$
רכישות

ארסן ונגר: "בקרוב נוכל שוב להתחרות פיננסית עם קבוצות אחרות"

מנג'ר ארסנל טוען כי לפי שעה קבוצתו אינה יכולה להתחרות בפריז סן ז'רמן, מנצ'סטר סיטי וצ'לסי.לדבריו הוא יהפוך את הקבוצה ליותר "בריטית"

סוכנויות הידיעות 16:0828.11.12

ארסן וגנר מתעקש כי כישורי האימון שלו נותרו חדים כפי שהיו בעונת הבלתי מנוצחים (Invincibles), על אף התלונות של האוהדים שלא מרוצים מהפתיחה המעט שונה של הקבוצה העונה.

 

 

ווגנר, שהחלטתו להחליף את אוליבייה ג'ירו בפרנסיס קוקלאן במהלך משחק שהסתיים בתיקו 0-0 נגד אסטון וילה ביום שבת, התקבלה בקריאות בוז וצעקות "אתה לא יודע מה אתה עושה", מאמין שה"דעות הקיצוניות האלה" לא משקפות את הדעות של מרבית האוהדים. לקראת משחקה של ארסנל נגד אברטון בגודיסון פארק היום, הוא דחק באוהדים לשמור על ציפיות ריאליסטיות בנוגע ליכולות הקבוצה.

 

 

אלכס אוקסלייד צ'מברליין. ונגר רוצה יותר בריטים אלכס אוקסלייד צ'מברליין. ונגר רוצה יותר בריטים צילום: אי פי אי

 

"בעונה האחרונה סיימנו במקום השלישי", הוא אומר. "בכל הכנות, איני חושב שהקבוצה הזו הייתה יכולה להשיג מקום גבוה יותר משלישי. כמו כאשר זכינו באליפות הפרמיירליג בלי הפסד אחד, שזה הישג שאף קבוצה אחרת לא השיגה, מבינים שאין הרבה מקום להשתפר. בסוף העונה רציתי לעמוד מול המראה שלי ולחשוב: "האם עשיתי כל שביכולתי? זה כל מה שיש".

 

וגנר נותר לא מוטרד מהתקפות החוזרות ונושנות מצד האוהדים. "במדיה המודרנית, דעות קיצוניות נבחרות ונמכרות כאילו היו דעות הרוב, כאשר מי שצועק הכי חזק מוצג לרוב כי הוא מעניין וקל להבנה", הוא אומר. "איננו מקדישים יותר מדי חשיבות לתגובות הללו של האוהדים. התפקיד שלנו נמצא במקום אחר – על מגרש הכדורגל".

 

הבוס של ארסנל הודה גם שבשנים האחרונות התרחש שינוי במדיניות ההעברות. ארסנל מרוויחה כעת ממדיניות גיוס כישרונות ביתיים, שלהערכת וגנר תוביל לקשר חזק בין השחקנים המתפתחים והקבוצה שלהם.

 

"אם האיכות היא מקומית, זה עדיף כי היא מעניקה לנו ערבות גבוהה יותר ליציבות, מכיוון שהשחקנים האנגליים שמשחקים במדי ארסנל קרוב לוודאי שיישארו בקבוצה לתקופת זמן ארוכה יותר מאשר השחקנים הזרים. בכל מקרה אנחנו בודקים קודם איכות, זה הדבר החשוב ביותר", הסביר.

 

עסקת הספונסרשיפ החדשה של ארסנל בשווי 150 מיליון ליש"ט עם אמירייטס, עודדה את האוהדים להאמין כי וגנר מתכוון להוציא כספים בחלון ההעברות של ינואר, אולם הוא נותר חשדן כלפי קבוצות עם כיסים עמוקים יותר. "אנחנו מתקרבים לתקופה שבה נוכל שוב להתחרות מבחינה פיננסית עם קבוצות אחרות", הוא טוען. "ונחפש אחר שחקן מוביל. אבל בפני פריס סן ז'רמן עומדים משאבים בלתי מוגבלים. אם הם יחליטו להוציא 100 מיליון ליש"ט, הם יעשו זאת. אם הם יחליטו להוציא 150 מיליון ליש"ט, הם יעשו זאת. יש להם בניין שנקרא Shard, שעלה מיליארד ליש"ט, ונבנה על ידי קטאר. איני יכול להבטיח שנשתווה לזה".

 

למעשה וגנר הודה כי הסכם הספונסרשייפ החדש נועד יותר לעזור לו לא לאבד שחקנים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x