$
ספורט עולמי

מה היתה ההשפעה הכלכלית של פפ?

השנים של גווארדיולה הפכו את בארסה לעשירה יותר ושווה יותר, אבל המועדון עדיין מפגר אחרי ריאל מדריד

רונן וודלינגר 12:4729.04.12

עזיבתו של פפ גוארדיולה על רקע ההדחה מליגת האלופות ואובדן האליפות לריאל מדריד, מסמנת בלי ספק סוף תקופה בברצלונה. עם זאת, בדיקה של הנתונים הפיננסיים של שני המועדונים מוכיחה שלמרות הדומיננטיות המוחלטת של בארסה בארבע שנותיו של פפ כמאמן, הרי שהיריבים ממדריד המשיכו להוביל

בכל מה שנוגע לניהול הכספים ולהכנסות.

 

ב-2007, כלומר בשנה שקדמה להגעתו של פפ לקווים של הקאמפ-נואו, רשמו הבלאוגראנה הכנסות בסך 290 מיליון יורו – 61 מיליון יורו פחות מהלבנים ממדריד (351 מיליון). בארבע השנים שחלפו מאז השכילו שתי הקבוצות לנצל את התפתחות שוק הכדורגל העולמי ולהגדיל בצורה משמעותית את הרווחים שלהן. כך הצליחה בארסה, שהפכה תחת הדרכתו של פפ לקבוצה הגדולה בעולם (בהיסטוריה?), לסגור מעט את הפער מריאל ולהגדיל את שורת ההכנסות ב-56% ל-451 מיליון יורו. ההכנסות של ריאל צמחו בתקופה המקבילה ב-36% והיא סיימה את העונה האחרונה עם הכנסות בסך 479 מיליון יורו, כך שהפער התכווץ ל-28 מיליון יורו. כך או כך,שני המועדונים ממשיכים להוביל את רשימת מועדוני הכדורגל המרוויחים בעולם.

 

בסיכומו של דבר, שני מועדוני-העל הרוויחו בעונה החולפת 930 מיליון יורו, בעוד כל יתר 18 קבוצות הליגה הספרדית הרוויחו במשותף 736 מיליון יורו.

 

למרות ההוצאות העצומות שלה על רכישת שחקנים (יותר ממיליארד יורו בעשור האחרון לעומת 750 מיליון יורו שהוציאה ברצלונה), מדריד מובילה על בארסה בכל הנוגע למצבה הפיננסי הכולל. אמנם החוב של המרנגס גדול במעט מזה של הקטאלונים (590 מיליון יורו לעומת 578 מיליון יורו), אולם היא מחזיקה נכסים בשווי 841 מיליון יורו לעומת 509 יורו של בארסה, כך שמאזן ההון הכולל של ריאל (נכסים מול התחייבויות) עומד על 251 מיליון יורו לעומת מינוס 69 מיליון יורו אצל היריבה מברצלונה.

 

הקבוצה של ליאו מסי גם מתקשה יותר מיריבתה להחזיר חובות וסיימה את השנה הקודמת בהפסד של כמעט 10 מיליון יורו, בעוד המועדון של כריסטיאנו רונלדו סיים את השנה עם רווח נקי של יותר מ-30 מיליון יורו.

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x