$
ספורט ופוליטיקה

הליגה השנייה בספרד מגלה סולידריות

בעוד קבוצות הליגה הראשונה בספרד נאבקות בחובות הכבדים, מנסות כמה מקבוצות הליגה השנייה להתמודד עם המשבר ובעיקר להקל עם האוהדים

רונן וודלינגר 21:1416.07.12

בעוד קבוצות הליגה הראשונה בספרד נאבקות בחובות הכבדים, מנסות כמה מקבוצות הליגה השנייה להתמודד עם המשבר ובעיקר להקל עם האוהדים.

 

בסוף השבוע הציגו שתי קבוצות - אלצ'ה וראסינג סנטאנדר – את תוכניות המנויים שלהן לעונה הקרובה.

 

באלצ'ה הקטנה מאזור ולנסיה בחרו להשאיר על כנם את מחירי המנוי מהעונה שעברה, אף שהמע"מ בספרד הועלה בשבועות האחרונים בשיעור חד ל-21%. בכירי הקבוצה הגדילו לעשות והודיעו כי במידה שהיא לא תעפיל בסיום העונה הקרובה לפלייאוף העליון, מחזיקי המנוי ייהנו בעונה שאחריה מכניסה חינם לכל המשחקים. בנוסף, במידה שהקבוצה תעפיל בתום העונה לליגה הראשונה, אוהדים שימשיכו לרכוש מנוי ייהנו בעוד שתי עונות מהנחה בגובה שווי המנוי של העונה הקרובה.

 

"ההצלחה היא הפרס של מי שמאמין", נכתב על כרזות הפרסום של המועדון. לאור זאת, וכדי לתגמל את האוהדים על נאמנותם ואמונם, הוחלט במועדון להעניק לרוכשי מנויים הנחות ביחס ישיר למספר השנים שבהן מחזיק האוהד במנוי. כך לדוגמה, מי שרכש מנוי גם בעונה הקודמת יקבל 6% הנחה; מי שהיה מנוי בשנתיים האחרונות ייהנה מ-8% וכן הלאה. מחיר כרטיס המנוי של אלצ'ה נע בין 135 יורו (לילדים ביציעים הקיצוניים) ועד 360 יורו (למבוגרים במקומות הטובים). "אלצ'ה לא אדישה למצב הכלכלי שבו כולנו חיים", אמר נשיא המועדון, חוסה ספולקרה.

 

 

שוער ראסינג סנטאנדר מול שחקני ברצלונה. מחיר מנוי יעמוד על כ-85 יורו שוער ראסינג סנטאנדר מול שחקני ברצלונה. מחיר מנוי יעמוד על כ-85 יורו צילום: רויטרס

 

גם בראסינג סנטאנדר, שירדה בעונה האחרונה לליגה השנייה ונתונה במשבר כלכלי קשה, מנסים ללכת לקראת האוהדים. "הסרדינים" כפי שמכונה הקבוצה מצפון ספרד, הודיעו על הנחות בשיעור של עד 50% במחירי המנויים וזאת במטרה להביא למשוך למגרש קהל צעיר. מחיר המנויים יתחיל מ-82 יורו, ליציעים שמאחורי השערים, ועד 315 יורו ביציע המרכזי. "אנחנו בליגה השנייה, אבל שייכים לראשונה", מצהירים במועדון, שבו שיחקו בין השאר יוסי בניון ודודו אוואט ואשר בו ישחק בעונה הקרובה גיא אסולין.

 

מחירי המנויים בליגה הספרדית השנייה מתחילים ב-80-90 יורו (מנוי ילדים בקבוצות כמו חירונה, לוגו וראסינג) ומגיעים עד 900 יורו ליציע המרכזי במדריגל של ויאריאל.

 

ועוד בענייני סולידריות: חלוצה של ברצלונה דויד ויאה ביקר בסוף השבוע במכרות הפחם "פוסו קאנדין" שבחבל אסטוריאס, לאות סולידריות עם ארבעה כורים המסתגרים במקום זה חודש וחצי במחאה על קיצוץ התמיכה הממשלתית בענף המכרות. ויאה, שגדל באסטוריאס אשר בצפון ספרד, על חוף האוקיינוס האטלנטי, הוא בן למשפחת כורים, ואביו, מל, עבד במכרות במשך 26 שנים. "אני מקווה שיקשיבו לכורים" אמר השחקן, "ושהמשבר ייפתר בהקדם".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x