$
לונדון 2012

גולדמן זאקס: ארה"ב תזכה בהכי הרבה מדליות באולימפיאדה

על פי ניתוח של המוסד הפיננסי, ישראל לא צפויה לככב באולימפיאדה הקרובה

סוכנויות הידיעות 14:0112.07.12

גולדמן זאקס, המוסד הפיננסי האמריקאי, הוציא דו"ח בן 48 עמודים בו הוא מנסה לחזות, בעזרת חישובים של אלמנטים כלכליים וספורטיביים שונים, בכמה מדליות כל מדינה תזכה באולימפיאדת לונדון 2012.

 

האנליסטים חוזה אורסואה וקאמקשיה טריבדי חיברו אלמנטים רבים – כולל אוכלוסייה, היסטוריה אולימפית, צמיחה כלכלית (שבאופן לא מפתיע משפיע באופן ישיר על הופעות אולימפיות), השקעה מדינית בספורט ועוד כדי להגיע לסיכומים שלהם.

 

סין, למשל, תחווה ירידה במספר המדליות שתזכה בגלל שבאולימפיאדת בייג'ינג הם נהנו מיתרון ביתיות, שעוזר להם בצורה מאסיבית. על פי גולדמן וזאקס המארחת האולימפית נהנית ממספר מדליות הגדול ב-54% מהיכולת הטבעית שלה בזכות האירוח.

 

 

יוסאיין בולט. לכמה מדליות הוא יוביל את ג'מייקה? יוסאיין בולט. לכמה מדליות הוא יוביל את ג'מייקה? צילום: אי פי אי

 

בכל מקרה, על פי גולדמן זאקס ארה"ב תזכה במספר המדליות הרב ביותר בלונדון 2012, 108 מדליות. סין במקום השני עם 98 מדליות ורוסיה שלישית עם 74 מדליות. המארחת, בריטניה, תזכה ב-65 מדליות ואוסטרליה סוגרת את החמישייה הראשונה עם 46 מדליות.

 

המדינה הקטנה עם צפי המדליות הגדול ביותר היא בלארוס (19 מדליות ל-9 מיליון תושבים) וגם ניו זילנד, ג'מייקה ונורבגיה (בין 3 ל-5 מיליון תושבים) צפויות להצטיין עם 10 עד 11 מדליות.

 

ישראל, על פי גולדמן זאקס, לא תהיה בין 50 המדינות עם מספר המדליות הרב ביותר, שזה אומר פחות משלוש מדליות בסך הכל וללא מדליית זהב.

  

את הטבלה המלאה ניתן לראות כאן: התחזית של גולדמן זאקס 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x