$
ספורט ופוליטיקה

בגלל השביתה ה-NHL כבר הפסידה 100 מיליון דולר

השביתה בליגת ההוקי פרצה בחודש שעבר לאחר שהשיחות בין הליגה לאיגוד השחקנים נקלעו למבוי סתום

בלומברג 17:4903.10.12

ליגת ההוקי הפסידה קרוב ל-100 מיליון דולר מביטול משחקי קדם העונה, כך מסר סגן הקומישינר ביל דיילי. השביתה בליגת ה-NFL החלה ב-16 בספטמבר, לאחר שהשיחות בין הליגה ואיגוד השחקנים נקלעו למבוי סתום

 

 

במרכז המחלוקת עומדת השאלה כיצד לחלק את ההכנסות, שטיפסו בעונה שעברה לשיא של 3.2 מיליארד דולר. הליגה ביטלה את משחקי התצוגה שתוכננו להתקיים לפני פתיחת הליגה.

 

בראיון שפורסם עם דיילי באתר של הליגה הוא מסר כי בפגישה בת שעתיים שנערכה אתמול, לא נרשמה שום התקדמות בין שני הצדדים. "בכך שביטלנו את קדם העונה, ככל הנראה ספגנו הפסדים של 100 מיליון דולר, שלא נוכל להשיב", ציין. "אנחנו מתמקדים כעת בדרכים למזער את הנזק".

 

 

משחק NHL. הליגה מכניסה 3.2 מיליארד דולר משחק NHL. הליגה מכניסה 3.2 מיליארד דולר צילום: איי אף פי

 

דונלד פהר, שעומד בראש איגוד השחקנים ערער על ההערכות לנזק הפיננסי שנגרם בעקבות הסכסוך. לטענתו, הליגה לא לקחה בחשבון את ההוצאות שנחסכו מארגון המשחקים. נותרו עוד שמונה ימים עד למועד המתוכנן לפתיחת הליגה, אולם לא צפויות להתקיים עד אז שיחות נוספות בין הצדדים. פהר רוצה שהשיחות הבאות יתמקדו במציאת דרכים לחלוקת ההכנסות. עם זאת, דיילי מסר כי הליגה בקרוב תחליט האם לבטל את המשחקים הראשונים של העונה. "אנחנו צריכים להיות בדיון מתמיד, גם אם אין הסכמה ולא נרשמת התקדמות", אומר פהר. "אי אפשר לדעת מתי מישהו יאמר משהו שיוביל לרעיון שיאפשר התקדמות".

 

ב-12 בספטמבר הבעלים הציעו לשחקנים 47% מההכנסות הקשורות להוקי, עם הפסד של 256 מיליון דולר בשנה הבאה בשכר של השחקנים. על פי חוזה העבודה שפג תוקפו בחודש שעבר, השחקנים קיבלו 57%. "הם באו עם הצעה בעייתית, שחלק מהשחקנים אף תפסו כמכעיסה", מספר פהר.

 

על פי התכנית של האיגוד, במידה וההכנסות של הליגה יעלו באותו שיעור כמו בעשר השנים האחרונות, הנתח של השחקנים יופחת ל-54.3% בשנה הראשונה, ואז 52.5% ו-52% לפני שיעלה ל-52.3% בשנה הרביעית.

 

נושאי מחלוקת נוספים כוללים תיווך שכר ומשך הזמן שבו ניתן להיות שחקן חופשי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x