רכישות

האם הפורמולה 1 תונפק בסינגפור לפי שווי של 10 מיליארד דולר

CVC קפיטול פרטנרס צפויה לנסות לגייס למעלה מ-2 מיליארד דולר מהנפקה ציבורית ראשונה של 20% מסבב מירוצי המכוניות

בלומברג 17:3910.04.12

CVC קפיטול פרטנרס צפויה לנסות לגייס למעלה מ-2 מיליארד דולר מהנפקה ציבורית ראשונה (IPO) של סדרת מרוצי המכוניות פורמולה 1, כך מסרו מקורבים לנושא.

 

לדברי אחד המקורבים, חברת ההשקעות הפרטית, צפויה למכור אחזקה של 20% בפורמולה 1. CVC מעוניינת לבצע את ההנפקה בסינגפור

כבר בתחילת יוני, אף שהתוכניות אינן סופיות.

 

ההנפקה בסינגפור, הנסמכת על הפופולאריות הגדלה של המרוץ באסיה, תועיל גם לבורסה המקומית, שמתחרה בבורסה של הונג קונג במשיכת חברות מרחבי העולם. סכום של 2 מיליארד דולר, יהפוך את ההנפקה לרביעית הגדולה ביותר בהיסטוריה של סינגפור, והגדולה ביותר מאז שהוטצ'יסון פורט הולדינגס טראסט גייסה 5.5 מיליארד דולר במרץ 2011.

 

לדברי המקורבים, CVC, שכבר הספיקה לשכור את גולדמן זאקס כיועצים בנוגע להנפקת הפורמולה 1, צפויה להעסיק בנקי השקעות נוספים שיעזרו לנהל את ההנפקה בשבועות הקרובים. לא התקבלה תגובה מדובר החברה בלונדון.

 

בחודש שעבר מסר אחד המקורבים כי ההנפקה עשויה להעניק לספורט שווי של יותר מ-10 מיליארד דולר. למנכ"ל פורמולה 1 ברני אקלסטון אין שום תכניות למכור את 5.3% שבבעלותו בהנפקה המתוכננת , ועל פי התכניות של CVC הוא צפוי להישאר בתפקידו.

 

סינגפור אישרה בשנה שעברה לקבוצת הכדורגל מנצ'סטר יונייטד לבצע הנפקה ראשונה של כמיליארד דולר. ההנפקה, שבוטלה בסופו של דבר בשל התנודתיות בשוק המניות, עוד עשויה לקום לתחייה.

 

ביצוע הנפקה בסינגפור שבה מאז 2008 נערך בכל שנה מרוץ של פורמולה 1, תאפשר למרוץ מכוניות ולקבוצת הכדורגל להרוויח מהפופולאריות הגדולה שלהם באסיה. הפורמולה 1 עורך מרוצי גרנד פרי בסין, מלזיה, יפן, קוריאה, הודו ואוסטרליה.

 

CVC היא בעלים של 63.4% מפורמולה 1 כתוצאה מרכישה ממונפת, שכללה 2.5 מיליארד דולר בהלוואות. בעלי מניות נוספים כוללים את כונס הנכסים של ליהמן ברדרס שמחזיקים ב-15.3% ואשתו לשעבר של אקלסטון, סלביקה, שמחזיקה ב-8.5% באמצעות במבינו הולדינגס. ההכנסות השנתיות של פורמולה 1 עומדות על 1.17 מיליארד יורו (1.54 מיליארד דולר), והמרוץ מעסיק 200 אנשים, כך על פי המידע באתר של CVC.

 

בתוך כך, הגרנד פרי בבחריין צפוי להתבטל פעם נוספת בגלל חשש לבטיחות בנסיכות שסובלת מאי יציבות פוליטית. החלטה סופית בנושא בקרוב.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x