$
ספורט ישראלי

עמותת אוהדי הפועל ת"א יצאה לדרך: זו מהפכה

האוהדים האדומים הכריזו רשמית על המיזם החדש. נמרוד בוכמן: "שומרים לאריק אינשטיין את המניה ה-1,000. הוא תומך במהלך". בועז בנאי: "זה יום היסטורי". טל בן חיים הוצג: "מחכה ללבוש את החולצה האדומה בבלומפילד"

נדב צנציפר, ynet 17:0117.07.12

שבועיים אחרי ההכרזה על העברת הבעלות על הפועל תל אביב מאלי טביב לחיים רמון, ערכה אחר הצהריים (ג') עמותת האוהדים של הקבוצה מסיבת עיתונאים משלה. נמרוד בוכמן, שעמד בראש המיזם, עידכן שמאות אוהדים כבר פנו ברצון לרכוש מניה במועדון.

 

בוכמן אמר: "בשלב ראשון המטרה שלנו הייתה הוצאה של מי שהפריע לניהול השוטף של המועדון והחלק השני זה המהלך שאוהדי הקבוצה לוקחים אחריות על ניהול המועדון. יש לנו הזדמנות היסטורית. לא יודע אם תהיה לנו בעתיד הזדמנות להיות חלק מהבעלות על המועדון".

 

בוכמן המשיך: "אחת הבעיות במדינה שלנו ובכדורגל הישראלי היא חוסר היכולת לתכנן לטווח ארוך. אנחנו מאמינים שהעמותה שנקים והגופים שיהיו בה יעשו מהלך שיאפשר תכנון לטווח ארוך. תהיה מועצה ציבורית שתתכנן איך אמור להתנהל המועדון. אם נצליח לעשות את זה, זה לא פחות ממהפכה".

 

"זה לא דבר קל, מדובר במיליונים רבים של שקלים, אבל לא סתם גייסנו אנשים בעלי יכולות מהמשק הישראלי. אנחנו מאמינים שיחד עם התמיכה של הקהל הרחב, אפשר יהיה לעשות את זה. היום אנחנו יוצאים לדרך. אנחנו מאוד מתחברים למועדון הזה ומקווים שפה מתחילה המהפכה. אריק אינשטיין תומך במהלך ויהיה החבר ה-1,000 שרוכש מניה. שומרים לו את זה".

 

שחקני הפועל תל אביב שחקני הפועל תל אביב צילום: ראובן שוורץ

 

באותה הזדמנות, הוצג גם הרכש החדש, טל בן חיים, שאמר: "אמרתי בעבר כמה אני רוצה להגיע להפועל ת"א. אני מאוד שמח ומחכה כבר ללבוש את החולצה האדומה בבלומפילד. שהשחקנים יקנו מניות? זה רעיון נחמד מאוד. אם אנחנו יכולים לתרום לעמותה הנפלאה הזו, זה מהלך מבורך. אני שחקן הפועל ת"א לכל דבר, לא משנה אם אני מושאל או לא. בעוד שנתיים אם הפועל לא תממש עליי את האופציה, אהיה שחקן חופשי".

 

עורכת הדין, מיכל רוזנבוים, הסבירה: "יש פה מהלך תקדימי שבו ייווצר מצב שהאוהדים ישלטו בקבוצה. אנחנו מנהלים משא ומתן עם קבוצת רמון כיצד יתבצע המהלך. כל אוהד יוכל לרכוש חלק במועדון כפי יכולתו. לאוהדים יהיו זכויות גם בניהול היומיומי וגם זכות וטו על נושאים עקרוניים. הכל נעשה בשיתוף פעולה עם קבוצת רמון. נגיע עד למחצית מהשליטה על הקבוצה. נצטרך לגייס 6 מיליון שקל".

 

שחקן העבר, מוריס ז'אנו: "זה לא סוד ששירתתי את המועדון 12 שנה. למועדון הזה בלי הקהל שלו אין זכות קיום. הקהל יכול להצעיד את המועדון לרמות גבוהות.

אני חושב שהמהלך הזה טוב למועדון וחשוב לעתיד של הקבוצה. יש בעיה של גידול שחקנים בתוך המועדון".

 

הזמר בועז בנאי השתתף גם הוא במסיבת העיתונאים: "זה יום היסטורי. כאוהד הקבוצה יש הרבה גאווה לאהוד קבוצה שיש לה אג'נדה חברתית. הדברים ייעשו אחרת ובצורה דמוקרטית. תודות לפלטפורמה הנפלאה הזו, אני מרגיש זכות שיש לי יכולת להשפיע על המועדון לא רק כאוהד, אלא גם כשותף לעשייה".

 

ינון אשכנזי, אביו של ארז אשכנזי ז"ל, אוהד הקבוצה שנהרג בעת מילוי תפקידו, היה הראשון שקנה מניה במועדון על סך 1,000 שקל. "כשקראתי באינטרנט את הכוונה להקים עמותת אוהדים, לרגע אחד לא חשבתי שלא אקנה מניה ורציתי להיות הראשון לזכרו של ארז", אמר אשכנזי, "כל משחק הוא איתנו, אני גאה במועדון הזה, הוא נתן לי את הכוח להמשיך הלאה. אצלנו במשפחה הפועל ת"א זה מעבר לקבוצת כדורגל".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x