$
לונדון 2012

ים של דמעות: הבכיינים של לונדון 2012

האם הספורטאים האמריקאים בכו יותר מהסינים, ומי נהנה יותר מכולם לשיר את ההמנון? זוכי המדליות נכנעים לרגשות

סוכנויות הידיעות 22:0509.08.12
זכייה במדליית זהב אולימפית היא רגע של שיא לאחר אימונים מפרכים שנמשכים שנים. הספורטאים הנרגשים עומדים על הדוכן, דגל המדינה שלהם עולה על התורן וההמנון הלאומי נשמע. איך יגיבו? האם יעמדו בשלווה, או יהפכו לגוש של נזלת ודמעות?

 

כדי לבדוק מהי האפשרות הנפוצה ביותר בחן ה"וול סטריט ג'ורנל" את הסרטונים של 129 הזוכים בזהב באולימפיאדת לונדון. כ-16% בכו בשלב מסוים בטקס. 16% נוספים נשכו או נישקו את המדליה על הדוכן, ו-44% שרו את ההמנון, לעתים מבעד לדמעות.

 

לה קלו. הביס את פלפס לה קלו. הביס את פלפס צילום: גטי אימג'

 

נשים בוכות יותר מגברים, 25% לעומת 8% בהתאמה, אולם רבים מהגברים שבכו איבדו כל שליטה. צ'אד לה קלו מדרום אפריקה היה צריך ממחטה לאחר שהביס את מייקל פלפס ב-200 מטרים פרפר, ואילו פליקס סנצ'ס מהרפובליקה הדומיניקנית פרץ בבכי תמרורים לאחר שזכה ב-400 מטרים משוכות.

 

קתרין קופלנד וסופי הוסקינג הבריטיות. נשים בוכות יותר קתרין קופלנד וסופי הוסקינג הבריטיות. נשים בוכות יותר צילום: גטי אימג'

 

מבין שלוש המדינות שזכו במספר מדליות הזהב הגבוה ביותר עד כה, סין סיפקה את מספר הבכיינים הקטן ביותר - רק 7% מהספורטאים הסינים נכנעו לדמעות. יותר מ-17% מהזוכים האמריקאים בכו, ו-37.5% מהזוכים הבריטים בכו.

 

קאי צ'ין. הסינים מעדיפים לשיר קאי צ'ין. הסינים מעדיפים לשיר צילום: גטי אימג'

 

הסינים אמנם לא הזילו דמעה, אך הם סיפקו את מספר הזמרים הגבוה ביותר - 92% מהספורטאים הסינים שרו את ההמנון לעומת 61% מהבריטים ו-44% מהאמריקאים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x