$
רכישות

כך הפכה קארדיף את צבעה

משקיעים זרים החליטו לשנות את התלבושת ואת הסמל של קארדיף מכחול לאדום. האוהדים רואים שחור בעיניים

סוכנויות הידיעות 16:4507.06.12

קארדיף, קבוצת ליגת המשנה באנגליה, שינתה את צבעיה. הכעס של האוהדים על החלפת צבעי המועדון מכחול לאדום לא איחר לבוא. הנהלת קארדיף גם שינתה את הסמל של הקבוצה.

 

הציפור הכחולה הוחלפה בדרקון אדום (שמתחתיו הציפור הכחולה המקורית) והסלוגן: "אש ותשוקה".

 

 בנוסף, הבעלים של הקבוצה – משקיעים ממלזיה – ציינו כי יבנו מגרשי אימונים חדש וימחקו את החוב כדי לאפשר למנג'ר של הקבוצה לקבל כספים לרכישת שחקנים. עלות ההשקעה שלהם תעמוד על 100 מיליון ליש"ט – אבל האם זה מעניק להם את הזכות לשנות מסורת של מועדון בן 100 שנים?

 

אוהד קארדיף. הצבע הוחלף לאדום כדי לשווק את הקבוצה באסיה אוהד קארדיף. הצבע הוחלף לאדום כדי לשווק את הקבוצה באסיה צילום: איי פי

 

 

 

ההחלטה לשנות את הבגדים מגיעה במטרה לשווק את הקבוצה הוולשית בשוק האסייתי. התקווה היא שאוהדים וולשים גם כן יתחברו לצבע האדום - הצבע הלאומי. עם זאת, רק לפני חודש הודיעו המשקיעים כי "בגלל התנגדות האוהדים לא נשנה את הצבע והלוגו של הקבוצה ונמשיך ללבוש כחול עם הסמל הקיים". זה כאמור השתנה אתמול.

 

אוהדים הביעו מחאה בטוויטר ודרכים אחרות. "אני בחיים לא אדרוך יותר באצטדיון בקארדיף. אני מרגיש נבגד ועצבני. שקרנים!" כתב אוהד אחד. כוכב הרוגבי הוולשי, ג'יימי רוברטס, הוסיף: "קארדיף = הבלובירדס. הם משחקים בכחול שנים מתוך כבוד לצבע העיר הבירה. אדום + דרקון = וויילס המדינה. זה לא הגיוני לזרוק עשורים של אהדה, של אוהדים שאוכלים וישנים כחול".

 

לפי הודעת הקבוצה: "המשקיעים מאוד התרשמו מהתשוקה והמחויבות של אוהדי קארדיף ואנחנו רוצים לקחת את האלמנטים הללו וליצור קשר חזק יותר בין המועדון, וויילס ואסיה. המפתח לשינוי הוא שיבינו כי מדובר בפרויקט וולשי – והאדום הוא בעל משמעות גדולה בוויילס".

 

מנכ"ל קארדיף, אל ווייטלי, אמר: "יש השקעה משמעותית מבחינה פיננסית ואנחנו מודים למשקיעים בביטחון שהם מראים למועדון הכדורגל".

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x