$
ספורט עולמי

סוכנו של זידאן נידון ל-5 שנות מאסר וקנס של 9.2 מיליון יורו

זאת לאחר שבית המשפט קבע כי הקים את חברת אינטרנשיונל ספורט קונסולטנט (ISCL) על מנת "ליצור מראית עין" שהוא משלם מסים בבריטניה, בעוד ש-95% מההכנסות שלו נשלחו לחשבון בנק בפנמה

בלומברג 14:1020.11.12

הסוכן לשעבר של שחקן הכדורגל זינדין זידאן, שקטף שלוש פעמים את תואר השחקן הטוב בעולם, השתמש בחברה שהכתובת שלה רשומה במקלט מס, במסגרת תכנית להתחמק מתשלום של למעלה מ-2.5 מיליון יורו (3.2 מיליון דולר) במסים, כך עולה מפסיקת בית המשפט לערעורים בוולנסיה, ספרד.

 

זינאדין זידאן זינאדין זידאן צילום: בלומברג

אלאן מילצ'יו, נידון לחמש שנות מאסר והוטל עליו קנס של 9.2 מיליון יורו, זאת לאחר שבית המשפט קבע כי הקים את חברת אינטרנשיונל ספורט קונסולטנט (ISCL) על מנת "ליצור מראית עין" שהוא משלם מסים בבריטניה. 95% מהכנסות נשלחו לחשבון בנק במקלט המס, פנמה.

 

מילצ'יו עבר ב-1997 לוולנסיה מצרפת. שנה לאחר מכן הוא פנה למשרד הייעוץ הפיננסי של מתיו אדווארדס, כדי להקים את ISCL, חברת קש "שכלל לא הייתה לה פעילות", נכתב בפסיקה. שיחת טלפון לחברה הממוקמת באיי מן בניסיון לקבל תגובה על הפסיקה, לא נענתה. מילצ'יו ייצג כמה משחקני נבחרת צרפת שזכתה במונדיאל 1998, ביניהם זידאן ולורן בלאן, כך עולה מהפסיקה שלא ציינה העברות של שחקנים שהוא ארגן באותה תקופה. מילצ'יו ניתק את קשריו עם ISCL בסוף 2001.

 

נייג'ל ג'ורדן, נציג מטעם רשות המס הבריטית, סיפק ראיות לבית המשפט בוולנסיה, שפסק ב-30 באפריל כי מילצ'יו אשם בהעלמות מס. פסיקת בית המשפט לערעורים מה-2 בנובמבר הפחיתה את עונש המאסר מ-7 שנים ל-5. 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x