$
חסויות וזכויות שידור

מנצ'סטר יונייטד וארסנל - הכי "נראות" באינטרנט

האתרים של הקבוצות הם הנראים ביותר בתוצאות החיפוש בבריטניה לפי מחקר של Searchmetrics. צ'לסי היא אלופת הרשתות החברתיות, בעיקר בזכות, תחזיקו חזק, גוגל+

סוכנויות הידיעות 18:4103.12.12

אתר האינטרנט של מנצ'סטר יונייטד מנצח, לפחות בכל הקשור לנראות בתוצאות החיפוש בגוגל בריטניה, כך עולה מסקר חדש. בכל הקשור לנראות באתרים החברתיים, צ'לסי היא המובילה, בעיקר הודות לכך שיותר אנשים משתפים בלינקים לאתר של צ'לסי ברשת החברתית גוגל+.

 

 

 

הממצאים נחשפו במחקר שערכה חברת תוכנת הניתוח החברתי והמחקר Searchmetrics, שניתחה את הנראות המקוונת של אתרי האינטרנט של 20 הקבוצות בפרמיירליג.

 

המחקר, שהשתמש בניקוד של הנראות במנועי חיפוש (SEO Visibility), אותו פיתחה החברה על מנת למדוד את התדירות והבולטות בדירוג של אתרי האינטרנט בתוצאות בגוגל בריטניה, מצא שהאתר www.manutd.com של מנצ'סטר יונייטד גבר על כל היריבים וגרף ניקוד של 44,954. ארסנל דורגה שנייה עם 42,784 נקודות, ואחריה ליברפול, שמפצה על הביצועים החלשים שלה בליגה עם ניקוד של 32,176. צ'לסי מדורגת רק במקום הרביעי (30,547 נקודות), בעוד שהאלופה הנוכחית, מנצ'סטר סיטי, מדורגת שישית עם ציון נראות של 14,974 נקודות בלבד.

 

פתיחת העונה המדכדכת של קווינס פארק ריינג'רס (QPR) מהדהדת גם באינטרנט, והקבוצה היא האחרונה בפרמיירליג הן מבחינת הנראות במנוע החיפוש של גוגל והן מבחינת התוצאות על המגרש. קווינס פארק ריינג'רס ו-ווסט ברומוויץ' אלביון גרפו פחות מ-1,000 נקודות במדד הנראות במנועי חיפוש.

 

הנראות ברשתות החברתיות נמדדה על ידי שימוש בניקוד נראות חברתית, המבוסס על התדירות שבה משתפים תכנים מאתרים, מקבלים לייק, מצויצים בטוויטר ונזכרים באתרים חברתיים אחרים.

 

ממצאי המחקר מצביעים על כך שצ'לסי מובילה בשלב זה במונחים של נראות חברתית, לאחר שזכתה בניקוד של 50,363,039, זאת בהשוואה לניקוד של 32,605,712 שגרפה מנצ'סטר יונייטד. היתרון של צ'לסי נזקף לזכות העובדה שהצליחה ליצור נוכחות חזקה ברשת החברתית גוגל+, שאחראית ל-68% מהשיתופים החברתיים של צ'לסי. לעומת זאת, קרוב ל-99% מהנראות החברתית של מנצ'סטר יונייטד נבעה משיתופים ולייקים בפייסבוק.

 

וויגאן את'לטיק, סטוק סיטי ו-ווסט ברומוויץ' אלביון, מדורגות מתחת לקו האדום בדירוג הנראות החברתית.

 

 

צ'לסי נגד ליברפול. "בכל הקשור לרשת, קבוצות הפרמיירליג מתנהגות כמו חברות מדיה" צ'לסי נגד ליברפול. "בכל הקשור לרשת, קבוצות הפרמיירליג מתנהגות כמו חברות מדיה" צילום: איי אף פי

 

"בכל הקשור לרשת, קבוצות הפרמיירליג מתנהגות בדרכים רבות כמו חברות מדיה", אומר מרקוס טובר, מייסד Searchmetrics. "הן מנסות למשוך מבקרים ואוהדים לאתרים הרשמיים שלהן, שם יוכלו לקיים איתם אינטראקציה ואולי אף למכור כרטיסים, חבילות אירוח לחברות ומרצ'נדייז".

 

הקבוצות מתחרות במו"לים של עיתונים, ערוצי שידור ומדיה מקוונת על מנת להפוך את הנראות במנועי החיפוש ובמדיה החברתית לחלק חיוני מהשיווק המקוון שלהן.

 

"המחקר שלנו מצביע על כך שמועדונים מסוימים מצליחים היטב במקסום הנראות שלהם במנועי החיפוש, וביישום אסטרטגיות ברשתות החברתיות, בעוד שאחרים משתרכים מאחור. יש לכך פוטנציאל להשפיע על ההכנסות ואולי אפילו על היכולת של השחקנים להרוויח כסף, ומכאן יושפעו גם הביצועים על המגרש.

 

"המדיה החברתית היא הפורום המושלם למועדונים, שמאפשר להם להתחבר לאוהדים. מעניין לראות כיצד מועדונים מסוימים, כמו צ'לסי וליברפול אימצו רשתות חדשות יותר כמו גוגל+. בעקבות זאת הם מצליחים גם להרחיב את היקף פיזור התכנים שלהם, ומומחי נראות במנועי חיפוש רבים מאמינים כי הפעילות ב- גוגל+ היא בעלת תפקיד בקביעת הדירוג בתוצאות החיפוש של גוגל", מסכם טובר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x