$
ספורט ישראלי

בית"ר ירושלים: הגיע כסף מגל יוסף, מחכים לארקדי גאידמק והספונסר עוזב

הכסף ממכירתו של טוטו תמוז אמור לעבור לקבוצה בקרוב, מה שיאפשר תשלום משכורות - אבל הבעיות הכלכליות ממשיכות להכות בקבוצה מהבירה. בינתיים בתל אביב, הפועל עשויה לקבל צו פינוי ממתחם חודורוב

כתב ynet וכתב כלכליסט 13:5131.05.12

התפתחות חיובית בבית"ר ירושלים שתוכל לעזור לקבוצה לשלם את משכורות החודש האחרון לשחקנים ולעובדי המועדון. אתמול (ד') שוחח איציק קורנפיין עם גל יוסף והאחרון הבטיח שמחצית מהסכום שחייבת הכח ר"ג לבית"ר כבר שולם.

 

הכח ר"ג קנתה בזמנו 20% מכרטיסו של טוטו תמוז כשזה

עבר להפועל ת"א בסכום של מיליון וחצי שקל. בתחילת העונה העביר יוסף 600 אלף שקל וסכום נוסף של מיליון שקל עדיין לא שולם.

 

בבית"ר עדיין לא יכלו לברר אם ההעברה אל חשבון הבנק של המועדון אכן התבצעה, אבל בקרוב יבדקו את העניין בבירה ומקווים כי לפחות בעיית תשלום המשכורות תיפתר.

 

כמו כן, הוחלט כי שחקני הקבוצה שעדיין לא החזירו את מכוניותיהם השכורות ייאלצו לשלם מכיסם בעבור כל יום בו הרכב היה ברשותם מאז היציאה לפגרה. הרכבים מושכרים מחברת אלדן, הספונסרית של המועדון בעונות האחרונות, והשחקנים ייאלצו לשלם לחברה באופן ישיר ללא התערבות הקבוצה.

 

רוב השחקנים שוהים בימים אלה בחופשה בחו"ל, ובקבוצה לא אהבו את העובדה שחלקם לא החזיר את הרכב לפני היציאה לחופשה: "כל מי שסיים את חוזהו החזיר את הרכב", אמרו בבית"ר, "מי שלא החזיר אלה השחקנים שמחזיקים בחוזה גם בעונה הבאה".

 

אגב, חברת אלדן, שהודיעה בימים האחרונים כי לא תמשיך לתמוך כלכלית בבית"ר, הודיעה כי לא תתמוך במועדון גם אם הכסף מארקדי גאידמק יגיע כמתוכנן. בעבר טענו במשפחת דהן, הבעלים של החברה, כי "לא ייתכן שיזרימו כסף למועדון כשיש לו בעלים שאינו תומך בקבוצה".

 

בסביבת המועדון חשבו כי משפחת דהן, שתומכת במועדון כבר שנים, בעיקר בשנים הקשות שלו, תחזור לתמוך במועדון לאחר שגאידמק יזרים כספים. ביממה האחרונה, כאמור, מתברר כי המשפחה, שתומכת גם בעירוני אשקלון בכדורסל, קיבלה החלטה להפסיק את תמיכתה בספורט.

 

בבית"ר עדיין ממתינים לכסף שיגיע מגאידמק. במועדון סיפרו כי הבעלים, שהבטיח כי יעביר סכום של כ-1.5 מיליון דולר לקראת העונה הבאה, צפוי להעביר את הכסף עד ל-1 ביולי. בי-ם היו רוצים שהכסף יגיע הרבה לפני כן, כדי שבמועדון יוכלו להתחיל בהכנות לעונה הבאה מוקדם כפי שתכננו.

 

בינתיים בהפועל תל אביב, עיריית תל אביב הודיעה כי היא עשויה לפנות את הקבוצה ממתחם חודורוב, שניתן לה ללא דמי שימוש. מיוון שהאגודה לא עמדה בהתחייבותה להשקיע כסף כדי לשדרג את המתחם. בשנה שעברה קיבלה הפעול ארכה ובתמורה התחייבה להציג תוכניות להשקיע במתחם. ואולם, אין תוכניות כאלה ובעירייה החליטו לפנות את הקבוצה מהמתחם.

 

חבר מועצת עיריית תל אביב ויו"ר וועדת הספורט, אלון סולר, אמר אתמול: "אני מאוד מקווה שבהפועל יעמדו בדרישות וימשיכו להשקיע בעצמם כפי שעשו בעבר וימנעו אי נעימויות בעתיד". מהפועל נמסר בתגובה שיש לקבוצה רישיון עסק זמני וכבר תקופה ארוכה עובדים על המתחם וכנראה שמדובר באי הבנה.

 

אגב, הבקרה התקציבית עוקבת אחרי הפעילות העסקית בהפועל תל אביב בעקבות תלונות של שחקנים כי לא קיבלו את המשכורת האחרונה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x