ספורט ופוליטיקה

ברני אקלסטון יוצא נגד תביעה על סך של 650 מיליון דולר

חברת ההשקעות בלו-ווטרס טוענת למכרז לא תקין במכירת פורמולה 1: קרן ההשקעות הפרטית CVC קפיטול זכתה בשל שהבטיחה לכאורה לאקסלטון כי תשמור על תפקידו כיו"ר

סוכנויות היידעות 17:1921.11.12

ברני אקלסטון, שעומד בראש הפורמולה 1, מסר כי הוא מתכוון לבקש לבטל תביעת פיצויים בגובה 650 מיליון דולר שהוגשה בניו יורק, המקרה המשפטי האחרון שנובע מהמכירה של סדרת מרוצי המכוניות ב-2005.

חברת ההשקעות בלו-ווטרס קומיוניקשיינס הולדינגס הגישה בשבוע שעבר את התביעה בבית המשפט הגבוה בניו יורק, שבה מצוין אקלסטון כאחד הנאשמים. בתביעה טוענת החברה כי הייתה מוכנה להציע סכום גבוה משאר המתמודדים במכרז עבור המרוצים, אולם אקלסטון הנדס מכירה לקרן ההשקעות הפרטית CVC קפיטול, במסגרתה הובטח לו כי ישמור על תפקידו.

 

"אקלסטון הונע על ידי צימאון לכוח. הוא רצה נואשות להישאר הבוס של הפורמולה 1", נכתב בתביעה.

 

 

פורמולה 1. בתחילת השנה, בית המשפט הגרמני דן את הבנקאי לשעבר גרהארד גריבובסקי למאסר, לאחר שהודה כי קיבל תשלומים לא חוקיים בגובה 44 מיליון דולר כדי להעדיף את CVC הבריטית כקונה. בתביעה שהוגשה בניו יורק, מצוינים גם BayernLB ו-CVC כנאשמים. שתי החברות סרבו להגיב על המקרה פורמולה 1. בתחילת השנה, בית המשפט הגרמני דן את הבנקאי לשעבר גרהארד גריבובסקי למאסר, לאחר שהודה כי קיבל תשלומים לא חוקיים בגובה 44 מיליון דולר כדי להעדיף את CVC הבריטית כקונה. בתביעה שהוגשה בניו יורק, מצוינים גם BayernLB ו-CVC כנאשמים. שתי החברות סרבו להגיב על המקרה צילום: איי אף פי

 

סכום הפיצויים נקבע כדי לכסות את מה שבבלו–ווטרס מחשיבים כהפסדי הכנסות מהספורט, שהשידורים בטלוויזיה של סדרת 20 המרוצים השנתיים שלו, מושכת קהל צופים רב מרחבי העולם.

 

הצעת הרכישה של בלו–ווטרס מומנה על ידי חברות הפרייבט אקוויטי הניו יורקיות אפולו גלובל מנג'מנט וקינג סטריט קפיטול מנג'מנט.

 

אקלסטון מסר בתגובה לסוכנות רויטרס כי הופתע לגלות על התביעה, שכן מעולם לא שמע על בלו–ווטרס.

 

"לא הייתי יכול להיות מעורב, כי לא מכרתי דבר", טען בראיון שקיים מברזיל, שבה יתקיים בסוף השבוע הקרוב מרוץ הגרנד פרי של העונה.

 

המיליארדר הבריטי אקלסטון (82), הצליח מאז השתלט על פורמולה 1 בשנות ה-70 להפוך אותה לאחד מענפי הספורט הפופולאריים והרווחיים ביותר בעולם. המקרה המדובר מתייחס לתהליך המכירה של 47% מפורמולה 1 על ידי הבנק הגרמני BayernLB לחברת ההשקעות הפרטית CVC ב-2005.

 

בתחילת השנה, בית המשפט הגרמני דן את הבנקאי לשעבר גרהארד גריבובסקי למאסר, לאחר שהודה כי קיבל תשלומים לא חוקיים בגובה 44 מיליון דולר כדי להעדיף את CVC הבריטית כקונה. בתביעה שהוגשה בניו יורק, מצוינים גם BayernLB ו-CVC כנאשמים. שתי החברות סרבו להגיב על המקרה.

 

בחודש שעבר הודיע הבנק כי הוא תובע פיצויים בגובה 400 מיליו דולר מאלקסטון בשל המכירה ל-CVC. גם במקרה זה, הודיע אקלסטון כי יילחם בבית המשפט נגד הטענות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x