$
ספורט ישראלי

אוהדי הפועל ת"א להתאחדות: "בטלו את הבעלות של טביב"

אוהדי הקבוצה של אלי טביב, דורשים מההתאחדות לכדורגל לאלץ את טביב למכור את הקבוצה. "בדקנו וגילינו כי טביב עבר על לפחות ארבעה מתוך אותם הסעיפים, מה שמחייב את הוועדה להעברת הזכויות של ההתאחדות לכדורגל לבטל את בעלותו של טביב על המועדון ולהעבירה לידי ועדה", נמסר ממטה המאבק

כתב ynet וכתב כלכליסט 13:4311.06.12

אוהדי הפועל ת"א פנו באמצעות עורך הדין רועי רוזן לוועדה להעברת זכויות הניהול בכדורגל הישראלי, בכדי שתאלץ את טביב למכור את הקבוצה, או תמנה ועדה קרואה שתעשה זאת במקומו. בנוסף, דורשים האוהדים כי הועדה תמנע מטביב לבצע עסקאות הקשורות במכירת שחקני המועדון, עד למכירתה של הקבוצה

או להסדרת ההליך המשפטי.

 

ממטה המאבק נמסר: "החוק קובע כי בעלים של קבוצת כדורגל מחוייב לעקרונות ניהול בסיסים. בדקנו וגילינו כי טביב עבר על לפחות ארבעה מתוך אותם הסעיפים, מה שמחייב את הוועדה להעברת הזכויות של ההתאחדות לכדורגל לבטל את בעלותו של טביב על המועדון ולהעבירה לידי ועדה קרואה עד למציאת רוכש. אנו חוששים ממצב בו טביב יפעל לריקון המועדון מנכסיו ולכן דורשים מהוועדה להתערב ובמהרה. זהו שלב ראשון במסגרת פרק חדש במאבק, שיופנה לעניין המשפטי, בו יש לנו כלים רבים לפעול ולא נהסס להשתמש בהם".

 

המכתב נשלח לידי הוועדה להעברת זכויות בהתאחדות לכדורגל. והעתקים הועברו גם ללימור לבנת, שרת הספורט, אבי לוזון, יו"ר ההתאחדות לכדורגל, עו"ד אורי שילה, מנכ"ל ההתאחדות לכדורגל, עו"ד משה אביבי, יועמ"ש ההתאחדות לכדורגל, רו"ח עופר אוליצקי, יו"ר הרשות לבקרת תקציבים, אמיר נבון, מנהל האגף המשפטי בהתאחדות לכדורגל, פרופסור ירון זליכה, יו"ר הועדה לבדיקת המבנה הניהולי של הכדורגל בישראל, עו"ד גיא זקס, יועמ"ש עמותת פועלים באדום.

 

דנה אשכנזי, אשתו של טביב, אמרה לאוהדים מחוץ לבית: "אני מאמינה שהשבוע הכל יסגר ואלי טביב ימכור את הקבוצה. רדו מכל הסיפור של המחאה מתחת לבית שלנו".

 

בינתיים טביב נמצא באוקראינה, שם על פי מקורביו, הוא נמצא במשא ומתן עם גורמים לרכישת הפועל. בינתיים בישראל, עו"ד ניר ענבר, המייצג את קבוצת רמון, שלח לטביב אתמול את מכתב המתווה לרכישת המועדון. על פי אותו מכתב, מדובר בהעברה של 12 מיליון שקל בפעימה הראשונה ו-4 מיליון נוספים בארבעה תשלומים. על פי אותו מכתב מיועד, כסף לא ייצא מקופת המועדון והתביעות העתידיות על טביב.

 

בסביבת טביב טענו כי מבחינתם הכסף שיועד להגיע מקבוצת רמון, היה בין היתר נגזרת של כספים עתידיים של המועדון כמו מכירת כרטיסים ומנויים יחד עם ספונסרים. למרות הנתק מקבוצת רמון והיציאה לדונייצק, לא מן הנמנע כי המו"מ בין הצדדים יתחדש לקראת סופ"ש, זאת במידה שטביב לא יחזור מאוקראינה עם עסקה.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x