$
ספורט עולמי

מנצ'סטר סיטי - הכי משתלמת לאוהדים

השייח' מאנסור רשם הפסדים של מיליארד ליש"ט על הקבוצה, אבל האוהדים קיבלו את התמורה המירבית ביחס עלות המנוי שלהם

סוכנויות הידיעות 19:4722.05.12
מנצ'סטר סיטי זכתה באליפות הפרמיירליג, והיא גם מובילה את הליגה מבחינת החוויה שהם מעניקים לאוהדים, כך עולה מסקר שערכה חברת ING דיירקט ווליו.

 

טבלת הממצאים שבודקת כמה משתלמת קבוצה לאוהדיה, משווה את עלות מנוי עונתי עם הביצועים בפרמיירליג והשווי הבידורי וקבלת

המספר הנקודות הרב ביותר עבור הכסף.

 

קווינס פארק ריינג'רס (QPR), שברגע האחרון הצליחה להימנע מירידה מהליגה, דורגה במקום האחרון. וויגאן, שנחלצה בצורה מרשימה מירידה, דורגה במקום השני מבחינת שווי, ואילו ווסט ברומוויץ' אלביון שלישית.

 

ליברפול דורגה לפני אחרונה, לאחר שסיימה במקום השמיני בטבלת הליגה. ניצחון בגביע קרלינג והעפלה לגמר הגביע בליגה לא הספיקו כדי לפצות על מחיר גבוה של המנוי ומיעוט שערים. הוולבס מצאו עצמם מתחת לקו האדום גם בטבלת הליגה וגם בטבלת השווי.

 

חישוב כמה הקבוצה משתלמת לאוהדי הורכבה ממחירי המנויים העונתיים בשילוב עם מספר הנקודות שהשיגה כל קבוצה. כן ניתן בונוס להבקעת שערים, מתוך הנחה ששערים מגבירים את ההנאה של האוהדים מהמשחק.

 

מעט פחות ממחצית מהאוהדים הרגישו שקיבלו שווי ראוי עבור הכסף שלהם בעונת 2011-12, שהסתיימה לא מכבר, וכתוצאה מכך שוקלים ברצינות האם לחדש את המנוי גם בעונה הבאה.

 

עם זאת, נראה שהמועדונים מודעים לספקות, ויותר ממחצית מהקבוצות בפרמיירליג (12 מתוך 20) הקפיאו או הורידו את מחיר המנוי העונתי השנה בניסיון לשמור על האוהדים.

 

לבלקבורן רוברס, שירדה ליגה, יש את האוהדים הממורמרים ביותר, רבים מהם ארגנו מחאות בעונה החולפת נגד הבעלים Venky's והמאמן סטיב קין, ויותר ממחצית ממחזיקי המנויים (56%) טוענים כי אין בכוונתם לחדש את המנוי.

 

באסטון וילה, שהצליחה לחמוק מירידה ופיטרה לאחרונה את המאמן שלה אלכס מקלייש, קרוב לשליש מהאוהדים (31%) הודיעו כי הם מתכוונים לבטל את המנוי.

 

שני שליש מהאוהדים (67%) מסכימים שתקרת שכר לשחקני הכדורגל בפרמיירליג תהיה צעד בכיוון הנכון.

 

הקפטן של ארסנל רובין ואן פרסי, הוכתר כ"שחקן המשתלם ביותר", אחריו דורגו חלוצה של ניוקאסל יונייטד דמבה בה וסקוט פארקר מטוטנהאם.

 

הדו"ח נערך בפיקוחו של ד"ר סטיב קלי מאוניברסיטת הדרספילד , מומחה בספורט ובמימון ומבנה של קבוצות.

 

 

5 המשתלמות

 

1. מנצ'סטר סיטי

2. וויגאן

3. ווסט ברומוויץ' אלביון

4. מנצ'סטר יונייטד

5. נורוויץ'

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x