$
חסויות וזכויות שידור

רופרט מרדוק רכש גם את זכויות השידור של הליגה ההולנדית

פוקס תשלם מיליארד יורו ל-12 שנים עבור הזכות לשדר את הליגה ההולנדית בהולנד

סוכנויות הידיעות 17:1308.08.12

חברת News Corp. רכשה 51% מחברת Erdivisie מדיה אנד מרקטינג, ששולטת בזכויות השידור של ליגת הכדורגל ההולנדית הבכירה. הבעלים של החברה, Endemol, תקבל סכום לא ידוע. החברה כעת תהיה בבעלות 49% של הליגה ההולנדית (Erdivisie) ו-51% של פוקס.

 

במסגרת ההסכם, תשלם פוקס 1 מיליארד יורו לליגה ההולנדית במשך 12 שנים מעונת 2013/14. זה הסכם זכויות השידור הגדול בכל הזמנים לכדורגל ההולנדי. בעונה הראשונה של ההסכם תקבל ההליגה ההולנדית 60 מיליון יורו ובאחרונה 100 מיליון יורו. הזכויות הן לשידור הליגה בהולנד.

 

ההסכם עם הכדורגל ההולנדי מגיע לאחר שסקיי, אשר בבעלות מרדוק, רכשה את זכויות השידור לליגה האנגלית  ולליגה הגרמנית בהסכמים למספר שנים בשווי כולל של כ-7 מיליארד דולר ביחד.

  

שחקני אייאקס. 60 מיליון יורו בעונה הראשונה. 120 מיליון יורו בעונה ה-12 שחקני אייאקס. 60 מיליון יורו בעונה הראשונה. 120 מיליון יורו בעונה ה-12 צילום: אי פי אי

 

עוד מעולם זכויות השידור: הפרמיירליג הסקוטית (SPL) שחתמה לאחרונה על הסכם זכויות שידור מופחת עם סקיי (בגלל הירידה של גלזגו ריינג'רס לליגה הרביעית) חתמה על הסכם שידורים עם אתר שיתוף הקבוצה השייך לגוגל, YouTube. ההסכם הוא לשלוש שנים ובמסגרתו יוקם ערוץ רשמי לליגה הסקוטית ובו יוצגו תקצירי משחקים, תגובות לאחר משחקים ועוד תכנים מהליגה הסקוטית.

 

מדובר על הסכם ראשון בין גוף בריטי ל-YouTube והרחבה של עסקי הספורט של אתר שיתוף הקבצים.

 

ההסכם עם SPL מגיע שבוע לאחר שהליגה הצרפתית הבכירה חתמה על הסכם דומה עם Youtube לארבע שנים.

 

סטיבן נואל, בכיר ביוטיוב, אמר: "באופן טבעי, אוהדי כדורגל מכל העולם מגיעים ליוטיוב כדי לראות שערים ותקצירים ממשחקים. השותפות עם הפרמיירליג הסקוטית תאפשר לליגה הסקוטית להגיע לכל העולם".

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x