$
חסויות וזכויות שידור

איזה טורניר גרנד-סלאם הכי יוקרתי?

במגזין "פורבס" גילו שבשקלול כל הפרמטרים - זכויות שידור, חסויות וגם מה שהשחקנים חושבים בעצמם - ווימבלדון הוא טורניר הגרנד-סלאם היוקרתי ביותר

רונן וודלינגר 19:0403.06.12

ברור שארבעת טורנירי הגרנד-סלאם – ווימבלדון, אוסטרליה, ארה"ב והרולאן גארוס שמתקיים בימים אלה - הם טורנירי הטניס החשובים והיוקרתיים ביותר בעולם. אבל מי הטורניר היוקרתי מכולם?

 

באתר "פורבס" החליטו לבחון את הסוגיה לפי כמה פרמטרים:

 

ראשית, לפי גובה הפרסים
המחולקים, שם מובילים דווקא האוסטרלים עם 25 מיליון דולר פרסים בסך הכל, ו-2.3 מיליון דולר שמקבלים שני הזוכים - של טורניר הנשים ושל טורניר הגברים. בווימבלדון ובפלשינג מדו'ז (ארה"ב) מקבלים הזוכים והזוכות 1.8 מיליון דולר כל אחד, ואילו בפאריס - 1.6 מיליון דולר.

 

שנית, מבחינת כמות האזכורים בתקשורת, או הבאז התקשורתי, מובילה הקלאסה של ווימבלדון על-פני המשטחים של רובע קווינס, מלבורן והסמוכים לפאריס.

 

שלישית, אם מביאים בחשבון את הרייטינג שהשיגו בארה"ב משחקי הגמר של הטורנירים האחרונים, אזי ה-French Open וה-U.S Open צמודות בראש, כשווימבלדון אחריהן ואוסטרליה, אולי בגלל הפרשי השעות, במקום האחרון.

 

לבסוף, מה אומרים השחקנים עצמם? בהיעדר מדגם עדכני בעניין, חזרו ב"פורבס" לסקר שנערך לפני יותר מעשור בקרב 108 טניסאים וטניסאיות במגזין הצרפתי "טניס", ובו דורג ווימבלדון כטורניר היוקרתי מכולם, כשאחריו הרולאן גארוס, ה-U.S Open ואליפות אוסטרליה.

 

בשקלול כל הפרמטרים מגיעים שם למסקנה כי ווימבלדון היה ונותר הטורניר היוקרתי מכולם, אולי בגלל המסורת (ווימבלדון הוא טורניר הטניס הוותיק בעולם, מתקיים מאז 1877), אולי בגלל משטח הדשא המיושן ואולי בגלל האווירה המלכותית שסובבת את הטורניר. במקום השני נמצאת אליפות ארה"ב הפתוחה, במקום השלישי טורניר הרולאן-גארוס ובמקום הרביעי והאחרון אליפות אוסטרליה.  

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x