$
ספורט עולמי

הדיקטטורה של רומן

שישה חודשים לאחר שזכה עבורו בליגת האלופות, פוטר רוברטו די מתאו בגלל ש"בייש את הבוס". נותר רק לקוות שכמו כל הדיקטטורות גם זאת של רומן אברמוביץ' תקרוס

אוריאל דסקל 23:1321.11.12

בדיקטטורות יש "מחווה" די נפוצה. על שולחנו של מפקד או גנרל כושל מונח אקדח עם כדור אחד. המסר ברור: תתאבד כי "ביישת" את הדיקטטור. המתודה הזו לא ממש מוצלחת כי בסופו של דבר כל דיקטטורה קורסת – בדרך כלל מבפנים.

 

 

 

כיום בצ'לסי המפקד הכושל הוא רוברטו די מתאו. והאקדח הונח על שולחנו אתמול בארבע לפנות בוקר. מספר שעות בודדות לאחר שקבוצתו הפסידה ליובנטוס בליגת האלופות, הגיע די מתאו למגרש האימונים של הקבוצה ושם נודע לו שהוא לא ימשיך כמאמן. שישה חודשים בלבד לאחר שהוביל את הקבוצה לזכייה היסטורית בליגת האלופות.

 

צ'לסי נמצאת 4 נקודות מאחוריי הקבוצה שבמקום הראשון בפרמיירליג, מנצ'סטר סיטי. המשחק הבא שלה הוא נגד הסיטי – שניצחה רק פעם אחת בששת משחקיה האחרונים בסטמפורד ברידג' וניצחה את צ'לסי רק 3 פעמים בעשרת המפגשים האחרונים. עם מאמן רגוע צ'לסי היתה יכולה לנצח את סיטי, "להיכנס חזרה למרוץ האליפות" ולשקם את הביטחון העצמי של שחקניה. אבל זה לא קרה. רוברטו די מתאו "בייש" את הדיקטטור – רומן אברמוביץ' - והוא היה צריך ללכת.

 

 

אברמוביץ'. נגד תהליכים, סבלנות או הבנה אברמוביץ'. נגד תהליכים, סבלנות או הבנה צילום: רויטרס

 

די מתאו עשה עבודה מצוינת בשנה שעברה למרות שירש קבוצה בעייתית. הוא זכה בליגת האלופות ובגביע וצ'לסי שלו התחילה את העונה בצורה מבריקה למרות שהיו לה בעיות אינהרנטיות משמעותית שהיו צריכות להיפתר על ידי המועדון ולא רק על ידי המאמן. הבעיות הפונדמנטליות נעות בין חדר הלבשה בעייתי, סגל שחקנים מזדקן ופילוסופיה לא ברורה לגבי איך הקבוצה צריכה לשחק.

 

אבל רומן אברמוביץ' לא מאפשר למאמנים שלו להתמודד כמו שצריך עם הבעיות. מבחינתו הוא הוציא יותר מדי כסף כדי לאפשר להם לעשות זאת. הוא צריך הכל כאן ועכשיו והפסדים לווסט ברומיץ' בסוף השבוע וליובנטוס המבריקה אמש "ביישו אותו", פגעו לו באגו ומישהו היה חייב לאבד את הראש שלו. והמישהו הזה הוא די מתאו.

 

לקבוצה, אגב, היו 9 מאמנים בשמונה השנים האחרונות. אברמוביץ' הוציא כ-80 מיליון ליש"ט על פיצויי מאמנים מפוטרים. כסף קטן ביחס לפרננדו טורס, חלוץ כושל שאברמוביץ' בעצמו רכש ב-50 מיליון ליש"ט.

 

אברמוביץ' רוצה שפפ גווארדיולה יאמן את הקבוצה. מאמן ברצלונה לשעבר הוא החלום הרטוב של הרוסי. בינתיים הוא מינה את רפא בניטס למאמן הקבוצה עד שפפ יסיים את שנת השבתון שלו בניו יורק.

 

אם פפ לא יחתום על החוזה בצ'לסי, ואני מאוד מקווה שהוא לא יעשה זאת, אברמוביץ' פשוט ימשיך לעשות את אותו הדבר. הוא יזרוק את הכסף שלו על בעיות בתקווה שהן יפתרו וידרוש "כדורגל התקפי" ו"גביעים". הרי מילים כגון "תהליך", "סבלנות" ו"הבנה" לא קיימות בדיקטטורה.

 

התקווה לכדורגל היא שהאימפריה של רומן לבסוף תקרוס. מבפנים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x