$
ספורט עולמי

ביקורת באירופה: יותר משליש מהכדורגלנים לא מקבלים משכורת מלאה

תיאו ואן סגלן, ראש איגוד השחקנים הבינלאומי (FIFPro), מותח ביקורת קשה על בעלי המועדונים: "חוזה הוא מחייב, לשני הצדדים"

סוכנויות הידיעות 15:1419.09.12

יותר משליש משחקני הכדורגל המקצועיים באירופה אינם מקבלים את המשכורת שלהם במלואה, כך לטענת תיאו ואן סגלן, שעומד בראש איגוד השחקנים הבינלאומי (FIFPro).

 

שבועיים לאחר סיום חלון ההעברות של הקיץ, ואן סגלן קורא לערוך רפורמה מקיפה במערכת ואף העביר ביקורת על בעלי המועדונים חסרי האחריות, שלטענתו מסרבים לכבד את ההסכמים וכלל אינם מתייחסים לאקלים הכלכלי הנוכחי.

  

 

"אם המטופל חולה, חייבים לספק לו תרופות", טען ואן סגלן, שהארגון שבראשו הוא עומד מייצג למעלה מ-50 אלף שחקנים מקצועיים ברחבי העולם.

 

"יותר ויותר קבוצות נקלעות לקשיים פיננסיים, אך הן ממשיכות להתנהג כאילו דבר לא קרה. כולם חושבים רק על עצמם, ומפסיקים לכבד הסכמים. הגיע הזמן לבצע הערכה מחודשת מקיפה של רגולציות ההעברות".

 

בראיון שהעניק ל-insideworldfootball במקביל לכניסתם לתוקף של כללי הפייר פליי הפיננסי של אופ"א, מספר ואן סגלן כי האיגוד רוצה לחסל את המערכת, שבמסגרתה שחקנים וקבוצות רבים על כסף והחוזים הולכים ונשחקים.

 

רובין ואן פרסי. "המערכת הנוכחית היא מרוץ עכברושים שמקשה על השחקן הממוצע להשיג עבודה. עלינו לעשות משהו בקשר לזה" רובין ואן פרסי. "המערכת הנוכחית היא מרוץ עכברושים שמקשה על השחקן הממוצע להשיג עבודה. עלינו לעשות משהו בקשר לזה" צילום: רויטרס

 

"קחו לדוגמה שחקן כמו רובין ואן פרסי", הוא מסביר. "הוא נרכש על ידי מנצ'סטר יונייטד תמורת למעלה מ-30 מיליון יורו (39 מיליון דולר) אף שנותרה לו רק שנה אחת לחוזה עם ארסנל. הוא מהווה דוגמה טובה לשכר הגבוה שמשולם לשחקנים הבכירים שלא משאיר כסף לאף אחד אחר".

 

כתוצאה מכך, טוען ואן סגלן, פחות ופחות שחקנים בתחתית הסולם מצליחים לעלות שלבים. "המערכת הנוכחית היא מירוץ עכברושים שמקשה על השחקן הממוצע להשיג עבודה. עלינו לעשות משהו בקשר לזה".

 

אף שלפי נתוני הסטטיסטיקה שסיפקה אופ"א בקיץ האחרון הוצא הסכום הנמוך ביותר על ההעברות מזה ארבע שנים, ואן סגלן עדיין טוען שיש צורך בפעולות נוספות. "אנחנו תומכים ב-100% בפייר פליי הפיננסי, ואיננו טוענים שהשחקנים לא עובדים עבור הכסף", הוא מתעקש. "אך חייבים לשים סוף לכל הוויכוחים הללו. כאשר שחקן חותם על חוזה, הוא חייב להיות מחייב - עבור שני הצדדים.

 

"להערכתנו, יותר מ-30% מהשחקנים במועדונים הקטנים יותר ברחבי אירופה לא מקבלים שכר. אני לא מדבר רק על מזרח אירופה אלא גם על מדינות כמו ספרד ופורטוגל. בין השאר זה נובע בשל רולטה רוסית שמתרחשת בקצה העליון של המשחק, שמציעים לשחקנים חוזה חדש יקר מדי או שמוכרים אותם בסכום עצום. זה חייב להשתנות".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x