$
לונדון 2012

למה האט יוסאיין בולט לפני קו הסיום?

זה הפך להיות סימן ההיכר של האדם המהיר בעולם – האטה כדי לשמוח לאיד לפני קו הסיום. אך האם ייתכן שהסגנון של בולט קיים בשל סיבות פיננסיות?

סוכנויות הידיעות 16:1512.08.12

זה הפך להיות סימן ההיכר של האדם המהיר בעולם – האטה כדי לשמוח לאיד לפני קו הסיום. אך האם ייתכן שהסגנון של יוסאיין בולט קיים בשל סיבות פיננסיות?

 

אנשים המקורבים לעסקי האתלטיקה מודעים לכך שמארגני האירועים והספונסרים מעניקים לאצנים בונוסים בתמורה לקביעת שיא עולם. הבונוסים הללו הם לרוב בטווח בין 25-50 אלף דולר, אך עשויים לעלות בהתאם למעמד של האתלט.

 

יוסאיין בולט יוסאיין בולט צילום: אם סי טי

 

אנשים מבחוץ כמובן סקפטיים, ואינם מבינים מדוע ברגע שבולט מבין שיש לו את המרחב הנחוץ כדי לנצח את המרוץ, אין לו מספיק תמריצים לנפץ לגמרי את השיאים שלו. ניפוץ שיאים לאורך זמן יעניק לו כסף רב בבונוסים.

 

עם עוד קצת מאמץ, בולט היה יכול בקלות לשבור את השיא האולימפי שלו בריצת ה-200 מטרים, הוא פספס את השיא ב-0.02 שניות.לאחר המרוץ, הודה בולט כי ניסה לשבור את השיא העולמי, אך האט בשל כאבי גב.

 

ישנם עוד שני אלמנטים שצריך לקחת בחשבון.

 

ראשית, בהתנהגות השחצנית שלו, בולט למעשה נותן לקהל ולספונסרים את מה שהם רוצים. שנית, התמריצים הפיננסיים לשבור את השיאים שהוא עצמו קבע, הם ככל הנראה לא כל כך גבוהים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x