ספורט עולמי

מלאגה בדרך לפשיטת רגל?

אחרי שהשייח עבדאללה אל-ת'אני הגיע לקבוצה הוא הבטיח להזרים מאה מיליון יורו למלאגה, מתחילים לצוץ חששות שהמועדון בדרך לפשיטת רגל

רונן וודלינגר 15:0219.07.12

מצד אחד, ישנה הדוגמה של השייח מאנסור ששפך במנצ'סטר סיטי מיליארד ליש"ט והביא לבלוז אליפות ראשונה מזה 44 שנים. מצד שני ישנו סיפור כמו זה של איש העסקים ההודי עלי סייד, שהגיע לראסינג סנטאנדר על תקן מושיע, אבל לא השקיע אגרה ופשוט נעלם.

 

ומלאגה? אחרי שהשייח עבדאללה אל-ת'אני הגיע לקבוצה הוא הבטיח להזרים מאה מיליון יורו ולהפוך אותה למועדון השלישי בגודלו בספרד. בעונה האחרונה סיימו הבוקרונס במקום הרביעי, הבטיחו את מקומם בליגת האלופות ובמלאגה התחילו כבר לפנטז על תארים נוסח הסיטי. אלא שכעת מתחילים בקבוצה מדרום ספרד לחשוש שגורלם יהיה דומה יותר דווקא לזה ראסינג סנטאנדר.

 

 

רוד ואן ניסטלרוי לאחר שחתם במלאגה. היו זמנים רוד ואן ניסטלרוי לאחר שחתם במלאגה. היו זמנים צילום: אי פי אי

 

ה"אל האקונומיסטה" מדווח השבוע כי למיודענו אל-ת'אני נמאס. מזה זמן שהוא דורש לשנות את שיטת חלוקת הכסף מזכויות שידור בספרד, שיטה שמוטה כידוע באופן דרמטי לטובת הקבוצות הגדולות. לאחרונה נעשה אל-ת'אני החלטי יותר בהתנגדותו למצב הקיים ונראה כי במידה ולא יהיה שינוי בקרוב הוא עלול לעצור לחלוטין את הזרמת הכספים לקבוצה (הזרמה שגם כך לא הגיעה מעולם לרף ההבטחות שפיזר).

 

בינתיים, החובות שמכבידים על הקבוצה מזה שנים –לרשויות המס, לקבוצות אחרות וגם לשחקנים – ממשיכים לטפוח, והמועדון לא עומד בדרישות הכלכליות שמעמידות הנהלת הליגה והרשויות בספרד. אם הקבוצה תסבול מתביעות כספיות נוספות, למשל בצורת דרישות שכר מצד שחקנים, עלולה מלאגה להיות מורדת לליגה השנייה. גם באופ"א לא רואים בעין יפה את המצב הכלכלי של הקבוצה ובמידה ולא יימצא פתרון עשויים להרחיק את המועדון מליגת האלופות. במקרה כזה, תיכנס במקומה לצ'מפיונס ליג אתלטיקו מדריד, שסיימה את הליגה במקום החמישי.

 

כדי להתמודד עם המצב מלאגה צריכה לגייס בדחיפות 20 מיליון יורו, שיכולים להגיע בעיקר ממכירת שחקנים. השמות שמוזכרים בהקשר זה הם החלוץ חוסה רונדון, נאצ'ו מונריאל והקשר הבינלאומי סאנטי קאסורלה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x