שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
אירועי ספורט

מארגני ריו 2016 מתחייבים למלא את כל הכיסאות

מארגני האולימפיאדה הבאה כבר מבטיחים שלא ייראו מושבים ריקים באירועים כפי שנצפו בבייג'ינג 2008 ולונדון 2012

סוכנויות הידיעות 15:2906.08.12

מארגני אולימפיאדת ריו 2016 הכריזו כי תופעת המושבים הריקים שאפיינה את אולימפיאדת לונדון לא תתרחש אצלם. לטענתם, הם מתכוונים להכניס לתוקף תכנית "מילוי אצטדיונים" על מנת להימנע מנושאים בעיתיים שכאלה.

 

בעקבות הקשיים בבייג'ינג למלא את האצטדיונים לפני ארבע שנים, מארגני

לונדון 2012 מצאו עצמם מתמודדים עם קשיים דומים, שאילצו אותם לשאת ולתת עם הפדרציות הבינלאומיות על בסיס יומי, בניסיון להעביר את הכרטיסים לציבור. מכיוון שרבים לא הצליחו להשיג כרטיסים לאירועים השונים, התמונה של מושבים ריקים עוררה זעם. הטענה היא כי בכירים ומשפחות וחברי הספורטאים לא ניצלו את המושבים שהוענקו להם.

 

יו"ר הוועד האולימפי הבריטי (BOA), קולין מויניהן קרא בשבוע שעבר לוועד האולימפי הבינלאומי (IOC) ליישם תקני כרטיסים באולימפיאדות הבאות, והוסיף כי נושא הכרטיסים יעלה בפני הוועד האולימפי בתדרוך שייערף בריו לאחר סיום האולימפיאדה הנוכחית. ליאונרדו גריינר, המנהל של הוועדה המארגנת של ריו 2016 הגיב אף הוא על הנושא, ואמר לעיתונאים: "יהיו לנו תוצאות טובות יותר בריו מאשר היו בלונדון עד כה. אנחנו פועלים להפחית במידה ניכרת את בעיית המושבים הריקים".

 

גריינר אמנם סרב לחשוף את התכניות המפורטות כיצד יפתרו את הבעיה בריו 2016, אך הוסיף כי "זו אינה בעיה ייחודית רק ללונדון, אלא לכל הוועדות המארגנות. אנחנו הגינו תכנית בשם "מילוי האצטדיונים" ויש לנו מספר רעיונות כיצד לדאוג שהאצטדיונים יישארו מלאים כל הזמן. מספר מנגנונים יכנסו לתוקף . אנחנו מקווים להיות טובים יותר מלונדון, אך מדובר באתגר לא קל בכלל".

 

במקביל, גריינר ציין כי המתחם המרכזי באולימפיאדת 2016 ישמור על השם ז'ואאו האבלנז', זאת על אף התגברות הקריאות להורדת שמו של עסקן הספורט שהואשם בשחיתות. האבלנז' נחשב כמי ששיחק תפקיד מרכזי בהבטחת זכויות האירוח של ריו, ושמו צפוי לקשט את האצטדיון האולימפי בעיר. עם זאת, מדובר בדמות שנויה במחלוקת, שבחודש שעבר נחשף כי ביחד עם נשיא התאחדות הכדורגל לשעבר של ברזיל ריקרדו טשיירה מואשם כעומד במרכז שערוריית שותפת השיווק לשעבר של פיפ"א, ISL.

 

החברה קרסה ב-2001 וכתוצאה מכך נפתחה חקירה פלילית שחשפה כי במהלך שנות ה-90 שילמה לבכירים בספורט בתמורה לקבלת חוזי שידור רווחיים למונדיאל וחוזי ספונסרים. ממסמכים שהוגשו לבית המשפט בשוויץ עולה כי ב-1997, בעת שהאבלנז', כיהן כנשיא פיפ"א הוא קיבל 1.5 מיליון פרנק שוויצרי (1.25 מיליון יורו במונחים של היום). עוד עולה מהמסמכים כי הסכומים ה"מיוחסים" לשני בכירי הספורט הברזילאיים בין 1992-2000 עמדו על קרוב ל-22 מיליון פרנקים שוויצרים (18.32 מיליון יורו). "האבלנז' הוא אייקון היסטורי בספורט הברזילאי", הסביר גריינר. בנוגע לשערוריית ISL, הוסיף מנהל ריו 2016: "הוא שילם את חובו, ריצה את עונשו. אנחנו בריו 2016 ואני גאים להיות מקושרים לז'ואאו האבלנז'.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x