$
רכישות

מילאן חותכת בבשר החי

הקבוצה החלה בהליך קיצוץ שכר מאסיבי כדי לעמוד בתנאי הפייר פליי הפיננסי. מכירת שני השחקנים תעזור להפוך אותה לרווחית כבר העונה

סוכנויות הידיעות 13:4413.07.12

זלאטן איברהימוביץ', חלוץ מילאן ותיאגו סילבה, בלם הקבוצה -צפויים להצטרף לפריז סן ז'רמן. מילאן הסכימה למכור את השניים בסכום כולל של 65 מיליון יורו - ש-42 מיליון יורו מהם הם עבור תיאגו סילבה, מה שהופך אותו לבלם השני הכי יקר בכל הזמנים.

 

"כך נחסוך 150 מיליון יורו בשנתיים", הסביר סילביו ברלוסקוני, הבעלים של מילאן וראש ממשלת איטליה לשעבר, את ההחלטה. איך בדיוק 150 מיליון יורו? ובכן, 65 מיליון יורו ייכנסו ממכירת השחקנים בעוד שעלות שכרו לשנתיים של זלאטן עמדה על 48 מיליון יורו ושל סילבה 24 לשנתיים - הסכום הכולל הוא 137 מיליון יורו. לא בדיוק 150, אבל ברלוסקוני אף פעם לא היה איש של הפרטים הקטנים.

 

בכל מקרה, מאז 2007 מילאן הפסידה יותר מ-245 מיליון יורו ובגלל חוקי הפייר פליי הפיננסי (שמ-2012 עד 2015 מאפשרים הפסד של 45 מיליון יורו בלבד) מחייבים את המועדון להגדיל את הכנסותיו לצד צמצום הוצאותיו. שכר השחקנים הוא בעיה רצינית במילאן - 206 מיליון יורו בשנה, ששואבים את רוב ההכנסות, שעומדות על כ-235 מיליון יורו. ולכן התחיל הקיץ הליך קיצוץ מאסיבי, שכלל שחרור שחקנים מנוסים ששיחקו במועדון יותר מ-10 שנים כל אחד. ג'נארו גאטוסו (עלות שכר של 8 מיליון יורו) , קלארנס סיידורף (עלות שכר של 6 מיליון יורו בשנה), אלסנדרו נסטה (עלות: 5 מיליון יורו) ופליפו אינזגי (1.5 מיליון יורו) שוחררו. גם מארק ואן בומל (7 מיליון יורו) וג'אנלוקה זאמברוטה (7 מיליון יורו) שוחררו. ובסך הכל נחסכו 34 מיליון יורו בשנה רק משחרור הוותיקים.

 

 

זלאטן איברהימוביץ'. עבר שבע קבוצות עד כה זלאטן איברהימוביץ'. עבר שבע קבוצות עד כה צילום: אי פי אי

 

מילאן צרפה שחקנים לא מעטים הקיץ, בין השאר גם את באקאיקה טראורה מנאנסי, סולייר מונטארי מאינטר וריקרדו מונטוליביו מפיורנטינה. כולם החתמות בוסמן (ללא פיצוי לקבוצה המשחררת). בסך הכל הביאה 7 שחקנים בעלות כוללת של 4.5 מיליון יורו בלבד, שהשחקן היקר ביותר הוא פרנצ'סקו אקרבי, בלם גנואה (4 מיליון יורו). מילאן, על פי הדיווחים, כבר סיכמה על העברות של קרלוס טבס ממנצ'סטר סיטי (יקבל 6 מיליון יורו נטו).

 

יש לציין ברלוסקוני, שכיסה את ההפסדים של מילאן לאורך השנים, נקנס ב-2011 ב-560 מיליון יורו על שוחד שנתן לשופט. הוא מעוניין לרוץ לראשות הממשלה גם ב-2013. פרשנים איטלקים טוענים כי הוא חוסך כסף השנה כדי להשקיע כסף ברכישות גדולות בעונה הבאה.

 

עבור פריז סן ז'רמן, מדובר על ההחתמה הגדולה בהיסטוריה שלה. אסיקיאל לאבצי גם כן הצטרף הקיץ מנאפולי עבור סכום של כ-25 מיליון יורו ובסך הכל הקבוצה הוציאה 167 מיליון יורו על רכישת שחקנים מהסריה A בשנה וקצת מאז נרכשה על ידי חברת ההשקעות של קטאר.

 

העברות אלה יביאו ללחץ רב על אופ"א בכל הקשור לפייר פליי הפיננסי - מאחר שאין סיכוי שפריז סן ז'רמן תעמוד בתנאים. ואולם, מישל פלאטיני, נשיא אופ"א, נחשב לאחד מתומכי ההשקעה הקטארית בפריז.

 

מבחינת איברהימוביץ', מדובר על הקבוצה השביעית בקריירה שלו. הוא נרכש בסכום כולל של כ-200 מיליון יורו על ידי 6 קבוצות (אייאקס, יובנטוס, אינטר, ברצלונה, מילאן ופריז סן ז'רמן). הוא השחקן הראשון בהיסטוריה שסך הכסף העברות עליו עובר את רף ה-200 מיליון יורו. בימים אלו סוכנו, מינו ראיולה, מנהל משא ומתן על שכרו בפריז. זלאטן מעוניין ב-50 מיליון יורו לשלוש שנים בעוד פריז מוכנה לשלם לו בסביבות ה-40 מיליון יורו.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x