$
ספורט עולמי

האבולוציה של מסי הפכה אותו ל"בוס"

מסי הפך מגלגל שיניים משמעותי במכונה לשחקן החשוב ביותר בברצלונה. אלו חדשות אדירות עבור נבחרת ארגנטינה

אוריאל דסקל 18:1819.10.12

עד 2012, מה שהפך את ליאו מסי לשחקן הטוב בתבל הוא העובדה שהוא הבין באופן מלא שכדורגל הוא משחק קבוצתי. מסי, שלא כמו כוכבים אחרים, הבין שהוא רק איבר (אם כי איבר חשוב) בקבוצה האורגנית הגדולה בכל הזמנים, רק "גלגל שיניים" במכונת הכדורגל המשומנת ביותר. היכולת שלו להיות חלק מהקולקטיב היתה "הסוד הגדול שלו". הוא לא היה מעל הקבוצה, הוא היה חלק ממנה. הקבוצה לא שירתה אותו, הוא היה חלק ממערכת שעבדה איתו ולא עבורו (כמו שכוכבים אחרים רוצים). 

 

 

 

עם זאת, בשנה האחרונה מסי התפתח להיות סוג שחקן אחר. אולי הוא התחיל לקחת יותר אחריות בגלל הדעיכה הטבעית של צ'אבי ואולי זה רק בגלל שהוא התבגר עוד - אבל בכל מקרה, מסי 2012 הוא שחקן מאוד שונה ממסי 2004 עד 2011. ואלו חדשות מצוינות עבור ארגנטינה.

 

מסי החל את הקריירה שלו כמכדרר ושחקן כנף. בכנף היה לו הרבה מקום והיכולת שלו לעקוף יריבים בתחכום רב הפכה לנכס העיקרי שלו. היא עדיין הנכס המרכזי שלו. בזמנו של פפ גווארדיולה בקבוצה, מסי עבר לתפקיד "ה-9 המזויף". חלוץ מרכזי שמשחק עמוק בקישור ומנצל את המומנטום שהוא מייצר בכדרור או קומבינציות עם חבריו לקבוצה כדי לחדור לרחבה עם הפנים לשער. במרכז המגרש, היכן שיש יותר שחקנים והרבה יותר צפוף מאשר באגפים, הוא היה חייב לעבור אבולוציה ולהפוך למוסר יותר טוב (במיוחד במסירות העומק).  

 

 

 

הקואורדינציה שלו, הגמישות והכוח המתפרץ היו שילוב שהפכו אותו לשחק אמצע מסוכן במיוחד - גם יוצר וגם מסיים. אבל תמיד הוא היה תלוי בהרבה מובנים ב"סיעור המוחות" והקומבינציות בינו לבין צ'אבי ואנדרס אינייסטה, היוצרים האמיתיים בברצלונה. אבל זה השתנה. האבולוציה שהוא עבר השנה הפכה אותו ל"גלגל שיניים" גדול יותר. הוא עכשיו לוקח יותר אחריות בבניית ההתקפות ממש כמו צ'אבי ויוצר חללים עבורו ועבור חבריו לקבוצה עם יכולת הכדרור שלו - ממש כמו אינייסטה. בהרבה מובנים - כיום הוא שלושה שחקני על בגוף אחד. מוסר על, מסיים על ומכדרר על.

 

היכולת החדשה שהוא פיתח - השערים מבעיטות חופשיות - הופכת אותו לשחקן אפילו עוד יותר מסוכן.

 

בכל מקרה, נראה כי מסי הפך מצייד להקות לצייד סוליסט. מאריה לטיגריס.

 

בגיל 25, מספר ימים מהפיכתו לאב, הוא כבר גבר. קפטן של הנבחרת. מנהיג. לא בצעקות, אלא בדוגמת אישית" - 14 שערים ב-14 משחקים תחת המאמן החדש אלחנדרו סאבלה.

 

תחת דייגו מראדונה כמאמן ארגנטינה, מסי לא היה בשל מספיק או "גלגל שיניים" גדול מספיק כדי להוביל את הנבחרת. אבל מראדונה התעקש לכפות עליו מנהיגות וזה עשה יותר נזק מתועלת במונדיאל 2010, שהסתיים

מסי בברצלונה. כבר גבר מסי בברצלונה. כבר גבר צילום: איי אף פי

בהשפלה מול גרמניה.

  

ב-2012 מסי כבר בוס. הוא שחקן שלם יותר. ביוני 2014 מסי יהיה בן 27 - שנה מבוגר יותר ממה שהיה מראדונה כשהוביל את ארגנטינה לגביע העולם. מסי, כך נראה, הוא כעת בוס מספיק כדי להוביל את ארגנטינה גם כן לזכייה באליפות העולם.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x