$
ספורט ישראלי

הטוטו: מפסיקים העברת 80 מיליון שקל להתאחדות

מועצת ההימורים צפויה להוריד את תמיכתה בשווי 80 מיליון שקל בהתאחדות לכדורגל החל מעונת 2013/14. כך על פי דירקטריון הטוטו

כתב כלכליסט וכתב ynet 17:4524.05.12

מועצת ההימורים צפויה להפסיק את הסכם החסות עם ההתאחדות לכדורגל החל מעונת 2013/14. דירקטוריון הטוטו קיים היום (ה') דיון על הסכם השיווקי בין הטוטו לבין ההתאחדות במסגרתו מוענקים להתאחדות 80 מיליון שקל בעונה בתמורה לפעילות שיווקית, פרסומית ומוצרית.

 

דירקטוריון הטוטו
יבחן את מסקנות ועדת זליכה שיוגשו לו ויחליט אילו מהן ליישם כתנאי לחידוש ההסכם השיווקי עם ההתאחדות לכדורגל בעונת המשחקים 2013/14. בכל מקרה, ההסכם במתכונתו הנוכחית לא יחודש.

 

הטוטו יבחן אפשרות לבצע שינויים בהסכם השיווקי כבר בעונה הקרובה (2012/13). הכספים שיקוזזו מההסכם השיווקי עם ההתאחדות ב-2012 יופנו להקמת מתקנים במוסדות של האוכלוסיות המיוחדות. כספים לאצטדיונים ולמחלקות הנוער יועברו כרגיל. מי שעשויות להיפגע הן הקבוצות שחלק גדול מתקציבן בנוי על הכנסות מהטוטו.

 

יו"ר הטוטו, צחי פישביין, מסר: "הכדורגל הוא ענף הספורט הפופולרי ביותר והוא חשוב לכולנו. הטוטו לא יכול לעמוד מן הצד ולחזות ברמיסת ערכי הספורט ובפגיעה בכדורגל הישראלי. מתוקף אחריותו הציבורית רואה עצמו הטוטו מחויב לקידומו של הכדורגל, החזרת האהדה אליו, שיפור איכותו והכפלת מספר בני הנוער העוסקים בו".

 

תגובת ההתאחדות לכדורגל: "ההתאחדות לכדורגל לא תכנס למלחמת הכרזות עם מועצת ההימורים. ההסכם בעונה הקרבוה ייושם ככתבו ולשונו. לגבי העונה הבאה (2013/14), נחצה את הגשר שנגיע אליו".

 

בינתיים, ההתאחדות הודיעו על מצטרפים חדשים ל"וועדת הרפורמה" שלה. מלבד נשיא מכבי חיפה יעקב שחר, כדורגלן העבר אבי נמני, ועורך "מעריב" ניר חפץ, תכלול הוועדה גם את מפכ"ל המשטרה לשעבר, רב ניצב (בדימוס) דודי כהן; את יו"ר חברת החשמל והאלוף במיל' יפתח רון-טל (בכפוף לאישור דירקטוריון חברת החשמל); את ראש עיריית סכנין והפטרון של קבוצת בני סכנין, מאזן גנאים; ואת עורך הדין יורם ראב"ד.

 

בינתיים בירושלים: היכן הכסף שהכח צריכה להעביר?

 

מצבה הכלכלי של בית"ר ירושלים לא מפסיק לרדת מהכותרות ונראה כי המועדון מהבירה נקלע בכל יום שעובר לקשיים גדולים יותר. הבוקר הגיעו אנשי המועדון למשרדים, שם קיבלו מכתב מהבקרה התקציבית, בו נדרשת הקבוצה להשלים סכום של כמיליון שקל, אותו הבטיחו בבית"ר בתחילת העונה שעברה להעביר לבקרה.

 

מדובר בסכום אותו אמורה בית"ר לקבל מהכח עמידר/רמת גן בעבור רכישה של 20 אחוז מכרטיסו של טוטו תמוז. בתחילת העונה שעברה, רכש המועדון מר"ג 20 אחוז מכרטיסו של תמוז, שעבר להפועל תל אביב תמורת 1.6 מיליון שקל. סכום ראשוני של 600 אלף שקל עבר במהלך העונה מר"ג לירושלים, אבל במועדון הירושלמי עדיין ממתינים ליתרה.

 

במכתב עליו חתום יו"ר הבקרה התקציבית, עופר אורליצקי, נדרשת בית"ר לטפל בנושא כפי שהבטיחה לבקרה. בבקרה אף העלו את הרעיון לתבוע את הכח עמידר/ר"ג במוסדות פיפ"א במקרה שהכסף לא יעבור לירושלים.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x