$
ספורט עולמי

כשכל משחק הוא המשחק האחרון

שחקני צ'לסי משחקים באירופה כאילו הם יודעים משהו על סופם הקרב במועדון

אוריאל דסקל 20:0319.04.12

יש משהו מאוד "מילאני" בצ'לסי של היום. לא מילאן של היום עם זלאטן איברהימוביץ' ורוביניו, מילאן של לפני 5-6 שנים. קבוצה של לוחמים מנוסים, שמדי פעם לא מופיעים לקרבות מול יריבות מקומיות אבל יודעים בדיוק איך להוציא את התוצאה הנכונה באירופה.

 

 דידייה דרוגבה,

שעל פי הערכות יעזוב בתום העונה לטובת סין, נלחם באירופה כאילו אין מחר; אשלי קול נמצא בכל מקום; פרנק למפארד מתעופף לתאקלים כאילו היה כפיר אריות פעלתן. בלילות אירופאים הם כבר לא הכוכבים לשעבר עמוסי האגו שהביאו לפיטורי מספר מאמנים  – הם לוחמים ותיקים שמקריבים את גופם עבור הזדמנות אחרונה לתהילה קולקטיבית.

 

זה נראה כאילו משהו מוזרק לתוך השרירים הישנים שלהם בלילות אירופאים. זה כאילו שחלק מהשחקנים יודעים שהם עולים למשחקים האחרונים שלהם במועדון.

 

אז מה קרה?

 

לאחר פיטוריי אנדרה וילאש בואש מוקדם יותר העונה, נכנס רומן אברמוביץ', הבעלים, לחדר ההלבשה של קבוצתו ומתח ביקורת קשה וישירה על השחקנים. בעיקר הוותיקים - אותם האשים בפיטורי המאמן, שיעלו לו 28 מיליון ליש"ט - לפחות. הוא אמר שבסוף השנה יהיו שינויים גדולים מאוד. אחרי הניצחון הגדול על נאפולי בשמינית הגמר הוא אפילו לא מחא כפיים.

 

אברמוביץ' חייב להעביר את הקבוצה שינויים גדולים כי היא מפסידה כ-70 מיליון ליש"ט בשנה ויש את הפייר פליי הפיננסי שצריך להתחשב בו. אחרי מכירת ניקולאס אנלקה ואלכס בחורף ועזיבתם (הצפויה?) של דרוגבה, למפארד, סלומון קאלו, פלורן מאלודה, פאולו פריירה, מייקל אסיין ואולי אשלי קול – צ'לסי יכולה לצמצם את תקציב השכר הענקי שלה ב-48 מיליון ליש"ט בשנה. זה כבר צמצום משמעותי בתקציב השכר, שיאפשר למועדון, בטווח הרחוק,  לחיות על ההכנסות העצמאיות שהוא מייצר.

 

אין ספק שרומן אברמוביץ' יודע את זה. ואין ספק שחלק מהשחקנים יודע זאת. ולכן, הם מדברים בינם לבין עצמם על הנושא. ניתן רק לדמיין את ג'ון טרי עומד בחדר ההלבשה ואומר "חברים, אלו הימים האחרונים שלו בטופ של הטופ – בוא ניתן את כל מה שצריך. גביע אירופה הוא ממש כאן מעבר לפינה". פרנק למפארד התייחס לכך לפני המשחק מול ברצלונה. "אין לנו הרבה צ'אנסים", אמר.  

 

בכל מקרה, זו חתיכת זריקת מוטיבציה לשחק כל משחק כאילו הוא האחרון שלך.

 

איפה אנדרה וילאש בואש?

 

אחת מהבעיות הגדולות ביותר של אנדרה וילאש בואש (AVB) בצ'לסי היו היחסים שלו עם השחקנים הוותיקים, אותו הם כינו בזלזול "DVD", בגלל ההסתמכות הרבה שלו על סרטוני DVD בתדריכים הטקטיים.

 

וילאש בואש עבד שעות על גבי שעות בצ'לסי עד יום האחרון במועדון. כשפוטר, לא דיבר על מה שקרה שם. הוא לא ציין ש"השחקנים גרמו לפיטורים שלי" כמו פליפה סקולאר. הוא לא אמר: "כואב לי, הייתי צריך יותר זמן, מגיע לי יותר" כמו אברם גרנט. הוא אפילו לא אמר "אני מבין למה פוטרתי" כמו קרלו אנצ'לוטי. כל מנג'ר מדבר אחרי שהוא מפוטר. אבל לא וילאש בואש.

 

הוא נשאר בשקט, ובפורמים של האוהדים אפילו העלו את האפשרות שהוא יחזור לאמן את הקבוצה בתום הקיץ – אחרי שאברמוביץ' ינקה את האורוות.

 

בכל מקרה, כשארסנל, טוטנהאם וניוקאסל עומדות בתור לצ'מפיונס ליג לפני צ'לסי, נראה שהדרך היחידה שהקבוצה יכולה להבטיח את השתתפותה בליגת האלופות בשנה הבאה היא בלזכות בגביע עצמו. כל המועדון מבין את זה. וכך מגיעים למשחקים הקריטיים סופר מרוכזים, סופר נחושים, סופר לוחמניים וסופר מקצוענים.

 

אבל האם זה יספיק כדי לעבור את ברצלונה?

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x