$
עסקי ספורט

עמותת אוהדי בית"ר וגאידמק הגיעו להסכם

שני הצדדים הגיעו להבנות סופיות לגבי נוסח הסכם שיתוף הפעולה הניהולי לשלוש העונות הקרובות, הערב - החתימה. האוהדים יזכו לקבל שלושה חברים בדירקטוריון, שיכלול תשעה אנשים בסך הכל. גורמים במועדון: "אלי כהן עשוי לעזוב"

גלעד שוברט ynet 17:5520.08.12

בשעה טובה ומוצלחת יכולים אוהדי בית"ר לנשום לרווחה. עמותת האוהדים ונציגי ארקדי גאידמק הודיעו היום כי הגיעו להסכם סופי על שיתוף הפעולה הניהולי ביניהם לשלוש העונות הקרובות. לאחר שהבוקר (ב') נערכה החלפת טיוטות בין הצדדים, כבר נוצרו הבנות סופיות לגבי נוסח ההסכם. כבר היום בערב ייפגשו הצדדים במסע"ת בבניין עיריית ירושלים ויחתמו על החוזה.

 

אוהדי בית"ר ירושלים, ארכיון אוהדי בית"ר ירושלים, ארכיון צילום: ראובן שוורץ

 

האוהדים יזכו לקבל שלושה חברים בדירקטוריון בית"ר, שיכלול תשעה חברים בסה"כ. את האוהדים ייצגו בדירקטוריון שחקן העבר שמוליק לוי, איש העסקים מוטי ירוחם ואחד מיוזמי רעיון העמותה - אליק אראל. את אנשי העסקים ייצגו אילן רג'ואן, מומי דהאן ובני נחמיה, אנשי עסקים אוהדי בית"ר שתרמו למועדון במשך שנים, ואילו מצדו של גאידמק יהיו אלה איציק קורנפיין, ישראל גולדשמיט וככל הנראה גם שחקן העבר דני נוימן.

 

"אלי כהן עשוי לעזוב לפני תחילת העונה"

אף אחד בבית"ר י-ם לא באמת התרגש אחרי הניצחון 2:3 אתמול (א') על הפועל ר"ג בגביע הטוטו. במועדון היו הרבה יותר שמחים לשמוע על סיכום בין עמותת האוהדים להנהלת הקבוצה, דבר אשר יזרים לקופת המועדון כ-2 מיליון שקלים.

 

המצב הכלכלי בקבוצה לא פשוט, כאשר ישנם שחקנים ועובדי מועדון שלא קיבלו משכורות. שבוע לפני פתיחת הליגה חלק מהשחקנים עדיין אינם מחזיקים בחוזה, וחלקם אינם יודעים היכן ישחקו בעונה הקרובה. נראה כי גם מי שנשך שפתיים ושתק מאז תחילת האימונים, כבר לא מצליח להחזיק מעמד בתוך אי הוודאות, שעם כל יום שעובר הופכת את הקבוצה לסיר לחץ גדול יותר.

 

כנראה שאתמול נחצה קו אדום גם אצל מי ששמר עד עתה על אופטימיות, והחזיק את השחקנים כקבוצה למרות הקשיים, המאמן אלי כהן. "אני שוקל לעשות צעד ולעצור את המצב הזה", אמר כהן בסיום משחק גביע הטוטו. "אי אפשר לנהל מועדון ככה. לשחקנים אין הסעות לאימונים, אין כסף למוניות כדי לקחת שחקן לבדיקות רפואיות. אי אפשר לנהל מועדון ככה".

 

כהן נראה עצבני אתמול ושפך את אשר על ליבו בפני התקשורת, תוך שהוא אינו מסתיר את טענותיו כלפי המערכת. בקבוצה מספרים כי כבר זמן מה שכהן נראה מיואש מהמצב, והחיוך והאופטימיות של פתיחת האימונים התחלפו בתחושות של תסכול וביקורתיות כלפי המועדון.

 

"הוא החזיק מעמד כל כך הרבה זמן בתנאים הכי גרועים שאפשר ויכול להיות שעכשיו הוא נשבר", אמרו בקבוצה. "כולנו תקווה שעניין העמותה ייגמר והוא יחזור לחייך, כי כמו שזה נראה הוא מאוד קרוב לעשות צעד ולעזוב עוד לפני תחילת העונה".

 

לטענת גורמים בקבוצה, כהן מרבה להתעמת עם בעלי תפקידים במועדון, ולבקר את התנהלות ההנהלה. היו"ר איציק קורנפיין שמבין את מה שעובר על המאמן שעד עתה כאמור החזיק את השחקנים כקבוצה מלוכדת, עשוי לזמן את כהן לשיחה בעקבות דברי הביקורת שלו אתמול.

 

שיחת היום בבית"ר בימים האחרונים היא מעמדם של השחקנים שעדיין אינם מחזיקים בחוזה לעונה הבאה. שחקנים בקבוצה מתרעמים על אי הוודאות לגבי החתמתם של אותם שחקנים, כאשר בעיקר מכוונים הדברים אל הבלם תומר בן יוסף, שבצוות המקצועי שוקלים האם להאריך את חוזהו.

 

"מדברים על עידן חדש ונקי בבית"ר" אמר אחד השחקנים, "אם לא יחתימו שחקנים שהפגינו נאמנות נדירה בכדורגל הישראלי כמו בן יוסף, זה יהיה כתם על המועדון".

 

קורנפיין מעריך מאוד את הבלם שסיים את עונתו השביעית במועדון. בן יוסף מגיע לאימונים כסדרם ואף יצא למחנה האימונים בגרמניה, למרות שאינו מחזיק בחוזה. בבית"ר הדגישו כי ההחלטה תהיה של אלי כהן, אבל כבר עכשיו ברור כי קורנפיין, שמעוניין לעשות הכל כדי להחתים את כל השחקנים שהמתינו ללא חוזה, יביע בפני כהן את דעתו החיובית בנוגע לבן יוסף.

 

בימים הקרובים אמור היו"ר להתחיל במו"מ עם מספר שחקנים שעדיין אינם חתומים. כרגע נראה כי בשל הבעיות הכלכליות, לא יצליחו בבית"ר להחתים את כל השחקנים עד למחזור הראשון, בשבוע הבא נגד האלופה קריית שמונה, וכהן לא יזכה לסגל מלא במשחק.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x