$
ספורט ישראלי

פאניקה בבית"ר י-ם: "המצב הכלכלי שלנו גרוע"

המו"מ מול השחקנים תקוע, הקבוצה לא קבעה מחנה אימונים והצהובים שחורים חוששים ששחקנים בכירים והמאמן אלי כהן עשויים לעזוב. במועדון הירושלמי פוחדים מתחילתו של כדור שלג ואומרים: "אנחנו בבעיה, יש חשש שנגיע להקפאת הליכים"

כתב ynet 14:2529.05.12
בשבועות האחרונים היה נראה כי לפחות בכל הקשור להכנה לקראת העונה הבאה, מצבה של בית"ר ירושלים טוב יותר משלוש השנים האחרונות. בשלב מוקדם יחסית של העונה, אלי כהן סיכם על המשך דרכו כמאמן, ההנהלה החלה לעבוד על מחנה אימונים בחו"ל ואפילו ארקדי גאידמק הבטיח להכניס את ידו לכיס.

 

הבעיה היא שככל שחולפים הימים, מתברר כי מצבה של בית"ר ירושלים לא רק שלא השתפר ביחס לשנים עברו, אלא אפילו הפך גרוע יותר. ההכנות לעונה הבאה מתבססות אך ורק על אותם 1.5 מיליון דולר אותם הבטיח ארקדי גאידמק להביא. הבעיה היא שאיציק קורנפיין לא יכול לשבת מול שחקנים ולהבטיח להם חוזים מבלי לדעת בוודאות, מילה שלא קיימת בבית"ר ירושלים כבר שנים, שהכסף אכן יגיע.

 

"איציק יודע מה הדרישות שלנו", אמרו שחקנים בקבוצה ששוהים בחופשה בחו"ל. "הבעיה היא שהוא לא יכול להבטיח לנו שום דבר". במצב כזה יודעים בירושלים כי אם יגיעו לחודש יולי והבעיה הכלכלית לא תיפתר, השחקנים לא ימתינו יותר ויבדקו אופציות בקבוצות אחרות.

 

בבית"ר עדיין ממתינים לסכום של מיליון שקלים שאמור להגיע מגל יוסף ומהכח ר"ג, סכום שנכון לרגע זה לא נראה באופק. קורנפיין גם לא יכול לעשות כלום לנוכח הדרישה של אלי כהן לצאת למחנה אימונים מבלי לדעת אם הוא יוכל לעמוד בעלות המחנה ואותו הדבר גם לגבי שחקני רכש זרים אותם מעוניין כהן לבחון.

 

"המצב הכלכלי של בית"ר ירושלים הוא הגרוע ביותר שהיה כאן בארבע השנים האחרונות" אמרו השבוע במועדון, "גם אם הכסף מר"ג ייכנס אנחנו בבעיה גדולה מאוד".

 

בכלל, מי שהגיע לביקור בבית וגן בתקופה בה השחקנים מבלים את הפגרה בחו"ל יכול היה להבחין בקלות בעגמומיות על פניהם של אנשי המועדון. קורנפיין, האיש הכל יכול בבירה, אינו מסוגל לקבל כל החלטה בנוגע להכנות לקראת העונה הבאה וידיו בעצם כבולות עד שגאידמק ישמיע קול.

 

בשנים האחרונות הצליחו בירושלים להוציא את הקבוצה מהמצב בדרך לא דרך כאשר לקורנפיין תמיד הייתה סוג של "תוכנית מגירה" למצבי חירום. הפעם כולם יודעים במועדון שהמצב שונה. "אם עד היום הייתה לנו רשת ביטחון בדמותם של שחקנים שאפשר למכור או שפתאום הגיע למשל גומא אגייאר ונתן תרומה, הפעם המצב לא כזה" אמרו בבית"ר.

 

למרות דיבורים על שחקנים שיימכרו דוגמת קובי מויאל ואריאל הרוש בינתיים לא הגיע למשרדי המועדון אפילו הצעה אחת וההערכות לא מעודדות. יתרה מכך, אם בעבר ידעו בירושלים כי קיים סיכוי למכור את המועדון, גם בעניין הזה המצב שונה לגמרי ורק לאחרונה, נענו שני אנשי עסקים שהתעניינו ברכישת הקבוצה בסירוב מנומס מהבעלים.

 

גאידמק, אולי בעצת מקורבו יוסף החליט נכון לרגע זה שלא למכור. יכול להיות שאת ההחלטה עצמה אוהבים בירושלים, הבעיה היא שהכסף שהבטיח הבוס מקפיא נכון לעכשיו הכל ואנשים במערכת מאבדים את הסובלנות. "יש הרגשה של תחילתו של כדור שלג", אמרו היום במועדון והוסיפו: "זה יתחיל בעזיבת שחקנים, יגיע לצוות המקצועי ובסופו של דבר יגיע לצוות הניהולי ואלי אפילו למצב של הקפאת הליכים".

 

לכל זה צריך להוסיף את הגירעון משתי העונות האחרונות, כמו גם את עזיבת הספונסרים והדרישות הגבוהות של השחקנים שרובם כנראה זוכרים יותר את סיום העונה מאשר את רובה, מה שמצייר תמונה עגומה ביותר עבור בית"ר שאם בעוד חודש לא יחול בה שינוי משמעותי, היא עשויה פשוט להתמוטט.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x