עלייה קלה בשכר.

 

בברצלונה העדיפו לא להגיב על החוזה. השיחות לא היו גלויות ונמשכו לאורך מרבית ארבעת החודשים האחרונים. אולם נשיא הקבוצה, סנדרו רוסיי היה נואש לא להיחשב כאדם שפספס את מסי.

 

הגיבור הארגנטינאי כבר העביר 12 שנה במועדון, אליו הצטרף כילד כוכב. זו הפעם השישית שהוא מחדש את החוזה שלו במועדון, הוא חתם כעת על הארכה של שנתיים לחוזה הנוכחי שתקף עד 2016.

 

"פויל, מסי וצ'אבי הם שלושה עמודי תווך. זה היה נחוץ ביותר לחבר את החלקים המרכזיים לקבוצה", מסר מנהל ברצלונה טוני פריקסה. "ישנה תחושת סיפוק גדולה שהדירקטוריון אישר המשכיות לפרויקט שלנו בזכות החוזים החדשים האלה".

 

מסי כבש מספר שיא של 90 שערים עבור המועדון והנבחרת ב-2012. בעונה שעברה הוא קבע גם שיא חדש בלה ליגה, לאחר שכבר 50 שערים.

 

למרות עזיבתו של המאמן הנחשב פפ גוארדיולה, ברצלונה נהנית מהפתיחה הטובה ביותר אי פעם לליגה עם המאמן טיטו וילאנובה – היא ניצחה 15 משחקים מתוך 16, ומובילה ב-9 נקודות על אתלטיקו מדריד שבמקום השני בטבלה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x