$
חסויות וזכויות שידור

מועדוני אירופה עקפו את מחסום ה-500 מיליון יורו בחוזי חסות לחולצות

על פי דו"ח חולצות הכדורגל באירופה של Sport+Markt, קבוצות הפרמיירליג מכניסות הכי הרבה מהחוזים - 148.7 מיליון יורו

סוכנויות הידיעות 21:3210.10.12
הליגות המובילות באירופה הצליחו לחמוק מהשלכות ההאטה הכלכלית שפגעה ביבשת. דו"ח חולצות הכדורגל באירופה (European Football Jersey Report) האחרון של Sport+Markt חושף כי המועדונים האירופיים עקפו לראשונה את מחסום ה-500 מיליון יורו בחוזי ספונסרים לחולצות.

 

הדו"ח של חברת שיווק הספורט הגרמנית חושף כי הפרמיירליג האנגלית שמרה על מקומה בראש הדירוג, כש-20 הקבוצות בליגה מרוויחות בעונת 2012-13 148.7 מיליון יורו מחוזי ספונסרים לחולצות.

 

הצמיחה המתמשכת בקבוצות המובילות בשילוב של חוזים חדשים ומשופרים עבור חלק מהקבוצות הפחות דומיננטיות הם הגורמים העיקריים לקביעת השיא החדש, סיבות נוספות כוללות את התחזקות המטבע הבריטי הליש"ט מול היורו.

 

 

 

"בלי ספק, המשיכה הבינלאומית של הפרמיירליג היא כוח מניע מרכזי", אומר אנדרו וולש, נשיא החברות הבינלאומיות ב- Sport+Markt. "המועדונים מחפשים יותר ויותר מעבר לגבולות המדינה לחוזי ספונסרים משתלמים, ואפילו חברות שעבורן בריטניה היא לא השוק העיקרי מעוניינות לחבר את שמן עם קבוצות הפרמיירליג וליהנות מהחשיפה הזו".

 

באיירן מינכן. השווי הכולל של ההכנסות מחוזי החולצות בליגות המובילות באירופה באנגליה, גרמניה, איטליה, צרפת, ספרד והולנד עלה ב-7% מעונה שעברה, וטיפס ל-522 מיליו יורו באיירן מינכן. השווי הכולל של ההכנסות מחוזי החולצות בליגות המובילות באירופה באנגליה, גרמניה, איטליה, צרפת, ספרד והולנד עלה ב-7% מעונה שעברה, וטיפס ל-522 מיליו יורו צילום: רויטרס

 

השווי הכולל של ההכנסות מחוזי החולצות בליגות המובילות באירופה באנגליה, גרמניה, איטליה, צרפת, ספרד והולנד עלה ב-7% מעונה שעברה, וטיפס ל-522 מיליו יורו. ביצועים חזקים יחסית נרשמו ב-Primera Division הספרדית (78.7 מיליון יורו) ובסריה A האיטלקית (82.8 מיליון יורו). הבונדסליגה הגרמנית שמרה על המקום השני עם הכנסות של 119.8 מיליון יורו, המשקף את מעמד חוזי החולצות ככלי מהותי בשוק, בעיקר הודות לשיעורי הצפייה הגבוהים של תקצירי המשחקים בטלוויזיה בחינם.

 

"הבריאות הכללית של חוזי החולצות היא נתון מעודד ביותר עבור המשחק ברחבי אירופה", הוסיף וולש. "בעונה הנוכחית, נרשמו הוצאות שיא באיטליה, אנגליה, גרמניה וספרד. בהתחשב בתנאים הפיננסיים ברחבי אירופה, מדובר בהישג משמעותי. לאחר צניחה קלה ב-2007 ו-2008 בעקבות המשבר הפיננסי ההכנסות עלו באופן עקבי, ובזכות העלייה המתמשכת במספר הצופים במשחקים בטלוויזיה ברחבי העולם, ההערכה היא כי המגמה תמשיך".

 

בדו"ח ציינו כי השותפות של ברצלונה עם עמותת קטאר היא בשלב זה חוזה החולצות הרווחי ביותר בליגות המובילות באירופה, השווי של החוזה נאמד ב-30 מיליון יורו בעונה. שאר החמישייה הפותחת כוללת את החוזה של מנצ'סטר יונייטד עם Aon בשווי 25 מיליון יורו, החוזה של ליברפול עם סטנדרד צ'רטרד בשווי 25 מיליון יורו, החוזה של ריאל מדריד עם Bwin בשווי 23 מיליון יורו, והחוזה של באיירן מינכן עם דויטשה טלקום בשווי 23 מיליון יורו. בקרב שש הליגות הכלולות בדו"ח, סקטור הבנקאות, שירותים פיננסיים וביטוח מהווה את המקור הפעיל ביותר של ספונסרים.

 

עם זאת, נרשמה צמיחה משמעותית גם בקרב סקטור הרכב. העסקה של ג'יפ עם יובנטוס והשותפות של יונדאי עם אולימפיק ליון הם שני חוזים ראויים לציון, שהוכפלו בהשוואה לעונה הקודמת. הצמיחה צפויה להמשיך ב-24 החודשים הבאים, בעקבות הופעתה המצופה של ג'נרל מוטורס כספונסרים החולצות של מנצ'סטר יונייטד החל מ-2014.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x